Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

co przyciąga?
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: co przyciąga?
#7571
co przyciąga? 13 lat(a), 10 mies. temu  
*
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/04/13 12:46 Przez Rudzińska.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7577
Re: co przyciąga? 13 lat(a), 10 mies. temu  
U mnie w domu partnerstwa, w domu Wenus, znajduje się Księżyc w Wodniku. Wenus w znaku Barana, w domu IX rozpoczynającym się w Rybach. Znak Raka obejmuje XII dom. IV zawiera cały znak Skorpiona+Wagę na początku i Strzelca na końcu.
Mój partner ma dom VII w znaku Byka, Wenus w znaku Raka w VIII domu. Księżyc w Skorpionie w koniunkcji z Uranem w strzelcu w I domu. IV dom w znaku Wodnika. Kilka planet w domu XII.


To o czym piszesz to powinowactwo. Twój Księżyc nadaje na podobnych falach jak Księżyc twojego partnera, mimo, że nie ma między nimi aspektu i znak Skorpiona jest w kwadracie do Wodnika. Dlatego, że Księżyc twojego partnera jest w koniunkcji z Uranem jest przesiąknięty znakiem Wodnika.

A słyszałaś coś na temat uwzględniania w synastrii Chirona i Juno?
Na tej stronie znajdziesz tego bardzo dużo, łacznie z przykładami: www.magiastrology.com/index.php

Zastanawia mnie też znaczenie antiscion w synastrii. www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...cia-punkty-lustrzane

Podaj dane urodzeniowe swoje i partnera, to ustawimy na antiscion lub aspekty Juno i Chirona.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7578
Re: co przyciąga? 13 lat(a), 10 mies. temu  
*
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/04/13 12:48 Przez Rudzińska.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7616
Re: co przyciąga? 13 lat(a), 10 mies. temu  
Dyskusja mam wrażenie, zahacza głównie o kwestię faktu, że realizacja związku nie zależy tylko od horoskopu porównawczego - z czym się oczywiście zgadzam, bo powinowactwo wychodzące od porównania natali osób A i B, połączone z badaniem żywiołów, jakości, indywidualnych podejść WłH do związków jest oczywiście równie ważne.
Możnaby przyglądać się także kompozytom, indywidualnym progresjom czy nawet tranzytom - które czasem wyjaśniają dlaczego byliśmy bardziej "podatni" na zaistnienie konkretnych uczuć.
Niemniej zastanawia mnie jedno, w wypadku porównywania jakości czy powinowactw, na ogół pożądanym efektem byłyby wynikające z ich podobieństwa, wyrażające się np przez obecność planet osobistych w "kompatybilnych" położeniach. Co jednak implikowałoby że w partnerach szukamy osób o podobnych nam wartościach czy cechach, co jest oczywiste. Niemniej co jednak z naturalnym szukaniem "dopełnień" wyrażającym się w wiązaniu się z osobami o silnie zaakcentowanych żywiołach, w które nasz natal jest ubogi?
Powinowactwo z pewnością tego nie uwzględni. W porównawczym może być zaakcentowane opozycją (aspektem bądź tylko znakiem), choć niekoniecznie. Gdzie wtedy tego szukać?
Czy mimo wszystko zawsze będzie to zaakcentowane w natalu ( w postaci planet osobistych, descendentu etc), czy niekoniecznie (a chyba powinno)?
Przepraszam za niejasność rozważań, tak mnie jakoś naszło :) Postaram się dopisać coś konstruktywniejszego w najbliższym czasie.
poisson
Posty: 15
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7633
Re: co przyciąga? 13 lat(a), 10 mies. temu  
Wydaje mi się, że powodzenia/zaistnienia relacji powinniśmy szukać w horoskopie natalnym. Z pktu widzenia horoskopu natalnego, osoba z którą mamy dobre aspekty synastryczne, może zupełnie nie przystawać do wizji partnerstwa zapisanej w naszym wykresie.

To jest oczywiste. Zanim zabierzemy się do synastrii, powinniśmy najpierw dokładnie przerobić horoskopy natalne.

Z jakiegoś powodu łączymy się w parę właśnie z tą a nie inną osobą. Co takiego nas przyciąga?

To jest pytanie ciągle otwarte, na które chyba nikt nie zna idealnej odpowiedzi. Każdy ma na nie własną odpowiedź.

Dla mnie odpowiedź tkwi w biblijnym cytacie „ szukajcie, a znajdziecie”.
To czego szukasz, do czego dążysz, to znajdujesz. Trzeba sobie zadać tylko jedno podstawowe pytanie – czego ja chcę? I z tym jest właśnie problem, bo w czasie gdy wybieramy naszych życiowych partnerów jesteśmy za młodzi, aby to wiedzieć. Nie wiemy kim jesteśmy i czego naprawdę chcemy, dlatego często wybieramy na oślep, jakoś tak podświadomie lub świadomie ale kierując się nie do końca tym czym naprawdę nam zależy.

Nasz horoskop natalny określa nas ale nie w oderwaniu od innych. To dzięki innym osobom ujawniają się nasze aspekty, nasz charakter. Jeśli ktoś żyłby sobie samiuteńki gdzieś na jakiejś pustelni to czy jego wady np. bałaganiarstwo, byłyby wadami, skoro jemu samemu by nie przeszkadzały?

Twoje Słońce jest w Byku, a Asc we Lwie. Nie ma tu ścisłego aspektu kwadratury, ale nieharmonijność tych znaków może się ujawniać w życiu, a zwłaszcza gdy spotkasz osobę, która ma np. Słońce we Lwie. Można powiedzieć, że ta osoba zaktywizuje ten kwadrat znaków.

Lwica ze mnie słaba, mogę robić takie wrażenie – robisz takie wrażenie z jakiegoś powodu ( z powodu Słońca ) ale to jest całkiem oderwane od tego kim naprawdę jesteś, Słońcem Bykiem– i tu jest już konflikt interesów.

Twój partner ma Słońce we Lwie.
Przy mojej 'prokrastynacji' stanowi przejaw zupełnego oddania pasji, trochę geniusz-szaleniec;)

Wasze Słońca są w kwadracie. Odbierasz go jak swój Asc, i tak samo nieswojo się z tym czujesz ( zwłaszcza, że to Słońce pada na 12 dom ). On ci bardzo imponuje, bo utożsamia kogoś kim sama chciałabyś być, jakie chciałabyś robić wrażenie. Jednocześnie wiesz, że nie osiągniesz etapu Lwa, bo jesteś tak naprawdę Byczkiem, który lubi wygodę, komfort i jest trochę leniuszkiem :)
Ktoś kto patrzy na to z boku, zastanawia się, czego ty chcesz? – mimo tego, że się obijasz wszystko ci się udaje.

To tylko jeden aspekt..
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7644
Re: co przyciąga? 13 lat(a), 10 mies. temu  
Imponuje mi jego postawa, owszem, ale też czasem martwi, nie dlatego, że to pożera czas, tylko dlaczego coś kogos aż tak pochłania/pożera? Gdzieś wcześniej zadałam pytanie - na co on tak bardzo chce zapracować? Wydaje mi się, że na uczucie, również własne wobec siebie.
Jestem trochę leniuchem, ale wygoda i komfort akurat są mi zbędne zupełnie, od dawna żyję na wariackich papierach i to jest dla mnie w pewnym sensie pełnią życia, nie cierpię stałości i rutyny, nie chciałabym do końca osiąść.
O lwicy pisałam w kontekście pokazania się, o którym pisał panTo, a nie o to mi chodziło, przyszłam z jakimś konkretnym problemem. Czy chciałabym te cechy mieć? One się ujawniają, w różnych kwestiach, nie jestem biernym typem, ale mam jakiś dystans. Słońce nie jest w moim charcie najważniejsze.
U niego sytuacja jest odwrotna. Przy pierwszym kontakcie Lew pełną gębą,towarzyski, swobodny, wszędzie go pełno-ale to otoczka. W środku woda, woda, woda. Trochę oderwany od rzeczywistości, a może raczej bardzo, do tego nadwrażliwy człowiek, który nie lubi tłumów, ceni samotność i spokój, jest niepewny siebie.
Czego ja szukam? Uczuć i porozumienia na poziomie emocjonalnym. Jak dotąd oboje dajemy sobie wiele, bo odkrywamy w sobie te lepsze cechy i odrywamy się od słabości, dużo energii sie tu wyzwala. Mamy wspólne cele i projekty i mam wrażenie, ze jakoś się dopełniamy i na razie nikt nie ciągnie drugiego w swoją stronę. Na razie...
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7645
Re: co przyciąga? 13 lat(a), 10 mies. temu  
_KUNENA_BBCODE_HIDDENTEXT
Rudzińska
Posty: 154
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/05/18 09:10 Przez Rudzińska.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12