Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Tajemnice stopni zodiaku
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Tajemnice stopni zodiaku
#8313
Tajemnice stopni zodiaku 13 lat(a), 7 mies. temu  
Serbski astrolog Nikola Stojanowicz określa znaczenie dla poszczególnych stopni zodiaku np. 22 stopień każdego znaku jest aktywny w horoskopach morderców lub ich ofiar. www.astrologyinserbia.com/e/knjige/tajne/tajna_22.htm

Dla przykładu wklejam horoskop Harolda Shipmana zwanego „Dr Śmierć”.
pl.wikipedia.org/wiki/Harold_Shipman
www.astro.com/astro-databank/Shipman,_Harold

Nikola Stojanowicz pisze o nim tak: Jego Mars, który jest władcą 8 domu, jest w 22 stopniu Raka w koniunkcji z Saturnem ( osoby starsze ). Neptun, który jest władcą 6 domu ( pacjentów ) jest w 8 stopniu Wagi ( stopień Skorpiona – śmierć ), a więc mówi o śmierci jego pacjentów.

Z tego wniosek, że 1 stopień odpowiada Baranowi i włada nim Mars, drugi stopień to Byk i włada nim Wenus itd.
A jaki znak odpowiada stopniu 0 ?
Jak określić jaki to jest właściwie stopień? – np. Mars ma 22 stopnie i 55 minut, a więc w zaokrągleniu 23 stopnie.
W jakim przedziale minut zawiera się dany stopień? – np. 1 stopień to będzie od 0 do 1, czy od 1 do 2 ?

I w jaki sposób określić władców stopni?
W podanym horoskopie 2 kolumna od stopni planet, to kolumna władców stopni. Kompletnie nie mam pojęcia na czym to polega. Np. Słońce jest w Koziorożcu 24:10 i „degree ruler” jest Mars. Z kolei 24 znakiem w zodiaku są Ryby, a więc władcą jest Neptun.
Ostatnia kolumna to z kolei tzn. stopień w domu, to chyba odległość planety od szczytu domu – zgadza się np. dla Jowisza, ale np. dla Słońca to już nie, więc o co tu chodzi?
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8314
Re: Tajemnice stopni zodiaku 13 lat(a), 7 mies. temu  
Tajemnica 5 stopnia: www.astrologyinserbia.com/e/knjige/tajne/tajna_5.htm

5 stopień każdego znaku jest najbardziej erotycznym stopniem.

Marilyn Monroe: www.astro.com/astro-databank/Monroe,_Marilyn

Nikola Stojanowicz rektyfikuje horoskop i ustawia na godz. 09:29:05.
Twierdzi, że 13 stopień na Asc oraz 6 na MC są nieprawidłowe.
Dlaczego? – 13 stopień odpowiada znakowi Barana, co symbolizuje ducha walki, nie poddawanie się. Lew – życie + Baran – walka = walka o życie.
A Marilyn Monroe zachowywała się zupełnie inaczej.
Miała w zwyczaju długo spać, zaczynała dzień od lampki szampana, doświadczała problemów psychicznych. Gdy Marilyn była mala, jej babcia oszalała i próbowała ją udusić. Mógłby wskazywać na to Neptun w 1 domu. Ale wielu ludzi z Neptunem w 1 domu nie jest ani alkoholikami, ani narkomanami, ani nie nie odwiedzają psychiatrów.
Musi być jeszcze coś co wskazuje na jej problemy z alkoholem i psychiką.
Gdy zrektyfikujemy horoskop na godz. 09:29:05, uzyskamy Asc w 12 stopniu, czyli w stopniu Ryb, co razem z Neptunem w 1 domu ma dużo większy wpływ na jej styl życia : Asc-babcia, 12 – Ryby – szaleństwo, próbowała ją udusić, 12-Ryby-dusić.
Szczyt 12 domu oznacza zasypianie, pozostała część domu 12 to sen, a szczyt 1 domu to przebudzenie, rozpoczynanie nowego dnia. 12 – Ryby wskazuje na rozpoczynanie dnia od alkoholu, a nie na aktywność związaną z 13 stopniem i Baranem.
Po zmianie stopnia Asc, zmieniają się stopnie na szczytach pozostalych domów.
Na szczycie 10 domu znajdujemy teraz 5 stopień – Marilyn Monroe została uznana za najbardziej seksowną kobietę XX wieku i z tego zasłynęła.

Marlena Dietrich www.astro.com/astro-databank/Dietrich,_Marlene – Słońce w 5 stopniu Koziorożca

Jean Harlow www.astro.com/astro-databank/Harlow,_Jean – Wenus w 5 stopniu Barana

Sophia Loren www.astro.com/astro-databank/Loren,_Sophia – Asc w 5 stopniu Koziorożca

Sean Connery www.astro.com/astro-databank/Connery,_Sean – Saturn w 5 stopniu Koziorożca

Greta Garbo www.astro.com/astro-databank/Garbo,_Greta – Asc w 5 stopniu Bliźniąt


Ciekawy sposób rektyfikacji horoskopu, z tego powodu najbardziej mnie te stopnie interesują.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8360
Re: Tajemnice stopni zodiaku 13 lat(a), 7 mies. temu  
*
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/04/13 13:18 Przez Rudzińska.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8363
Re: Tajemnice stopni zodiaku 13 lat(a), 7 mies. temu  
w linku który podałaś, szczyt nieba u MM wypada dokładnie w 6 stopniu

Tak, przy urodzeniu o 9:30, a przy 9:29 wypada w 5.46. Jedna minuta, a jaka zmiana! Nie sądzę, by przy porodzie pielęgniarkę interesowały minuty, zaokrągla do 5 minut. Ja sama jak rodziłam, miałam nad sobą zegar ale kompletnie nie miałam głowy do tego, żeby zauważyć, która to minuta i sekunda.

ostatnio wpadłam na bardzo podobny do własnego horoskop..www.astrotheme.fr/portraits/gN5ke76ysH5p.htm

Też już byłam na tej stronie :) i też mam tam „siostrę bliźniaczkę” tzn. Amy Lee. Bardzo szkoda, że nie ma tam godz. urodzenia.
Kompletnie nie mam uzdolnień wokalnych ( szkoda ), jedynie taneczne oczywiście jak na amatora przystało.
Natomiast w liceum miałam podobny styl tzn. taki mroczny, długie czarne włosy, czarne kreski pod szarozielonymi oczami i wtedy też miałam taką okrągłą buzię. Teraz wyglądam zuupełnie inaczej.
Amy Lee wyszła za mąż 06.05.2007, a ja 12.05.2007 ( choć początkowo miał to być 5 maj ).

może być ciekawy ze względu na zajęcie- szachy.

A ty jesteś dobra w szachy?

Skąd połączenie Asc-babcia?

Babcia (od strony matki) 7
Babcia (od strony ojca) 1 www.goldenline.pl/forum/1655216/podreczn...-astrologa-horarnego

Mam już odpowiedź na swoje pytanie: Jak określić jaki to jest właściwie stopień?


Wszystko zależy od tego jaki system władców dekanatów, czy stopni wybieram.

Słońce Marilyn w 10.27 Bliźniąt – władca dekanatu wg systemu chaldejskiego Mars, natomiast wg Maniliusa Wenus.

Natomiast jeśli chodzi o władców stopni wg stopni to na przykładzie Marilyn:
Słońce 10.27 – Koziorożec – Saturn
Merkury 6.47 – Waga – Wenus

U Marilyn nie ma 0 stopnia ale przy np. 0.22 – Waga – Wenus, 0.33 – Baran – Mars ( nie wiem skąd to ale tak komp pokazuje ).

Tajemnica 2 stopnia : www.astrologyinserbia.com/e/knjige/tajne/tajna_2.htm

PS. dzięki za tekst o dwadasamsach :)
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8366
Re: Tajemnice stopni zodiaku 13 lat(a), 7 mies. temu  
*
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/04/13 13:19 Przez Rudzińska.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8367
Re: Tajemnice stopni zodiaku 13 lat(a), 7 mies. temu  
A u mnie to o 5 stopniu się nie zgadza :) Mars w 4 st. 57' Bliźniąt i... wiele rzeczy można o mnie powiedzieć, ale nie to, że emanuję erotyzmem ani że ten erotyzm jest podkreślony w moim życiu ;) Myślę, że jednak położenie planety w domu i jej aspekty mogą niwelować wpływy położenia w stopniu.
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Ostatnio zmieniany: 2010/08/02 12:20 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#8369
Re: Tajemnice stopni zodiaku 13 lat(a), 7 mies. temu  
Na tej stronie jest przetłumaczonych kilka artykułów tego astrologa. www.astrocafe.pl/wywiad_Nikola_Stojanowicz

Podoba mi się jego logiczne podejście do interpretacji horoskopu. Jeśli chodzi o znaczenie konkretnych stopni, to nie jest ono jednoznaczne dla wszystkich horoskopów, w których te stopnie występują. Raczej jest to uzupełnienie innych czynników np. o Marilyn Monroe napisał jeszcze, że za jej seksapeal odpowiadają :
Lilith w 1 domu, Mars w 8 domu, władca 8 domu w 1 domu, Wenus w trygonie do Neptuna.

U Harolda Shipmana zwracają uwagę 2 malefiki w złych pozycjach, do tego w koniunkcji ze sobą i atakujące Słońce.

Przyporządkowanie danemu stopniu znaku, w kolejności jego występowania, wydaje mi się logiczne, tylko jest z problem z określeniem stopnia. Z jego artykułow wynika, że stopień to stopień czyli 5.x to 5, bez uwzględniania minut, ale co wtedy z 0 stopniem?

Ja mam w 22 stopniu Węzeł Księżycowy, mąż w 18 Księżyc, syn Słońce w 22 i Neptuna, a Węzeł w 18, więc chyba się wszyscy nawzajem powybijamy :)


A gdyby zastosować dekanaty i dwadasamsy..
Np. dla MC Marliyn Monroe 5.46 Byka
-5 stopień to 1 dekanat czyli Byk i władztwo Wenus
-3 dwadasamsa czyli Rak i Księżyc
-46 minut to 9 znak dwadasamsy czyli Ryby i Neptun

Z czym jest związana kariera M.M?
-Wenus w 9 domu
-12 dom z Plutonem na szczycie oraz Księżyc w 7 domu
- 8 dom z Marsem i Uranem oraz Neptun w 1 domu

Tyle szczegółów z 1 stopnia..

Gdyby był to 6.00 stopień Byka:
Zmieniają się minuty czyli 60 min. to 12 znak dwadasamsy czyli Bliźnięta i 11 dom i Merkury w 10 domu.
Pierwsza wersja z 8 domem i Neptunem bardziej mi pasuje.

PS. mam nadzieje, że się nie pomyliłam z tymi dwadasamsami
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1