Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 1
TEMAT: sentagon
#7457
sentagon 13 lat(a), 11 mies. temu  
Witam ... jak interpretuje się aspekt 100 stopni sentagon?
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7458
Re: sentagon 13 lat(a), 11 mies. temu  
Trudno jest cokolwiek znaleźć, bo widocznie nikt nie stosuje :) (i przyznam, że to rozumiem, bo osobiście ograniczam się tylko do aspektów głównych). Trafiłam tylko na coś takiego:

www.mak-mak.com/astromag/explain.asp?what=aspects&str=100

Czyli: jakaś silna potrzeba osobista, wewnętrzne poczucie obowiązku, poświęcenie siebie.
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Ostatnio zmieniany: 2010/04/25 09:41 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7459
Re: sentagon 13 lat(a), 11 mies. temu  
dziekuje ...

ja poczatkowo ograniczalam się do aspektow głównych ale ostatnio coraz czesciej zwracam uwagę na aspekty małe które są dokładne ... odbieram je jako bardzo ważne ... sprawiające ze w danej osobie mozna znależć cos wyjatkowego ... taka indywidualna wskazówka życiowa

mnie sentagon zaciekawil bo mam ten aspekt (z dokładnością 0*01') pomiędzy Słońcem i Uranem ... Słońce w XI domu więc w domu wodnikowym ... więc taka podwójna informacja z gwiazd

pozdr
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7461
Re: sentagon 13 lat(a), 11 mies. temu  
tak mi przyszło do głowy ... wiele osób nie umie odnależć aspektu sentagon ... a sposób jest wyjątkowo prosty ... kwadratura plus 10 stopniowa orba ...

dlatego np. dopuszczalna 10 stopniowa orba w przypadku kwadratury z udziałem Swiatła już nie jest kwadraturą ale sentagonem .. o czym wie niewielu
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7462
Re: sentagon 13 lat(a), 11 mies. temu  
tu lwi.bloog.pl/ w sposób wytrawny stosowane są w interpretacjach astrologicznych małe aspekty ... polecam
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7467
Re: sentagon 13 lat(a), 11 mies. temu  
przewertowałam neta ... na Zachód nic nie udało mi się znależć ... za poradą jednej z osób ... poszłam w Wschód ... przewertowałam neta tam gdzie króluje Кириллица ... i okazało się że tam pełno opisów małych aspektów

wrzucam to co udało mi się znależć nt. sentagonu ... oczywiście w swobodnym moim tłumaczeniu ... może komuś się przyda

Sentagon 100 °
orba dla planet ± 1,5 °
orba dla Świateł ± 2 °


„opowieść” aspektu:
Troskliwa matka daje swojemu dziecku zabawkę z ukrytym znaczeniem, po to by obudzić jego wyobraźnię i rozbudzić szerszą wizję świata. Dziecko chętnie bawi się zabawką i ma duże oczekiwania względem tej zabawy. Matka nie ingeruje w zabawę, nie ustala żadnych zasad, nie udziela żadnych wskazówek. Dziecko samo dochodzi do rozwiązania, analizuje poszczególne elementy zabawy. Gra jest ciekawa bo występuje tu element nieprzewidywalności. Jednak może zdarzyć się, iż dziecko będzie rozczarowane rzeczywistością, jego oczekiwania mogą być większe niż może dostać.


Sentagon zdecydowanie należy do aspektów podnoszących świadomość.

Aspekt usuwa ograniczenia (głównie spowodowane własnymi poglądami). Sentagon daje pokusę niekontrolowanego przyśpieszania spraw. Posiadacza sentagonu może zaskoczyć nagła świadomość tajnych znaków i mechanizmów losu. Przynosi niespodziewana pomoc, która daje możliwość zarządzania sytuacją. Najważniejsze jednak jest to że budzi nasze wewnętrzne siły życiowe. Sprawia że życie się toczy na głębszych poziomach istnienia.

Cechą negatywną jest budowanie zamków na piasku nie licząc się z realiami. Człowiek zostaje zmuszony do akceptacji realiów życia. Aspekt ten może dawać opóźnienia, poczucie beznadziejności, ograniczenia, wręcz poczucie ucisku. Sprawia że „utwardzanie” jednostki następuje w trudnych dla niej warunkach.


Mówi się o 4 etapach działania sentagonu:

1. Człowiek po prostu cieszy się „zabawką”, zmienioną rzeczywistością … po chwili, gdy człowiek nie przejdzie na następny etap, to zaczyna się nudzić i mogą go dotknąć negatywne cechy aspektu
2. Człowiek zaczyna podświadomie rozumieć że pod osłoną „zabawki” mogą być ukryte rzeczy ważne. Na zewnątrz nic się nie zmienia.
3. Człowiek podąża za uzyskanymi informacjami. Zaczyna poszukiwać wiedzy na dany temat. Można to porównać do teoretycznej nauki zawodu. Teoria jest ale jeszcze nie do końca wiadomo jak to ma działać w praktyce.
4. Zachodzą zmiany jakościowe w życiu. Człowiek wykorzystuje zdobytą wiedzę w praktyce. Uczy się dalej ale już korzysta z intuicji. Staje się to częścią jego samego.

pozdr
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1