Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Khalil Gibran – Prorok
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Khalil Gibran – Prorok
Khalil Gibran – Prorok 9 lat(a), 10 mies. temu  
Dwanaście lat temu, gdy kończyłem pewien etap w moim życiu, dostałem od kogoś cieniutką książeczkę pt. Prorok. Byłem wtedy zbyt młody i niecierpliwy na przyswojenie zawartych w niej treści, które dzisiaj ponownie dotarły do mej świadomości...

Khalil Gibran – horoskop:

Źródło: http://www.astro.com/astro-databank/Gibran%2C_Kahlil

Linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dżubran_Chalil_Dżubran
en.wikipedia.org/wiki/Khalil_Gibran
pl.wikiquote.org/wiki/Khalil_Gibran

Khalil Gibran, Photograph by Fred Holland Day, c. 1898 (na zdjęciu ma 15 lat) Źródło: en.wikipedia.org/wiki/Khalil_Gibran
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/07/15 23:51 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Khalil Gibran – Prorok 9 lat(a), 10 mies. temu  
panTo napisał :

Dwanaście lat temu, gdy kończyłem pewien etap w moim życiu, dostałem od kogoś cieniutką książeczkę pt. Prorok. Byłem wtedy zbyt młody i niecierpliwy na przyswojenie zawartych w niej treści, które dzisiaj ponownie dotarły do mej świadomości...

A chciałbys powiedzieć co to są za treści?

Nie jest to za osobiste ?

To może po tylu latach przeczytaj "Szaleńca" tegoż autora.

Padają tam następujace słowa :" Tak oto stałem się szaleńcem. A w szaleństwie moim odnalazlem zarazem i wolność i bezpieczeństwo.Wolnośc samotności i bezpieczeństwo niezrozumienia.Bowiem ci , którzy nas rozumieją, biorą w niewolę część nas samych.Jednak nie będę chłepił się moim bezpieczeństwem.W więzieniu nawt złodziej nie musi obawaić się innego złodzieja "

P.S.

Proroka mam takie fajne wydanie z rysunkami autora, lubię u innych kompletność :)

P.S 2 :)

Przypomniał mi się cytat, z przedmowy do książki Emile AYar " Życie przed sobą "(b. dobra ). Brzmi on mniej więcej tak : " W byciu szalonym , jest radość, którą potrafi zrozumieć tylko inny szaleniec "

Pozdrawiam :)
lula322
:)
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Do góryStrona: 1