Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Antares – Serce Skorpiona – Alfa Skorpiona
(1 wejść) (1) Gość
Gwiazdy stałe w astrologii. Opisy znaczeń gwiazd i gwiazdozbiorów. Gwiazdy stałe w horoskopach vipów. Techniki astrologiczne wykorzystujące gwiazdy stałe.
W dółStrona: 1234
TEMAT: Antares – Serce Skorpiona – Alfa Skorpiona
*
Antares – Serce Skorpiona – Alfa Skorpiona 10 lat(a), 6 mies. temu  
Zodiak zachodni

Dług. eklip. w roku 1900: 8°22' Strzelca
Dług. eklip. w roku 2000: 9°46' Strzelca

Natura gwiazdy

Ptolemeusz mówi, że Antares jest podobny do Marsa i Jowisza. Robson widzi go jako bardzo negatywną gwiazdę, wskazując na skłonności destrukcyjne, zło i "niebezpieczeństwo nieszczęśliwych wypadków". Ebertin twierdzi, że Antares czyni ludzi twardymi i wojowniczymi, nadającymi się do kariery wojskowej. Rigor dodaje do tego bystry umysł i odwagę, ale również ostrzega przed skłonnością do samodestrukcji.

Powiązanie z Nakszatrą Jyeshtha (Najstarsza)

Antares wyznacza Nakszatrę Jyeshtha (12°40' – 26° Strzelca, występuje rozminięcie z gwiazdą [?], ale tak podają źródła i opis wcześniejszej Nakszatry nie pasuje), a ta jest rządzona przez Merkurego. Osoby z Księżycem w Jyeshtha mogą mieć silne poczucie własnej ważności i starszeństwa. Są one opiekuńcze, odpowiedzialne i szanowane przez swoją rodzinę. Są mądre, odważne, pomysłowe, mają dużą głębię duchową, intuicję, a być może nawet zdolności paranormalne. Mogą doświadczyć w życiu biedy i trudności. Bywają skryte i mają skłonność do samotnictwa. Źródło: www.astrolabium.pl/astrologia/zodiak/nakszatry/327-jyeshtha
Królewska Antares – Serce Skorpiona – Alfa Skorpiona

źródło obrazka: www.constellationsofwords.com/stars/Antares.html

Znaczenie nazwy

Antares jest czerwonawej barwy i mruga groźnym światłem. Nazwa wywodzi się z greki i oznacza Przeciwnik Marsa (Anty Ares, gdzie Ares jest odpowiednikiem rzymskiego Marsa).

Gwiazda Królewska powiązana z Archaniołem Urielem

Archanioł Uriel (אוּרִיאֵל, Fanuel - „ogień Boży” lub „światło Boga”) - według tradycji judaistycznej i w niektórych wierzeniach chrześcijańskich to jeden z najwyższych rangą archaniołów. Uriel płynący „po promieniu słońca” i szybujący „gładko nad mrokiem wieczoru”. Archanioł zbawienia oraz światłości. W etiopskiej Księdze Henocha Archanioł „sprawujący władzę nad gromem i trwogą".

Źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Archanio%C5%82_Uriel

Więcej o Gwiazdach Królewskich: www.astrolabium.pl/forum/24-gwiazdy-stal...8-gwiazdy-krolewskie
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/01/22 00:36 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Antares – Serce Skorpiona – Alfa Skorpiona 10 lat(a), 6 mies. temu  
Przesłanie z gwiazdy Antares.
Moim zdaniem konkret. ;>
http://www.nameya.net/texts/Przekazy/p15.htm
michael
Admin
graphgraph
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy

Picasso – Księżyc na Antares 10 lat(a), 4 mies. temu  
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Nietzsche – Księżyc na Antares 10 lat(a), 4 mies. temu  
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Re: Antares – Serce Skorpiona – Alfa Skorpiona 10 lat(a), 4 mies. temu  
Czyli np. Uran na Antares (ja tak mam) może wskazywać na niebezpieczeństwo wypadków?
girl in jeans
graphgraph

girl in jeans napisała:
Czyli np. Uran na Antares (ja tak mam) może wskazywać na niebezpieczeństwo wypadków?
Proszę Cię, nie teraz. Wczoraj dostałem maila od nieznajomej wystraszonej dziewczyny, która dostrzegając w swoim horoskopie planety na gwiazdach Betelgeuse oraz Algol pyta się mnie, czy może za tydzień bezpiecznie wrócić samolotem do Polski, gdyż podobnie, jak u Kaczyńskiego, te gwiazdy są w jej horoskopie silnie podkreślone.

W obliczu tego, co od wczoraj obserwuję staram się trzymać tego cytatu, który do mnie wczoraj przyszedł:

Uczeń musi nauczyć się milczeć w obliczu tego, co jest złem, jak również milczeć wobec cierpienia świata. Nie powinien tracić czasu na ubolewania i objawy smutku, lecz winien pomagać w ulżeniu ciężaru świata, pracując, a nie tracąc energii na czcze rozmowy. – Alice Bailey
Pozdrawiam
Tomasz

PS:

panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/11 16:51 Przez panTo.

panTo jak interpretować cytowane przez Ciebie słowa Alice Bailey ? :

Uczeń musi nauczyć się milczeć w obliczu tego, co jest złem, jak również milczeć wobec cierpienia świata

Może mógłbyś rozszerzyć ten cytat? W takiej formie jak jest do mnie nie przemawia.

Nie powinien tracić czasu na ubolewania i objawy smutku,

Też nie rozumiem.

Dla mnie płacz jest czymś bardzo ludzkim i nie zawsze można go wyreżyserować i ukryć.

P.S

Zbeształeś girl in jeans jak dziecko, ale co było niewłaściwe w jej pytaniu? Nie zapytała o nic , co by mogło razić na tym forum .

Tragedia tragedią , życie płynie dalej ,każdy ma prawo zadecydować , jak ona wpłynie na jego myśli i jak ją potraktować .

Kiedy będzie mogła zapytac o tego Urana?

Bardzo różne rzeczy są dziś poruszane na forum , normalny dzień jak co dzień.

Pozdrawiam

Paula
lula322
:)
graphgraph

Do góryStrona: 1234