Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123
TEMAT: finanse od Unii
finanse od Unii 9 lat(a) temu  
Złożyłam wniosek na dofinansowanie mojej podyplomówki z projektu unijnego. Horoskop jest pytaniem i elekcją jednocześnie. Czy otrzymam dofinansowanie z projektu?

Mógłby ktoś z boku spojrzeć na ten horoskop? Ja zbyt emocjonalnie do tego podchodzę.

pozdr Lucyna
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/06/15 10:15 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: finanse od Unii 9 lat(a) temu  
Ja widzę to w ten sposób:

- Ja - władca ASC Słońce
- dofinansowanie od Unii - władca 2 domu od X czyli XI dom Merkury

Słońce co prawda nie uściśli aspektu z Merkurym ale Księżyc przeniesie światło od Słońca do Merkurego. Nastąpi to gdy Merkury będzie w 28*, więc wnioskuję, że będzie to za 12 "czegoś tam". Przyjmując jednostki czasowe: dzień - tydzień - miesiąc, obstawiam że będzie to za 12 tygodni.

dobrze analizuję? czy tylko szukam swojego "widzimi-się"?

pozdrawiam Lucyna
lucy
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Jak tu interpretować pełnię i zaćmienie Księżyca?
lucy
graphgraph

Witaj!!
Ja tak samo jak Ty to widze,mam tylko nadzieje,że nie będą to miesiące bo w moich rejonach czeka sie długo tzn. kilka lub kilkanascie miesiecy.
jagna108
graphgraph

Re: Finanse od Unii 9 lat(a) temu  
lucy napisała:
- Ja - władca ASC Słońce
- dofinansowanie od Unii - władca 2 domu od X czyli XI dom Merkury

Obrałbym takie same sygnifikatory.

Słońce co prawda nie uściśli aspektu z Merkurym ale Księżyc przeniesie światło od Słońca do Merkurego.
[...]

Może tak, że skoro Księżyc podlega zaćmieniu, to nie może przenieść światła?

Światła – w tym przypadku oba są Twoimi sygnifikatorami – nie lubią Rahu i Ketu, gdyż są przez nie pożerane. Dwa Twoje sygnifikatory nie czują się w tym horoskopie za dobrze. Słońce z Ketu – umysł jest nieracjonalny, działa pod wpływem impulsu i rządzy. Księżyc z Rahu – intencje może i dobre, ale to za mało, bo Księżyc przecież przyćmiony...

Tak to widzę...

Pozdrawiam!
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

panTo napisał:
Lucy napisała:Słońce co prawda nie uściśli aspektu z Merkurym ale Księżyc przeniesie światło od Słońca do Merkurego.
[...]

Światła – w tym przypadku oba są Twoimi sygnifikatorami – nie lubią Rahu i Ketu, gdyż są przez nie pożerane. Dwa Twoje sygnifikatory nie czują się w tym horoskopie za dobrze. Słońce z Ketu – umysł jest nieracjonalny, działa pod wpływem impulsu i rządzy. Księżyc z Rahu – intencje może i dobre, ale to za mało, bo Księżyc przecież przyćmiony...

To by sie zgadzało w pewien sposób z sytuacją. Podjęłam decyzję o rozpoczęciu podyplomówki w tym roku i zupełnie przypadkiem koleżanka powiedziała mi że jest projekt unijny na dofinansowanie tego konkretnie kierunku. Nie mogłam znależć nigdzie konkretnych informacji, a moja dyrektorka która mogła jednym tel rozwiązać ten problem też nie kwapiła się do pomocy. Dopiero 14 czerwca ok 22 dostałam od koleżanki meila z konkretami. Termin składania list kandydatów do projektu kończył się 15 czerwca, więc ostatnia chwila. Rano zadzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego i okazało się że owszem mogę się zapisać, ale jaki będzie efekt nie wiadomo. Listy idą do Warszawy i tam są weryfikowane (nie mam bladego pojęcia jakie są kryteria) to po pierwsze. A druga kwestia to taka, ze to jest 3 edycja a 2 się jeszcze nie odbyła z niewiadomych powodów. Tak jak mi powiedziała sympatyczna pani w urzędzie: nie wiem co mam pani powiedzieć, zwodzimy ludzi już 1,5 roku... ale Warszawa ma ambicje w tym roku projekt dopiąć do końca.

Innymi słowy, teraz jak o tym myślę, to widzę w ten sposób, że ja - Księżyc złożyłam dokumenty a potem one gdzieś znikają(urzędy, Warszawa itp) ale poprzez koniunkcję z Merkurym jednak dotacja unijna dochodzi do skutku.

Patrząc z innej strony Frawley pisze:

- "Planeta w koniunkcji z Węzłem Północnym jest pomocna, wzmocniona i rozwojowa" Podręcznik astrologii horarnej str. 75

Słońce jest koniunkcji separacyjnej z węzłem południowym, natomiast Księżyc, który przenosi światło uściśla aspekt z węzłem północnym. Innymi słowy, gdyby nie moje działania (po omacku nie ukrywam) to byłoby wielkie NIC, a tak jest szansa.

Szukałam też informacji nt pełni i uściślenia aspektu ze Słońcem (spalenie). Frawley pisze na ten temat tak:

Ogólnie im wiecej światła ma Księzyc - im bliżej pełni - tym jest silniejszy i ma wieksza moc sprawczą (...) Lecz podczas samej pełni jest słaby. (op. cit. 76)

Opozycja do Słońca: Obszar do mniej więcej 8 stopni po każdej stronie ścisłej opozycji do Słońca także jest miejscem ekstremalnego uszkodzenia, nie tak powaznego jak spalenie, lecz także nie tak odległego. (op. cit. 73)

Jeśli koniunkcja ze Słońcem może dać odpowiedz "TAK" na pytanie, spalenie może zostać zignorowane: w przeciwnym razie biedne Słońce nie mogłoby utworzyć koniunkcji. (op.cit. str.71)

W tym przypadku, chyba spalenie nie jest przeszkodą, tym bardziej że Słońce reprezentuje mnie

jagna108 napisała:
Ja tak samo jak Ty to widze,mam tylko nadzieje,że nie będą to miesiące bo w moich rejonach czeka sie długo tzn. kilka lub kilkanascie miesiecy.

Podeszłam do tego w ten sposób: biorąc LATA za jednostkę długiego czasu nie doczekałabym się tych studiów, więc uznałam, ze najdłuższą jednostką będą miesiące (max 30 miesięcy). Tak więc wyszło: dni - tygodnie - miesiące, a ponieważ planetą aplikującą jest Księżyc w Strzelcu (znak zmienny) w domu następującym daje to czas średni.

12 tygodni, które wyszło mi z wyliczeń zgadza się z ewentualnym terminem decyzji ostatecznej (planowana decyzja: koniec sierpnia- początek września 2011 wg słów przesymatycznej urzędniczki).

Mam tylko nadzieję, że poniższa zasada w przypadku tego horoskopu nie działa
Kwerent, którego sygnifikator jest spalony nie zwraca uwagi na werdykt (op. cit. 71)
bo jednak to ja jestem Słońcem w tym horoskopie.

Słońce z Ketu – umysł jest nieracjonalny, działa pod wpływem impulsu i rządzy
jednak koniunkcja separacyjna, więc czas przeszły ...

pozdr Lucyna
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/06/16 09:18 Przez lucy.

lucy napisała:
Patrząc z innej strony Frawley pisze:
- "Planeta w koniunkcji z Węzłem Północnym jest pomocna, wzmocniona i rozwojowa" Podręcznik astrologii horarnej str. 75

To idzie w prostej linii od Lilliego, który pisał:

Głowa Smoka jest męska, o naturze Jowisza i Wenus, oraz ma fortunne działanie. Jednak starożytni twierdzą, że w koniunkcji z dobrą planetą jest dobry, a ze złą jest uznany za zły.

Ogon Smoka ma naturę żeńską i jest dokładnym przeciwieństwem Głowy. Jest on złoczynny, gdy połączony z dobrymi planetami, a dobry, gdy w koniunkcji ze złymi planetami. Jest to opinia wszystkich starożytnych, lecz nie wiem, na czym się opiera.

Stwierdziłem, że Węzeł Północny jest równoznaczny z dobrymi planetami, a gdy łączy się ze złymi planetami, zmniejsza ich złoczynny wpływ; gdy łączy się z dobrymi, powiększa ich pozytywne wpływy. W swojej praktyce zawsze obserwowałem, że gdy Ogon Smoka łączył się ze złymi planetami, ich złoczynność była podwójna, potrójna lub skrajnie wzmocniona. Natomiast gdy był w koniunkcji z planetami fortunnymi, będącymi sygnifikatorami pytania, to nawet jeśli istniała wyraźna obietnica danej sprawy i miała się ona dokonać w krótkim czasie, było wiele przeszkód i trudności, sporów i kontrowersji, przez co sprawa nieraz była uznana za beznadziejną, zanim została ukończona. O ile główne sygnifikatory nie były kątowe i wzmocnione godnościami esencjalnymi, wiele razy nieoczekiwanie cała sprawa obracała się wniwecz.

William Lilly, tłum. Magdalena Krukowska, Źródło: www.astrolabium.pl/astrologia/zrodla/wil...lilly/411-o-ksiezycu

Niezależnie od powyższego cytatu uważam, że zaćmienie na Światła działa niekorzystnie. Potraktowałbym je jako wskaźnik przygodnej słabości — niezależnie od tego, czy Frawley o tym pisze, bo skoro wg niego astrologia działa przez światło (tak pisał w Rzeczywistej astrologii), to zaćmienie sprawia, że jest mniej światła, a więc osłabia planetę.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Do góryStrona: 123