Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Aspekty do gwiazd stałych
(1 wejść) (1) Gość
Gwiazdy stałe w astrologii. Opisy znaczeń gwiazd i gwiazdozbiorów. Gwiazdy stałe w horoskopach vipów. Techniki astrologiczne wykorzystujące gwiazdy stałe.
W dółStrona: 12
TEMAT: Aspekty do gwiazd stałych
Aspekty do gwiazd stałych 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Przeczytałem w jednej z publikacji na temat gwiazd stałych że rozpatrujemy tylko koniunkcje z aspektów czy inne aspekty nie są brane rzeczywiście pod uwagę???
M1969
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/03/16 22:54 Przez panTo.Powód: Zmiana tytułu
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Czy w astrologii używamy tylko koniunkcji jeżeli chodzi o gwiazdy stałe? 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Wygląda na to, że tak, gdyż inne aspekty są mało odczuwalne. Koniunkcja też musi być dość ścisła, by była znacząca.
stargazer
Admin
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/03/08 01:59 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Aspekty do gwiazd stałych 10 lat(a) temu  
Przeczytałem w jednej z publikacji na temat gwiazd stałych że rozpatrujemy tylko koniunkcje z aspektów czy inne aspekty nie są brane rzeczywiście pod uwagę?
Moim zdaniem jest to kwestia konwencji i astrologii, jaką uprawiasz. Ostatnio mogłem obserwować manifestację kwadratu Urana do urodzeniowej Wenus w koniunkcji z Algol. Byłem wielce zaskoczony, że to się aż tak silnie zamanifestowało.

Niemniej zachęcałbym do przebadania w pierwszym rzędzie koniunkcji do gwiazd stałych.

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/03/16 22:58 Przez panTo.

Cykle Urana do Algol 10 lat(a) temu  
O, tutaj masz przykład pracy z kwadraturą i opozycją Urana do gwiazdy Algol.

www.astrologycom.com/uranusalgol.html

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Re: Cykle Urana do Algol 10 lat(a) temu  
dawno tu nie byłem z powodów czysto zawodowych. Dziękuję stargazer ,panTo za kolejne wskazówki :))
M1969
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/03/25 23:25 Przez M1969.

Re: Aspekty do gwiazd stałych 9 lat(a), 12 mies. temu  
Wczoraj na Logonii znalazłem fragment z Vivian Robson, który pisze:

Gwiazdy stałe działają poprzez swoją pozycję, a nie jak się mówi, poprzez ich promieniowanie. Innymi słowy, ich aspekty nie działają, a ich wpływ zaznacza się tylko przez koniunkcję i paralelę. Podobnie jak w przypadku planet są najsilniejsze gdy znajdują się na głównych osiach horoskopu i słabe gdy przypadają w domach zmiennych. Ich działanie jest w przypadku wschodzenia, kulminacji, zachodzenia lub nadiru bardzo wyraźne, także wtedy gdy znajdują się tam same.

[...]

Najsilniejsze działanie gwiazdy pojawia się wtedy, gdy znajduje się ona w koniunkcji lub w paraleli z planetą.

Zazwyczaj koniunkcja jest traktowana w ten sam sposób jak koniunkcja planetarna w horoskopie tzn. uwzględnia się stopień długości ekliptycznej, który zajmowany jest przez gwiazdę, względnie - przy paraboli - jej deklinację. Są to jedyne prawidłowe pozycje, które się stosuje.

Okazuje się, co prawda, że opozycja jest prawie tak samo silna jak koniunkcja i że kwadratura ma niekwestionowane działanie, które pomijać byłoby rzeczą nierozsądną.

W przypadku trygonu i sekstylu odkryje się - jeśli w ogóle - tylko mały wpływ.

[...]

W związku z działaniem gwiazd wyłania się dalszy problem, mianowicie sprawa linii rektascencji. Istnieje pogląd, że gwiazda może działać poprzez stopień, któremu odpowiada jej rektascencja. A więc, Algol położony w 25stop.03' Byka o rektascencji 45o44'', po prostej zamianie na długość bez szerokości osiąga 18stop.12' Byka.

Vivian Robson, Źródło: www.logonia.org/archiwalia/passwd/astrologia/astr1-1.htm

Pzdr.

PS. O deklinacji i rektascencji pisałem przed chwilą tutaj: www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...ocy-i-przesilen#7412
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/16 20:11 Przez panTo.

Re: Aspekty do gwiazd stałych 9 lat(a), 12 mies. temu  
Podróż wśród planet i gwiazd zaczyna być coraz ciekawsza!
panTo Pzdr:)
M1969
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/04/17 13:14 Przez M1969.

Do góryStrona: 12