Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123
TEMAT: Dom genetyki
Dom genetyki 9 lat(a), 2 mies. temu  
Witam serdecznie,

-który dom w horoskopie horarnym sygnifikuje eksperymenty genetyczne, czy genetykę jako taką?

-a który dom reprezentuje narodziny?

pozdrawiam, dziękuję z góry za ewentualne odpowiedzi.
Woland
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Cechą czekania jest to, że nie jest nagradzane.

Re: Dom genetyki 9 lat(a), 2 mies. temu  
Genetyka to dom 4.
genny19
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

dlaczego genetyka to dom 4? skoro dziedziczenie to dom 8

witam:)
chmielu
graphgraph

Myślę, że w domu 8 chodzi bardziej o materialną własność innych ludzi, która na nas przechodzi, a w domu 4 - o naszych przodków i to, co po nich mamy (tu - geny).
stargazer
Admin
graphgraph

stargazer napisał:
Myślę, że w domu 8 chodzi bardziej o materialną własność innych ludzi, która na nas przechodzi, a w domu 4 - o naszych przodków i to, co po nich mamy (tu - geny).

zastanawiałam się nad tym ... argumentacja Stargazer wydaje mi się sensowna .. bo przecież VIII dom jest 2 od VII domu ... więc domem własności "ruchomej" ... w opozycji do naszego II domu

chociaż przyszło mi do głowy jeszcze cos innego ... może to być tez dom IX jako dom wiedzy - nauki ... bo IV dom reprezentowałby "nasze geny" ... a IX naukę o genach

z horarną jest tak że trzeba usłyszeć pytanie ... wówczas jest łatwiej przyporządkować sygnifikator ... bo często kontekst pytania okresla gdzie będzie "sprawa umieszczona"...

pozdrawiam Lucyna
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/05/08 07:33 Przez lucy.

z horarną jest tak że trzeba usłyszeć pytanie ... wówczas jest łatwiej przyporządkować sygnifikator ... bo często kontekst pytania okresla gdzie będzie "sprawa umieszczona"...

Pytanie brzmi: "Czy narodziłem się w wyniku eksperymentu genetycznego?". Teraz się zastanawiam czy nie popełniłem jakiegoś błędu, formułując pytania na początku wątku. Bo z pytania wynika, że nadrzędną sprawą jest urodzenie (zatem I dom?). Część pytania "w wyniku eksperymentu genetycznego" to już charakter sprawy, a nie sprawa sama w sobie.

W horoskopie jaki uzyskałem w różny sposób zostały zaznaczone właśnie domy VIII i IV. W domu VIII przebywało stellum w znaku Barana, w tym sygnifikator kwerenta. Władca ascendentu zmierzał też do aspektu z władcą domu IV.

Czyli kwerent chce poznać swoje korzenie i geny. Teraz jak to umieścić w domu VIII? Może należy spojrzeć na dom VIII jako miejsce tajemnicy, którą kwerent chce odkryć, zgłębić?

Mam też prośbę czy ktoś mógłby wytłumaczyć jak napisać cytat, żeby wyświetlał się jako podpisany, np "xxx napisał(a):" i cytowany fragment?
Woland
graphgraph
Cechą czekania jest to, że nie jest nagradzane.

a możesz wrzucić dane horoskopu? albo jeszcze lepiej kółko? ...

pozdr Lucy

ps. VIII dom NIE jest domem tajemnic
lucy
graphgraph

Do góryStrona: 123