Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123456
TEMAT: Kwerent i kwezytor
#8761
Kwerent i kwezytor 13 lat(a), 6 mies. temu  
Debiutuje na tym forum, zatem witam serdecznie!

Kilka dni temu, zainspirowana artykulem pani Beaty Kibil, postawilam sobie pytanie o przyszlosc swojego zwiazku w celu praktyczno-cwiczeniowym. Wg instrukcji, w uzyskanym horoskopie kwerentem jest Jowisz, bedacy wladca ascendentu, a kwezytorem wladca VII domu, Merkury, i tu pojawily sie pierwsze schody do nieba.
Miedzy Jowiszem a Merkurym nie zachodzi zaden aspekt. Obie planety, Jowisz i Merkury znajduja sie w swoim domicylu, z tym ze Jowisz retrograduje. Zaczelam szperac w Internecie i natrafilam na informacje, ze czesto drugim kwerentem jest Ksiezyc, moze tez byc i Wenus w przypadku kobiety, a Slonce, gdy kwezytorem jest mezczyzna.
Dodam, ze Ksiezyc znajduje sie na ascendencie i jest w kwadraturze separacyjnej do Merkurego.
Moje pytanie jest takie.
Czy mozna uwzglednic inne sygnifikatory, gdy sygnifikatory "glowne" nie wchodza w zadna korelacje miedzy soba?

Pytanie postawilam 14.09.2010 o godz. 14.58 Hamburg

Bede wdzieczna za kazda podpowiedz, gdyz nurtuje mnie kwestia ustalenia kwerenta i kwezytora w moim horoskopie, a astrologow znajacych sie na horarnej w Polsce jest jak na lekarstwo.
Pozdrawiam serdecznie

Malgorzata
lubeka
Posty: 145
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta margayx01
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8763
Re: Kwerent i kwezytor 13 lat(a), 6 mies. temu  
Wg instrukcji, w uzyskanym horoskopie kwerentem jest Jowisz, bedacy wladca ascendentu, a kwezytorem wladca VII domu, Merkury, i tu pojawily sie pierwsze schody do nieba. Miedzy Jowiszem a Merkurym nie zachodzi zaden aspekt

to nie schody ;) to odpowiedz

brak aspektów to czesto "brak tematu"

Obie planety, Jowisz i Merkury znajduja sie w swoim domicylu, z tym ze Jowisz retrograduje.

Zaczelam szperac w Internecie i natrafilam na informacje, ze czesto drugim kwerentem jest Ksiezyc, moze tez byc i Wenus w przypadku kobiety, a Slonce, gdy kwezytorem jest mezczyzna.


zgadza sie co do sygnifikatorów

wg mnie Jowisz wraca do starego tematu (retrogradacja)

analizowałaś Merkurego i Jowisza od strony recepcji? tam ładnie widać odpowiedz ;)

Jowisz jest w 29* Ryb ... kwerent włada sam sobą, egzaltuje Wenus (sygnifikator sex, pożądanie kobiety) i bardzo nie lubi :P Merkurego (wygnanie i upadek)

Merkury w 5* Panny ... włada sam sobą i siebie egzaltuje, przyjazni się z Wenus (żywioł) lubi Słońce (sex, pożadanie u faceta) ... w detrymencie Jowisz (kwerentka) i w upadku Wenus

Moje pytanie jest takie.
Czy mozna uwzglednic inne sygnifikatory, gdy sygnifikatory "glowne" nie wchodza w zadna korelacje miedzy soba?


tak ... ale w tym przypadku nie ma aspektów pomiędzy innymi sygnifikatorami


tak mi sie wydaje, bo na szybko i tuz przed obiadem więc myśli gdzie indziej krązą ;)

pozdr Lucy
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8764
Re: Kwerent i kwezytor 13 lat(a), 6 mies. temu  
Lucy,no to zabilas mi cwieka.
Patrzac na Merkurego i Jowisza od strony recepcji, wynika niezbicie, ze kwarent nie przepada za kwezytorem i vice versa.

Pytajac sie o ewnetualnie inne sygnifikatory, mialam na mysli Ksiezyc, ktorego obecnosc na ascendencie nie jest przypadkowa. Niestety Ksiezyc tworzy do Merkurego kwadrature separacyjna, co mozna interpretowac jako zdarzenia juz zaszle. Zareczyny?

Moja uwage przykuly rowniez dwa aspekty aplikacyjne, Slonce opozycja Jowisz-kwerent, narastajaca niechec(?) oraz sekstyl Wenus do Merkurego-kwezytora. Nie jestem pewna, czy to ma jakies znaczenie?

W kazdym badz razie dziekuje Ci za odpowiedz i zycze smacznego!
lubeka
Posty: 145
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta margayx01
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8765
Re: Kwerent i kwezytor 13 lat(a), 6 mies. temu  
Lucy,no to zabilas mi cwieka.
Patrzac na Merkurego i Jowisza od strony recepcji, wynika niezbicie, ze kwarent nie przepada za kwezytorem i vice versa.


bo to zalezy o co pytałaś ... jak było sformułowane pytanie

Pytajac sie o ewnetualnie inne sygnifikatory, mialam na mysli Ksiezyc, ktorego obecnosc na ascendencie nie jest przypadkowa. Niestety Ksiezyc tworzy do Merkurego kwadrature separacyjna, co mozna interpretowac jako zdarzenia juz zaszle. Zareczyny?

czy zareczyny to nie wiem, ale napewno zdarzenie przeszłe

Moja uwage przykuly rowniez dwa aspekty aplikacyjne, Slonce opozycja Jowisz-kwerent, narastajaca niechec(?) oraz sekstyl Wenus do Merkurego-kwezytora. Nie jestem pewna, czy to ma jakies znaczenie?

horarnej zwykle interesuje nas pierwszy aspekt aplikacyjny pomiędzy sygnifikatorami ... tu zdaje sie będzie sekstyl Wenus do Merkurego

i teraz znowu ... nie wiem jak było postwione pytanie ... więc nie wiem jaka odpowiedz :D


w wczesniejszym poście pokazałam tylko jak można szukac informacji, nawet jeżeli nie ma aspektów pomiędzy głównymi sygnifikatorami

pozdr Lucy

ps. proponuję znależć sobie bezpieczniejszy temat do ćwiczeń ;) z własnym związkiem to może być niebezpieczne :D
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/21 14:59 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8766
Re: Kwerent i kwezytor 13 lat(a), 6 mies. temu  
Pytanie zostalo zadane na szybcika i pierwsze lepsze, jakie mi przyszlo wtedy do glowy: Czy bedziemy razem?

Sa to moje pierwze kroki z horarna, nawet nie dysponuje zadnymi materialami na jej temat, wiec samodzielna analiza nie wchodzi w gre, dlatego tak dociekam.
lubeka
Posty: 145
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta margayx01
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8767
Re: Kwerent i kwezytor 13 lat(a), 6 mies. temu  
Lucy,no to zabilas mi cwieka.
Patrzac na Merkurego i Jowisza od strony recepcji, wynika niezbicie, ze kwarent nie przepada za kwezytorem i vice versa


z tego przede wszystkim wynika że sprawa dotyczy dwóch silnych osób ... że te osoby są podlegają władzy same sobie i raczej nie będa skłonne przymilać się do drugiej by coś zyskać ;)

trzeba zerknąc jak wygląda sprawa z pozostałymi sygnifikatorami

Ksiezyc - uczucia, emocje kwerenta
Wenus - sex, pozadanie kobiety
Słońce - sex, poządanie faceta
władcy I i VII domu to "głowa" mysli, rozum
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8768
Re: Kwerent i kwezytor 13 lat(a), 6 mies. temu  
lucy napisał:
proponuję znależć sobie bezpieczniejszy temat do ćwiczeń ;) z własnym związkiem to może być niebezpieczne :D

Swieta racja, ale stalo sie i juz sie nie odstanie.
Czekam na ksiazke Frawley'a, ktora ma sie ukazac niebawem na polskim rynku ksiegarskim, wiec poeksperymentuje na bardziej bezpiecznych pytaniach:)

Interesuje mnie jeszcze kwestia czasu. Czy tak postawione pytanie: Czy bedziemy razem? dotyczy czasu obecnego, czy tez czasu trwania calego zwiazku? Jak to wyglada z punktu widzenia astrologii horarnej?
lubeka
Posty: 145
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta margayx01
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123456