Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Słońce w ślubnych tranzytach
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123456
TEMAT: Słońce w ślubnych tranzytach
#9863
Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
hejka ... mam pewną teorię i chciałabym sprawdzić czy jest słuszna ... aby to zrobić potrzebuję danych ślubów z informacją czy małżeństwo "udało się" czy "para rozwiodła się"

wyjaśnie pokrótce moją hipotezę

rozmawiając ze starszymi ze zdziwieniem odkryłam, że dawniej śluby były dawane na niedzielnej sumie ... czyli w niedzielę o godz 12 ... niedziela dzień pod władaniem Słońca a godz 12 sprawiała, że Słońce każdorazowo było dobrze posadowione ...

teraz śluby dawane się zwykle w sobotę w godzinach popołudniowych ... a tym samym w dzień Saturna a Słońce jest już nisko, a w okresie zimowym to pod horyzontem ... zwykle w 6 domu

więc wydaje mi się że dawniej śluby poprzed taki dobór dnia tygodnia i godz "rokowały" lepiej dla małżeństwa niejako z klucza

być może to całkiem bzdurna teoria ... ale chciałabym sprawdzić ... szczególnie interesują mnie też pary "ze średniego pokolenia" którym się udało ... wśród moich znajomych to na palcach jednej ręki mogę policzyć takie pary ... niestety :(

pozdr Lucy

ps. oczywiście zdaję sobie sprawę, że to tylko jeden z elementów horoskopu elekcyjnego ... ale ziarnko do ziarnka ...
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/01/06 15:19 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9872
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Moi rodzice brali ślub w poniedziałek wielkanocny, w dniu Księżyca i o godzinie Księżyca.
Małżeństwo przetrwało ale od początku nie było szczęśliwe..Światła w domach upadających (3,9), Księżyc w upadku. Władca horoskopu w 8 domu.

Ja brałam ślub w dniu Saturna, w godzinie Marsa. Władca horoskopu silny ale Saturn w detrymencie atakuje bardzo słabe Słońce w 8 domu i do tego Słońce blisko Algola.
Moje małżeństwo nie jest rodem z Harlequina ale jest na razie względnie udane.

Bardziej interesuje mnie interpretacja takiego horoskopu małżeństwa. Władca horoskopu to jak rozumiem samo małżeństwo. A jak w takim horoskopie określić żonę i męża? - żona to Księżyc, a mąż to Słońce? A jeśli chodzi o władców domów, który dom to dom męża, a który żony?
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9873
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Bardziej interesuje mnie interpretacja takiego horoskopu małżeństwa. Władca horoskopu to jak rozumiem samo małżeństwo. A jak w takim horoskopie określić żonę i męża? - żona to Księżyc, a mąż to Słońce? A jeśli chodzi o władców domów, który dom to dom męża, a który żony?

u K. Konaszewskiej znalazłam informację, że Wenus wskazuje na kobietę, a Mars na mężczyznę ... w moim horoskopie ślubu to sie pokrywa z horoskopami natalnymi ...

w moim przypadku Wenus zarówno w dniu slubu jaki w dniu urodzenia była w Strzelcu
Mars męża w obu przypadkach był we Lwie


Moi rodzice brali ślub w poniedziałek wielkanocny, w dniu Księżyca i o godzinie Księżyca.
Małżeństwo przetrwało ale od początku nie było szczęśliwe..Światła w domach upadających (3,9), Księżyc w upadku. Władca horoskopu w 8 domu.

Ja brałam ślub w dniu Saturna, w godzinie Marsa. Władca horoskopu silny ale Saturn w detrymencie atakuje bardzo słabe Słońce w 8 domu i do tego Słońce blisko Algola.
Moje małżeństwo nie jest rodem z Harlequina ale jest na razie względnie udane.


małżeństwo 1. dzień Saturna ... Światała w detrymencie ... Słońce (władca ASC) w VI domu ... Księżyc w V domu ... mimo wzajemnej miłości i przyjażni małżeństwo się rozpadło ... brak aspektu pomiędzy Słońcem i Księzycem ... luźny aplikacyjny trygon Mars-Wenus

Neptis ... jak wyliczałaś godz planetarne? ... bo ja nie mam pomysłu skąd wziąć długośc dnia ...

pozdr Lucy
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/01/10 11:41 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9874
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Witam Kobietki :-)

Konstatuje, ze powinno sie przywrocic dawne zwyczaje, co do dnia i godziny celebracji slubow. A jesli nie to zimna kalkulacja moze byc pomocna w tym zakresie - jesli sa pozytywne aspekty na okreslony dzien, to mozna zawsze sie jeszcze zrelokowac, zeby wplynac na korzystniejsze usadowienie planet w domach :-p

U mnie wyglada to nastepujaco:
Dzien: Saturn, H: Mars, Rok: Ksiezyc, Auriga: Saturn
Slonce we Lwie w VIII domu 1. w koniunkcji z Saturnem 2. w luznym (9°) trygonie do Asc + Ksiezyc i Pluton (Strzelec) oraz 3. niestety w kwadraturze do Jowisza (Skorpion)
Mars w Pannie w VIII domu
W VII domu koniunkcja Wenus i Merkurego w Raku

Musze przyznac, ze Satun daje mi sie dosc silnie we znaki i Ikarowe skrzydla sa sukcesywnie przycinane, choc gdyby nie to, to niewiadomo, czy daleko by ulecial...duzo w tym zwiazku emocji - dosc skrajnych. Mam wrazenie, ze ja stabilizuje jego emocje, a on mnie skutecznie uziemia, co dla posiadaczki wiekszosci planet w gornej czesci kolka i w powietrzu oraz brakiem aspektu Saturna do swiatel takie zle nie jest...
Widze tu siebie bardziej jako Ksiezyc, a meza jako Slonce.

Ps. Pozwole sobie odpowiedziec w imieniu Neptis: Lucy, w programie ZET godzina planetarna liczona jest automatycznie
Pani Świstak
Posty: 426
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/01/12 02:26 Przez Pani Świstak.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Take nothing on trust, see everything for yourself"
 
#9876
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
u K. Konaszewskiej znalazłam informację, że Wenus wskazuje na kobietę, a Mars na mężczyznę ... w moim horoskopie ślubu to sie pokrywa z horoskopami natalnymi ...


To ciekawe. Niestety u mnie to tak nie działa.

Slonce we Lwie w VIII domu 1. w koniunkcji z Saturnem

To u Ciebie Pani Świstak podobnie jak u mnie beznadziejnie:) Tylko, że u mnie kwadratura z Saturnem we Lwie, a Słońce w Byku w 8 d.

Musze przyznac, ze Satun daje mi sie dosc silnie we znaki i Ikarowe skrzydla sa sukcesywnie przycinane, choc gdyby nie to, to niewiadomo, czy daleko by ulecial... a on mnie skutecznie uziemia

Czuję coś podobnego i też mi się wydaje, że z kimś bardziej "wzniosłym" to by się te ikarowe skrzydła zaraz rozpadły. Ale Ikar marzy o lataniu wysoko..

Widze tu siebie bardziej jako Ksiezyc, a meza jako Slonce.

Też mi to bardziej pasuje. Jeśli Światła dają energię właścicielowi horoskopu, którym w tym przypadku jest małżeństwo, to mąż i żona nadają rację bytu małżeństwu.

Tak sobie pomyślałam, że mąż to może być ojciec małżeństwa czyli władca 4 domu, a żona to może być matka małżeństwa czyli władca 10 domu.

Wtedy władca 1 domu oznacza też matkę męża ( 10 dom od 4) i ojca żony ( 4 dom od 10), a więc małżeństwo tworzone na wzór wyniesiony z domu.

O ile pierwsze zdanie nawet pasuje, zwłaszcza patrząc na horoskop małżeństwa moich rodziców, to drugie zdanie jest chyba za bardzo pokręcone.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9877
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Przypadek znajomych:
Dzien: Saturn, H: Wenus, Rok: Jowisz
Slonce w X domu w koniunkcji do Merkurego w Strzelcu w sekstylu do ASC i w luznej (8°) opozycji do Ksiezyca - ten ostatni w trygonie do ASC.
Wyjatkowo obszerne domy I i VII zajmujace 3 znaki, w I domu Saturn w Rybach w luznej kwadraturze do Ksiezyca (11°) i w opozycji do marsa - nie ma lekko...
Wenus w VIII domu w Skorpionie w trygonie do Saturna. Kwadradura Jowisza w Strzelcu w IX domu do Saturna i do Marsa.
Zwiazek przetrwal, choc burzliwy i malo co sie nie rozpadl.
Pani Świstak
Posty: 426
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Take nothing on trust, see everything for yourself"
 
#9878
Re: Słońce w ślubnych tranzytach 13 lat(a), 2 mies. temu  
Inny przypadek :
Dzien: Saturn, H: Mars, Rok: Slonce

Slonce w Bliznietach w VIII domu w kwadraturze do Ksiezyca (X dom) i opozycji do Plutona.
Nieaspektowany Saturn w VIII domu.
Jowisz w IX domu w koniunkcji do MC we Lwie w sekstylu do Slonca.
Wenus w VII domu w Byku w koniunkcji z Merkurym w kwadraturze do Marsa.

Niespelnione nadzieje, niewiernosc. Malzenstwo w trakcie rozpadu...
Pani Świstak
Posty: 426
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/01/11 02:39 Przez Pani Świstak.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Take nothing on trust, see everything for yourself"
 
Do góryStrona: 123456