Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

czy mojej kuzynce przynadzą rentę? - interesujący wniosek
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: czy mojej kuzynce przynadzą rentę? - interesujący wniosek
czy mojej kuzynce przynadzą rentę? - interesujący wniosek 9 lat(a), 8 mies. temu  
Hej,
Pytałem o rentę mojej kuzynki. Komisja na drugi dzień miała rozstrzygnąć czy ją otrzyma.

sem-masters.pl/renta-kuzynki.png

Wniosek jest ciekawy, ponieważ klasycznie powinienem wziąć pod uwagę władców domu 3 (jako moją kuzynkę), czyli księżyc oraz domu 11-go od 3-go, a więc wladce domu 1 (11sty jako pieniadze od Państwa), czyli merkury i w tym przypadku sygnifikatory nie tworzą aspektu aplikującego, a więc odpowiedź to NIE. Księżyc minął już merkurego.

Natomiast jeśli wezmę jako moją kuzynkę władcę asc, czyli merkurego oraz władcę domu 11-go jako rentę, czyli jowisza, to planety tworzą aplikacyjną opozycję i odpowiedź brzmi TAK.

W realu wyszło, że TAK.

Mój wniosek na tę "anomalię" jest taki, że powinno brać się pod uwagę władcę asc zamiast 3-go (w przypadku rodzenstwa, kuzynostwa itd.) lub np. 7-go (w przypadku partnera), w przypadku, gdy są to osoby bardzo bliskie oraz z którymi identyfikujemy się w jakimś stopniu.

Co o tym sądzicie?

pozdrawiam
uranity
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Ostatnio zmieniany: 2010/11/04 22:31 Przez uranity.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: czy mojej kuzynce przynadzą rentę? - interesujący wniosek 9 lat(a), 8 mies. temu  
Witaj,

Twoją kuzynkę reprezentuje dom III, a więc Księżyc, renta to dom XI od III, czyli I, a więc Merkury. Zarówno Księżyc, jak i Merkury nie dążą do aspektu, bo właśnie się rozchodzą. Jakkolwiek obydwa sygnifikatory są bardzo silne, bo w godności: Księżyc w wywyższeniu, a Merkury w domicylu i też w wywyższeniu. I to jest bardzo pocieszające.

Księżyc zmierza do aspektu z Jowiszem (sekstyl), również Merkury zmierza do aspektu z Jowiszem (opozycja). Mamy tu więc do czynienia z gromadzeniem światła. Jowisz gromadzi świtała dwóch sygnifikatorów: Twojej kuzynki i renty, o którą się ubiega.

Gromadzenie światła w tradycyjnej astrologii traktuje się jak aspekt. A więc odpowiedź na Twoje pytanie jest twierdząca. Kuzynka otrzyma rentę.

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: czy mojej kuzynce przynadzą rentę? - interesujący wniosek 9 lat(a), 8 mies. temu  
Witam ... mam pytanie odnośnie gromadzenia światła ... czy w przypadku, gdy wczesniej niż aspekty z sygnifikatorami sprawy, usciśla się aspekt z inną planetą to również zachodzi "gromadzenie światła"?
lucy
graphgraph

lucy napisał:
Witam ... mam pytanie odnośnie gromadzenia światła ... czy w przypadku, gdy wczesniej niż aspekty z sygnifikatorami sprawy, usciśla się aspekt z inną planetą to również zachodzi "gromadzenie światła"?

Nie wiem, czy dokładnie rozumiem pytanie, musiałoby być ono rozwinięte, najlepiej na jakimś przykładzie. Tym niemniej, opisywana tu sytuacja to na pewno nie gromadzenie światła, lecz przypuszczalnie odcięcie światła, a to gorsza sprawa.

Według astrologii tradycyjnej z odcięciem światła mamy do czynienia wtedy, gdy dwa sygnifikatory wprawdzie zmierzają do aspektu, ale zanim do niego dojdzie, jeden z nich utworzy wcześniej nieharmonijny aspekt z malefikiem. To znaczy, że w istocie do aspektu nie dochodzi, bo jest przeszkoda.

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph

lucy napisał:

Piotr Piotrowski napisał:
Nie wiem, czy dokładnie rozumiem pytanie, musiałoby być ono rozwinięte, najlepiej na jakimś przykładzie.

to może wykorzystam trochę ten przykład tylko troszkę go zmodyfikuję:

Księżyc zmierza do aspektu z Jowiszem (sekstyl), również Merkury zmierza do aspektu z Jowiszem (opozycja), ale zanim Merkury zrobi aspekt z Jowiszem to wczesniej np. Wenus zrobi aspekt z Jowiszem ... czy wówczas zachodzi "gromadzenie światła?

i mam jeszcze kilka pytań:
czy planetą gromadzącą światło musi być benefik?
czy są inne warunki konieczne do tego by uznać że zachodzi gromadzenie światła? np. planeta musi być w dobrej godności? albo np harmonijny aspekt?

pozdrawiam Lucyna
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/11/05 16:12 Przez lucy.

lucy napisał:
Księżyc zmierza do aspektu z Jowiszem (sekstyl), również Merkury zmierza do aspektu z Jowiszem (opozycja), ale zanim Merkury zrobi aspekt z Jowiszem to wczesniej np. Wenus zrobi aspekt z Jowiszem ... czy wówczas zachodzi "gromadzenie światła?

Zachodzi. Wenus tu w niczym nie przeszkadza.
Najważniejsze, by sygnifikatory w obrębie swojego światła (czyli orby) utworzyły aspekt z wolniejszą planetą i by nic im po drodze tego nie zakłócało.

i mam jeszcze kilka pytań:
czy planetą gromadzącą światło musi być benefik?

Nie. Światło gromadzi każda dowolna wolniejsza od sygnifikatorów planeta.

czy są inne warunki konieczne do tego by uznać że zachodzi gromadzenie światła? np. planeta musi być w dobrej godności? albo np harmonijny aspekt?

Nie, nie ma to znaczenia.

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph

dziekuję ślicznie za wyczerpujące odpowiedzi

pozdrawiam Lucyna
lucy
graphgraph

Do góryStrona: 12