Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Astrologia w Japonii
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Astrologia w Japonii
Astrologia w Japonii 10 lat(a), 3 mies. temu  
Do Aleksandra który od 8 lat przebywa w Japonii w szkole karate. (Mars w Wodniku na Ascendencie, Uran, jako władca horoskopu w Skorpionie w IX domu).

Aleksander, napisz mi proszę, czy spotkałeś się w Japonii z astrologią? Jeżeli tak, to jakiego typu jest to astrologia? Czy jest tam popularna astrologia zachodnia? Czy istnieje tam coś takiego, jak kalendarz księżycowy? Czy w szkole karate istnieją jakieś reguły, które odwołują się np. do faz Księżyca?

Pytań jest wiele i nie musisz odpisywać od razu na wszystkie. Będę wdzięczny za wszelkie barwne słowem i multimediami opowieści.

Pozdrawiam
Tomasz

PS. U mnie jest 13:15, a u Ciebie?

Sakura przy zamku Himeji; Źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Sakura
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/03/05 14:15 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Astrologia w Japonii 10 lat(a), 3 mies. temu  
Witam Wszystkich !

Jako ze to moj pierwszy post na forum, pozwole sobie na dwa slowa o sobie:
Mezczyzna, lat 29, kawaler, z wyksztalcenia lingwista, z zamilowania karateka.
Koziorozec z Ascendentem w Wodniku, Marsem w koniunkcji z ASC, Sloncem w XII domu i Uranem jako władca horoskopu w Skorpionie w IX domu i Ksiezycem w Byku w III domu.

Astrologia wciagnela mnie 3 lata temu, kiedy to droga internetowa poznalem sie z Tomaszem. Od tego czasu stopniowo staram sie poszerzac swoja wiedze o "krolewskiej nauce". Regularnie obserwuje tez co sie dzieje w kosmogramach zarowno u mnie, jak i u najblizszych znajomych.
---

Jesli chodzi o astrologie w Japonii, musze powiedziec, ze nie spotkalem sie jeszcze w ciagu 8 letniego pobytu z ani jednym powaznym wyznawca zachodniej astrologii. Japonczycy wydaja sie traktowac "hoshi-uranai", jak kazde inne "uranai" czyli wrozby (w doslownym tlumaczeniu). Na prozno tlumaczyc im ze klasyczne wrozby, czy chocby popularne tutaj czytanie z reki, a poparta naukowa wiedza astrologia to dwie rozne rzeczy. Dla nich "uranai" to wrozby i tyle.. Swoja droga ciekawe dlaczego taka nazwe akurat przyjeto dla astrologii: "hoshi-uranai" czyli "wrozby z gwiazd".

Zauwazylem natomiast, ze Japonczycy preferuja czytanie o sobie na podstawie danych urodzenia z chinskich horoskopow. Nie jestem znawca w tym temacie, wiec nie bede go rozwijal.

Poza tym, jak wspomnialem Japonczykom chyba jednoznacznie Astrologia kojarzy sie z wrozeniem i mimo wszystko jestesmy wrzucani do jednego worka z ulicznymi wrozbitami, ktorzy wieczorami przesiaduja przy swoich malutkich stoliczkach z jeszcze mniejszymi lampkami, przed wszystkimi wiekszymi stacjami metra w Tokio, jak np. Shinjuku czy Ikebukuro (wrzuce kiedys zdjecie, jak odnajde w swoim archiwum).

Po wpisaniu w wyszukiwarke w jezyku japonskim 星占い (czyli hoshi-uranai wlasnie) , liczbe powaznych stron oferujacych uslugi mozna zliczyc na palcach jednej reki.
Jedyna zreszta strona, ktora wyglada dla mnie dosc powaznie, to strona Johnattana Cainera, przebywajacego na stale w ...Londynie :)
Dla zainteresowanych podaje link: www.cainer.com/japan/

> Czy istnieje tam coś takiego, jak kalendarz księżycowy?
Owszem, zauwazylem, ze dosyc popularne sa kalendarze z zaznaczonymi fazami Ksiezyca na kazdy dzien roku. Nie wiem jednak na ile ludzie ktorzy je kupuja orientuja sie do czego mozna te informacje uzyc. Sam kupilem sobie kiedys taki kalendarz. Poniewaz jednak moj Ksiezyc jest wyjatkowo spokojny w moim radixie (w trygon ze Sloncem, w Byku w III domu) - nie specjalnie odczuwam jego kolejne fazy.

c.d.n.

Pozdrawiam z Kraju Kwitnacej (juz wkrotce) Wisni :)
A.
P.S. W Tokio wlasnie wybila 22:02 :)
unj
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna Miejsce: poludniowa Polska Urodziny: 01/15
Ostatnio zmieniany: 2010/03/05 14:04 Przez unj.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Pozdrawiam
A

Do góryStrona: 1