Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Ruch planet a domy, o co w tym chodzi ???
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Ruch planet a domy, o co w tym chodzi ???
#8669
Ruch planet a domy, o co w tym chodzi ??? 13 lat(a), 6 mies. temu  
Witam

Mam problem.Dopiero zaczynam przygodę z astrologią i nie mogę zrozumieć, ruchu planet a domy. No niby proste. Idzie sobie planeta w naszym "kółku" i zmienia domy no fajnie. Oczywiście upraszczam.

Chcemy zobaczyć kiedy dana planeta będzie w domu X czy Y. Mamy do dyspozycji zmianę daty od roku do sekundy. O ile rozumiem (albo tak mi się wydaje) zmiany w zakresie rok, miesiąc i dzień to nie wiem jak sobie poradzić z resztą.

Weźmy przykład, mamy datę np: 9.08.1985 godz.21:35 Poznań. Interesuje nas Mars. Na tą godzinę jest w V domu, kiedy będzie w IV domu???. Według mnie używając skoku co 1 dzień to 25.09.1985 g. 21:35, ale... także tego samego dnia tj. 9.08.1985 o godz. 23:04 (MINUTOWE skoki). I tu u mnie zaczynają się schody. Zapewne jest to związane z dobą i może domy nie mają tu znaczenia. No ale jak godzinę z przykładowej daty przesuniemy na godz.20:09. Czyli mam 09.08.1985 g 20:09 to mamy Marsa na początku VI domu i IV dom osiągnie 3.11.1985 itd.

Innymi słowy nie mogę zrozumieć zmiany pozycji domów przy mniejszych jednostkach. Mam nadzieję że udało mi się wytłumaczyć w czym mam problem (oprócz fachowej wiedzy oczywiście :) ). Może mi ktoś to wytłumaczyć, jakieś linki do poczytania. Mile widziane przykłady co bym mógł wklepać do programu i osobiście to zobaczyć :). Nie wiem czy ja źle szukam czy co ale nie znalazłem nigdzie w necie nic o tym.

Pozdrawiam

Wojtek
Cooool
Posty: 3
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8682
Re: Ruch planet a domy, o co w tym chodzi ??? 13 lat(a), 6 mies. temu  
Witaj Wojtek

Są dwie rzeczy, które musisz wziąć w tym swoim wnioskowaniu pod uwagę:

1. Ruch wirowy ziemi wokół własnej osi – pełen obrót ma miejsce w ciągu 24 godzin. W tym przypadku oś ASC-DSC zostaje nieruchoma, a planety razem ze znakami kręcą się ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara. Tutaj wychodzi na to, że planeta przebywa w 1 domu średnio 2 godziny.

2. Ruch obrotowy ziemi i innych planet wokół Słońca. Tutaj planety podążają ruchem przeciwnym do wskazówek zegara i przechodzą przez kolejne znaki – Baran, Byk, Bliźnięta, etc... To podejście stosuje się przy badaniu tzw. tranzytów planet, gdzie sprawdza się, w jakim domu aktualnie przebywa tranzytująca planeta. Przebywanie planety w danym domu uzależnione jest tutaj od tego jak długo zajmuje jej pełen obieg wokół Słońca.

Pomyśl nad tym i zobacz, jak to działa. Sugeruję zrobić tak:

Ad 1. Zmieniaj sobie czas co 5 minut do przodu i zobacz, jak planety wraz ze znakami przesuwają się ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara.

Ad 2. Zmieniaj sobie czas co 1 dzień i zobacz, jak ruchem przeciwnym do wskazówek zegara na tle Zodiaku kręci się Księżyc oraz Słońce.

Pzdr.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/09/12 14:36 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8698
Re: Ruch planet a domy, o co w tym chodzi ??? 13 lat(a), 6 mies. temu  
Dzięki panTo za odpowiedź. Widzisz moje pytanie na forum pojawiło się właśnie dlatego że kręciłem kółkiem. Spostrzegłem że można przesunąć kilka godzin czy nawet minut i nie będzie już pytania ile jest do IV domu bo tam już jest. Prócz tego czytam różne fora. Są tam analizy z dokładnymi danymi. Używam więc programu żeby zobaczyć o czym ci ludzie piszą. No i niestety ja nie widzę to samo co oni. Planety zmieniają pozycje z każdą sekundą, ale patrząc raz dziennie zobaczymy małą zmianę pozycji, to rozumiem. Nie mogę zrozumieć jak się to ma do domów. Jak mamy widzieć to samo w swoich komputerach jeżeli o innych godzinach spojrzymy na kółko, musi być punkt zaczepienia jednakowy. Jedynie co mi przychodzi do głowy to że do sprawdzania tranzytujących planet przez domy używa się godziny 00:00 i przesunięcia są dobowe a nie godzinowe czy minutowe. Czy data 25.09.1985 jest datą dobrą dla wyżej wymienionego przykładu?
Cooool
Posty: 3
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/14 19:22 Przez Cooool.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8708
Re: Ruch planet a domy, o co w tym chodzi ??? 13 lat(a), 6 mies. temu  


Popatrz sobie najpierw na ten film. Ściągnij program i popatrz, jak to się zachowuje, gdy zmieniasz czas o 1 minutę, a potem o jedną dobę gwiazdową. Poszukaj w preferencjach, robi się to gdzieś skrótami klawiaturowymi i jest bardzo wygodnie. Zrozum czym są Osie w horoskopie, zrozum ruch wirowy ziemi wokół własnej osi. Wtedy zrozumiesz domy.

W programie Zet, jest opcja nieba 3D, na którą można nałożyć domy. Tam też można sprawdzać, jak to chodzi w ciągu 1 minuty i doby gwiazdowej, tak to sprawdzaj...

Pzdr

PS: Daj znać, jak rozumiesz.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/09/16 02:12 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8711
Re: Ruch planet a domy, o co w tym chodzi ??? 13 lat(a), 6 mies. temu  
WOW ten program jest super, latwy i przyjemny w obsludze - DZIEKI panTo :-) ciekawa jest obserwacja kolka z innej perspektywy, na tle gwiazdozbiorow i spadajacych meteorow :-)

pozdrawiam
Pani Świstak
Posty: 426
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Take nothing on trust, see everything for yourself"
 
#8805
Re: Ruch planet a domy, o co w tym chodzi ??? 13 lat(a), 6 mies. temu  
panTo napisał:

... popatrz, jak to się zachowuje, gdy zmieniasz czas o 1 minutę, a potem o jedną dobę gwiazdową.



Nie wiem czy źle zadałem pytanie? co to tu mam sprawdzać? jak właśnie o tym pisałem we wcześniejszym poście, rozumiem że mało fachowo to opisałem. Nie oto mi chodzi.

Może w ten sposób:
Na jakiej zasadzie dwie osoby patrząc na ten sam horoskop w tym samym dniu ale w różnym czasie zobaczą planety w tych samych domach?


Czy odpowiedz na moje pytanie jest następująca?
Układ domów w dniu urodzin pozostaje nie zmieniony do końca życia.

Jeżeli to jest poprawna odpowiedź na mój problem to było rzeczywiście bardzo trudno odpowiedzieć jednym zdaniem. Mam wrażenie panTo nie zrozumiałeś pytania i mojego problemu.

Pozdrawiam
Wojtek
Cooool
Posty: 3
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/09/28 13:44 Przez Cooool.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1