Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Betelgeuse – Ramię Wojownika – Alfa Oriona
(1 wejść) (1) Gość
Gwiazdy stałe w astrologii. Opisy znaczeń gwiazd i gwiazdozbiorów. Gwiazdy stałe w horoskopach vipów. Techniki astrologiczne wykorzystujące gwiazdy stałe.
W dółStrona: 12
TEMAT: Betelgeuse – Ramię Wojownika – Alfa Oriona
Betelgeuse – Ramię Wojownika – Alfa Oriona 10 lat(a), 6 mies. temu  
Na Zodiaku zachodnim

Dług. eklip. w roku 1900: 27°21' Bliźniąt
Dług. eklip. w roku 2000: 28°45' Bliźniąt

Natura gwiazdy

Ptolemeusz: gwiazdy w pobliżu ramion Oriona mają naturę Marsa i Merkurego.
Robson: daje wojskowe honory.
Ebertin: mówi o szczęściu, sukcesie i nieśmiertelnej sławie.
Rigor: dodaje lekkomyślność i zmienność.

Betelgeuse – Ramię Wojownika – Alfa Oriona

Więcej o gwiazdozbiorze Oriona: www.astrolabium.pl/forum/24-gwiazdy-stal...-orion--gwiazdozbior

Źródło: www.constellationsofwords.com/stars/Betelgeuse.html

Natura gwiazdy

Wg Ptolemeusza ma naturę Marsa i Merkurego.
Wg Alvidasa ma naturę Merkurego, Saturna i Jowisza w dobrych aspektach.
Wg Robson daje wojenne honory i bogactwo.
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/01/18 00:25 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Betelgeuse 10 lat(a), 6 mies. temu  
Gwiazda wskazująca na wielkie powodzenie, honory w obrębie wojskowości oraz "królewskie" atrybuty. Gdy wschodzi lub góruje natywnik staje się znakomitym sportowcem o giętkim, sprawnym i szybkim ciele. Widoczna jest też zmienność nastrojów oraz niecierpliwy umysł, pochłonięty problemami dnia codziennego. Jeżeli gwiazda wschodzi, natywnik będzie za swego życia obdarzony honorami i tytułami.

Posadowiona na osiach daje awans, szczęście, sukces i wieczną sławę. Na Ascendencie i w koniunkcji z Marsem może wystąpić zagrożenie od piorunów, ognia, wybuchów, broni palnej i podobnych. Elsbeth Ebertin odnotowała, że w czerwcu i lipcu 1927 roku, kiedy Węzeł Księżyca był w koniunkcji z tą gwiazdą, wielu ludzi zmarło z powodu porażenia piorunem, od eksplozji bądź będąc zamordowanym.

Teraz pytanie. Skoro leży na ASC (ale tym niewidzialnym w płaskim horoskopie) to możemy ją umieścić w tym 29 stopniu Bliźniąt i popatrzeć na aspekty? Interesuje mnie kwadratura z Uranem. Czy idę w złą stronę?
nataszka
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/01/17 02:45 Przez nataszka.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Uuuups.... Ja mam tę Betelgeuse blisko ascendentu i niemalże się łapie na jednostopniową orbę... To co o niej czytam, brzmi groźnie. W dodatku w moim poprzednim miejscu zamieszkania dwa razy był pożar - na szczęście nic się nikomu nie stało. Zmienne nastroje i niespokojny umysł - pasuje, ale zwinność i sportowa sylwetka już nie ;)
stargazer
Admin
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/01/17 01:19 Przez stargazer.

stargazer napisał:
Uuuups.... Ja mam tę Betelgeuse blisko ascendentu i niemalże się łapie na jednostopniową orbę... To co o niej czytam, brzmi groźnie. W dodatku w moim poprzednim miejscu zamieszkania dwa razy był pożar - na szczęście nic się nikomu nie stało. Zmienne nastroje i niespokojny umysł - pasuje, ale zwinność i sportowa sylwetka już nie ;)

Moja mama ma 3* koniunkcję z tą gwiazdą i Marsa na Ascendencie - jak miała jakieś 6 lat spalił im się cały dobytek.
nataszka
graphgraph

Natknęłam się na superciekawy post. W 08.01.1979 roku wybuchł tankowiec przewożący olej, o nazwie "Betelgeuse". W czasie rozładunku wybuchła ropa naftowa, a olej spowodował ogromne zanieczyszczenie środowiska.

Tutaj dyskusja na temat wybuchu tankowca
nataszka
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/01/17 03:50 Przez nataszka.

Betelgeuse na Ascendencie 10 lat(a), 6 mies. temu  
> Ja mam tę Betelgeuse blisko Ascendentu i niemalże się łapie na jednostopniową orbę...
> To co o niej czytam, brzmi groźnie. W dodatku w moim poprzednim miejscu zamieszkania
> dwa razy był pożar - na szczęście nic się nikomu nie stało.

Stosując metodę Anonima z 379 roku, która została opisana tutaj: www.astrolabium.pl/forum/24-gwiazdy-stal...ych-w-okresach-zycia można dojść do następujących wniosków:

Betelgeuse na Ascendencie zapowiada niespokojne i burzliwe dzieciństwo. Od lat młodych trzeba będzie przebywać w atmosferze walki. To wykształci we WłH niecierpliwy umysł, a to prowadzić będzie do zmiennych nastrojów i wybuchów złości. Ptolemeusz łączy tę gwiazdę z Marsem i Merkurym, co wykorzystane w sposób pozytywny da cięte pióro i sprawność do posługiwania się słowem. Pozytywne wykorzystanie wskazuje na szybkość, zwinność, giętkość, siłę ataku, tak zrealizowane cechy na planie fizycznym bądź umysłowym, powinny doprowadzić do wielkich honorów.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/01/18 01:11 Przez panTo.

Steffi Graf – Ramię Wojownika (Betelgeuse) na Ascendencie 10 lat(a), 6 mies. temu  
W horoskopie Steffi Graf (tenisistka niemiecka, jedna z najwybitniejszych zawodniczek w historii tej dyscypliny) z Ascendentem połączona jest Betelgeuse. Wydaje się, że Betelgeuse, czyli Ramię Wojownika jest tu w najczystszej postaci.

Przypominam, że Betelgeuse to gwiazda Oriona położona w obrębie ramienia, w którym trzyma broń:

Spoiler :: Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć więcej!
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/01/18 01:35 Przez panTo.

Do góryStrona: 12