Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123
TEMAT: Algol w horarnej
*
Algol w horarnej 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
strasznie duże ciśnienie mamy w pracy ... postawiłam pytanie: Czy odejdę w tym roku z tej pracy? ... aż mi ciarki po plecach przeszły jak przeczytałam opis Algola który jest dokładnie na MC w horoskopie ... chyba nic precyzyjniej nie mogło oddać tego co czuję mysląc o tej pracy ... zamieszczam jako ciekawostkę astromagia.pl/astrologia/okiem-astrologa...-co-knuje-gowa-diaba

... bo ja oczywiście nie widze czy odejdę czy nie ... no i ASC w pierwszych stopniach ... ja bym chciała zostać w pracy ale rozstać się z pewnymi osobami ... no i chyba nie ma innej mozliwości jak niestety odejść

pozdr

na koniec roku napiszę czy jednak odeszłam ;)

5.06.2010 godz 11.19 Gdańsk
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/06/05 14:47 Przez panTo.Powód: Dodałem horoskop.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Algol w horarnej 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
znalazłam coś takiego ... co może też wnieść co nieco do rozumienia Algola

www.zgapa.pl/zgapedia/Paradoks_Algola.html

www.czary.pl/astrologia/podstawy_medium.php :D
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/06/05 12:13 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

1. Zauważyłem, że gwiazdy, które w sposób wyraźny zmieniają swoją jasność są w astrologii uważane za złowróżbne. To widać choćby w przypadku Algola, czy Betelgezy, ale też Antares, która ze względu na swe mruganie ma dość groźne oblicze.

2. Jak się już pewnie zorientowałaś czytając artykuł Jóźwiaka, Algol znika na jeden dzień w cyklu 3 dniowym. Program Zet pokazuje to w tzw. Algol Minima – na wrzuconym rysunku jest to w prawym dolnym rogu. Jeżeli ta wartość jest wyboldowana, to znaczy, że akurat Algol była 'przyćmiona', czyli słabo widoczna. Zet daje też możliwość wygenerowania kalendarza dla widoczności Algol: Tables > Astrological Tables > The Minima of Algol Calendar.

3. U Księżnej Diany Wenus jest na Algol: www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...a-horoskop-klasyczny ale też u żony Flynta, tego od Hustlera Algol jest na Ascendencie: www.astro.com/astro-databank/Flynt%2C_Althea

4. Beata Kibil na swoich warsztatach pokazywała horoskop, gdzie Algol była na Ascendencie. Pytanie dotyczyło związku i Beata zinterpretowała to w ten sposób, że osoba pytająca 'straciła głowę' w tej sprawie.

5. Algol (www.constellationsofwords.com/stars/Algol.html) wiąże mi się z walką. Może dlatego, że jest to gwiazda na głowie Meduzy, którą Atena umieściła na egidzie, tarczy Zeusa (pl.wikipedia.org/wiki/Meduza_(córka_Forkosa)) Piszę o tym, gdyż słońce Weresa oraz Frawley'a są dokładnie na tej gwieździe. Jeden walczy z astrologią klasyczną, drugi walczy z astrologią humanistyczną. Mimo, że w swoim podejściu do astrologii są od siebie tak różni, to dostrzegam, że łączy ich walka o jakąś sprawę, jak również wzbudzanie w czytelnikach skrajnych emocji.

6. Trzeba uważać, bo kilka stopni za gwiazdą Algol są Plejady, a ich znaczenie interpretacyjne jest już zupełnie inne (www.constellationsofwords.com/stars/Alcyone.html). Żeby komuś do głowy nie przyszło, że Wojtyła ma Słońce na Algol, bo ma je raczej na Plejadach: www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...a-horoskop-klasyczny

Ogólnie temat wielce ciekawy i wymaga opracowania. Od dłuższego czasu gromadzę na ten temat informacje, jak znajdę chwilę, to założę nowy wątek na ten temat w podforum 'Gwiazdy stałe'.

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/05 15:20 Przez panTo.

panTo napisał:

Beata Kibil na swoich warsztatach pokazywała horoskop, gdzie Algol była na Ascendencie. Pytanie dotyczyło związku i Beata zinterpretowała to w ten sposób, że osoba pytająca 'straciła głowę' w tej sprawie.

no tego się obawiam ... że stracę głowę ... chociaż być może (mam taką nadzieję) że jakaś sprawiedliwość w kraju istnieje ...

Piszę o tym, gdyż słońce Weresa oraz Frawley'a są dokładnie na tej gwieździe. Jeden walczy z astrologią klasyczną, drugi walczy z astrologią humanistyczną. Mimo, że w swoim podejściu do astrologii są od siebie tak różni, to dostrzegam, że łączy ich walka o jakąś sprawę, jak również wzbudzanie w czytelnikach skrajnych emocji.

ta sprawa wzbudza skrajne emocje w środowisku ... i walka tez jest obawiam się że do krwi ostatniej ... nie umiem sobie odpuścić i przejśc obojętnie

pozdr
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/01/01 23:53 Przez lucy.

Witaj Lucy,

Jeżeli mogę być szczera to to pytanie jest zle sformułowane, nigdy bym takiego pytania nie zaakceptowała ,czy odejde z tej pracy?'. My chcemy przewidywać rzeczy na które nie mamy wpływu. Tutaj to pytanie pokazuje, że możesz zrobić co chcesz, możesz zostać w tej pracy, możesz odejść, jaki sens jest przewidywać coś czego decyzja leży w Twoich rękach, czy zrobię coś czy czegoś nie zrobię???
Nie możemy sobie odbierać całej mocy.
Gdyby pytanie było : czy mam zostać w tej pracy czy odejść? lub czy stracę tę pracę? czy znajdę pracę? to już jest inna sytuacja i na takie pytania możemy odpowiedzieć. Natomiast Twoje pytanie sugeruje, że decyzja jest w Twoich rękach.
W pytaniu; czy zostanę zwolniona? nie ma się wpływu na decyzję i wtedy horarna może okazać się pomocna. W pytaniu czy mam zostać w tej pracy czy odejść? musimy skupić się na innej rzeczy, sprawdzić jaka jest ta praca (analiza sygnifikatora pracy), czy sprawia mi radość czy mnie lubi czy ja ją lubię itp.
Nie możemy oddawać całej naszej mocy horoskopowi.

Pozdrawiam,

Beata Kibil
Beata Kibil
graphgraph

Witaj Beata ... pytanie" czy odejdę z tej pracy?"ma przymus niezalezny ode mnie .... ja nie chce odejśc z tej pracy ... ale mogę zostać zmuszona do odejścia przez pewne czynniki zewnetrzne ... dosłownie postawiona pod ścianą ... to może wyglądać tak że ja niby sie zwolnie sama ale de facto nie będzie to moja decyzja ... bo warunki pozostania mogą byc takie postawione że nie będe miała wyboru ... ta praca była przez lata moją pasją i miłością ... teraz poprzez różne działania osób trzecich ledwo można tam wytrzymać ...

ale biorąc pod uwagę Toje wskazówki ... pytanie powinno być sformułowane: czy zostanę zmuszona do odejścia? ... i takie były moje myśli podczas stawiania tego horoskopu

czy tak sformułowane pytanie jest właściwie zadane?

pozdr
lucy
graphgraph

Cześć Lucy,

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Tak, takie pytanie jest właściwie zadane. Pokazuje to jak ważne jest aby dokładnie zrozumieć o co dana osoba pyta bo czasami pytanie może być zle sformułowane, i jeżeli astrolog czegoś nie zrozumie albo nie jest pewny to zawsze musi zapytać.

Pozdr,

Beata
Beata Kibil
graphgraph

Do góryStrona: 123