Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12345678
TEMAT: Animodar
Animodar 9 lat(a), 3 mies. temu  
Animodar ... tu artykuł celem wprowadzenia dla tych co nie wiedzą o co chodzi ... piotrpiotrowski.blog.onet.pl/1,DA2010-11-11,index.html

ja trochę próbowałam tu ... www.astrolabium.pl/forum/2-podstawy-astr...&start=112#11676

czy ktoś badał czy to działa u tych którzy mają potwierdzoną godz ur?
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/04/30 07:33 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Animodar 9 lat(a), 3 mies. temu  
Tak, badałam, ale utknęłam, bo mam problem z ustaleniem, którą planetę należy wziąć pod uwagę.

Metoda opisana przez P. Piotrowskiego jest następująca: "najbardziej znany wariant tej metody opiera się z reguły na Doroteuszowych władcach troistości syzygii, czyli przedurodzeniowego nowiu bądź pełni Księżyca. Przyjmuje się, że stopień zodiakalny władcy troistości syzygii, który w horoskopie radix ma najwięcej godności, powinien być podobny do natalnego stopnia ascendentu bądź medium coeli".

Kłopot z tym "w horoskopie radix", bo u mnie tak naprawdę żaden z kandydatów na władcę troistości wodnej (Wenus, Mars, Księżyc - przedurodzeniowy nów w Raku) nie jest silny, jeśli chodzi o godności esencjalne (wszystkie są "peregrine"). Gdyby chodziło o godności w horoskopie lunacji (a widziałam gdzieś w sieci przykład obliczenia tą metodą, ale jak na złość nie mogę znaleźć) - wszystko by się zgadzało; animodar byłby oddalony o jakieś 2 stopnie od faktycznego ascendentu.

Znalazłam jednak jeszcze inną metodę na Skyscript:

"The method is based upon consideration of the degree of the previous syzygy (lunation). If the chart was preceded by a new Moon, it considers which planet has the most essential dignity at the degree of the New Moon; if it was a full Moon it considers which planet has the most essential dignity in the degree of the luminary above the earth.

According to Lilly's instruction, having identified that planet you then consider whether it is nearer to the ascendant or midheaven. If it is nearer to the ascendant you alter your ascendant to the degree position of that planet. If it is nearer the midheaven, you alter the midheaven in your chart to the degree position of that planet and then adjust your ascendant accordingly."

Czyli pokrótce: rozważamy stopień lunacji poprzedzającej narodziny. W przypadku nowiu rozważamy, która planeta ma najwięcej godności esencjalnych w stopniu nowiu; jeśli była to pełnia, sprawdzamy, która planeta ma najwięcej godności esencjalnych w stopniu światła znajdującego się ponad ziemią. Potem sprawdzamy, czy jest ona bliżej ascendentu czy MC. Jeśli jest bliżej ascendentu, dopasowujemy ascendent do stopnia tej planety. Jeśli jest bliżej MC, dopasowujemy MC do pozycji tej planety w stopniach i dostosowujemy do niego ascendent.

Hm... Teraz to już lekko zgłupiałam :) Postaram się to zbadać i jeszcze będę szukać.
stargazer
Admin
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/04/30 11:13 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Ja też badałem ale mi coś nie wychodziło. Po za tym uznałem swój tok myślenia za nieprawidłowy, chociaż wydawało mi się przez chwile że ta metoda u mnie działa.

Stargazer a tak troche więcej niż po krótce mogłabyś napisać o tej drugiej metodzie :) Nie znam angielskiego niestey a bym zobaczył jak to u mnie działa...
jelon
graphgraph
jelongdynia
Hane personam induisti: agenda est.

Niestety, w tym opisie na Skyscripcie nie ma więcej konkretów :) Będę szukać jeszcze innych definicji oraz przykładów obliczeń. Jest coś o horoskopie Galileusza, ale nie jest to dla mnie do końca jasne, musiałabym się dokładnie wczytać. Największa wątpliwość do rozstrzygnięcia - czy bada się siłę i stopień planety w horoskopie lunacji, czy w radiksie. Obawiam się, że mogą być różne metody obliczania animodara i trzeba by przetestować każdą, by sprawdzić, która najlepiej działa.
stargazer
Admin
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/04/30 11:48 Przez stargazer.

stargazer napisał:

czy bada się siłę i stopień planety w horoskopie lunacji, czy w radiksie.

no właśnie ja tez już głupieje ... jak zaczełam czytać to dla mnie było jasne że chodzi o lunacje ale potem jak PP analizuje horoskop Chopina to analizuje natwanik ... bęc
lucy
graphgraph

jeszcze znalazłam to:

animodarem może być również:
- jeżeli żaden z władców troistości nie jest silnie postawiony w horoskopie to można rozpatrywać dyspozytorów tych planet ...

- jeżeli i dysporzytorzy są słabi ... do rozważenia pozostaje władca ASC horoskopiu lunacji przedurodzeniowej ...
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/04/30 11:53 Przez lucy.

"The previous lunation in Galileo's chart was a new Moon (on 12 Feb) at 2°53 Pisces. The planet with the most essential dignity at that degree was Venus, which ruled the sign by exaltation and the degree by term. The Animodar method states that the angles should be corrected to agree with the degree position of the planet which dominated the previous syzygy - hence it appears that Galileo has attempted to rectify his birth chart to 21°37 Leo by this method, to concur with the degree position of Venus, which he has calculated as 21°37 Pisces."
www.skyscript.co.uk/galchart.html

Tutaj z kolei jest informacja o nowiu przed urodzeniem Galileusza, w 2°53 Ryb.
"Planetą o największej godności esencjalnej w tym stopniu była Wenus, która rządziła znakiem przez wywyższenie i stopniem poprzez termę. Według metody Animodara osie horoskopu należy skorygować, by się zgadzały z pozycją w stopniach planety, która dominowała w poprzedzającej lunacji (podkreślenie moje) - wydaje się więc, że Galileusz próbował zrektyfikować tą metodą swój horoskop do 21°37 Lwa, by zgadzało się to ze stopniem Wenus, który wyliczył na 21°37 Ryb".

I to jest jakiś trop!
stargazer
Admin
graphgraph

Do góryStrona: 12345678