Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Sygnifitatory zdrowia
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Sygnifitatory zdrowia
#617
Sygnifitatory zdrowia 19 lat(a), 11 mies. temu  
Witam, i proszę o oświecenie.
W programie astrolog, obok znanych mi terminów hyleg oraz trochę mniej mi znanego anareta - odbierająca życie oraz apheta(afeta) - dająca życie, spodkałam jeszcze alkachod.
Czym one są, i co niosą z sobą ich tranzyty?
mucha
Posty: 468
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#654
Re: Sygnifitatory zdrowia 19 lat(a), 11 mies. temu  
Witaj Muszko

Jeżeli chodzi o sygnifikatory zdrowia, to o ile mi wiadomo zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy za Hylega uważają planetę rządzącą VI domem horoskopu, inni twierdzą, ze jest nim zawsze Słońce, jeszcze inni podają algorytm, według którego można obliczyć sygnifikatory zdrowia.

Sygnifikatory zdrowia cieszyły się wielką popularnością w przedwojennej astrologii. Dwa identyczne opisy sygnifikatorów zdrowia, wraz z algorytmem do ich wyliczenia, znalazłem w dwóch książkach: "Elementarny Kurs Astrologii Urodzeniowej w 15 lekcjach" Zygmunta Kohlera z 1937 roku i w Książce węgierskiego astrologa z 1942 roku. Program Astrolog podaje sygnifikatory zdrowia według tego właśnie algorytmu.

Poniżej przedstawiam Ci lekko przezemnie poprawiony opis sygnifikatorów zdrowia, który znajduje się w książce "Elementarny Kurs Astrologii Urodzeniowej w 15 lekcjach."

-------------------------------------------------------------------------

"Słońce, Księżyc i Ascendent nazywają się czynnikami hylegialnymi. Słońce i Księżyc są dlatego zawsze ważne dla zdrowia, że stanowią źródła sił życiowych, a Ascendent dlatego, że odnosi się do wrodzonych skłonności organizmu. Te trzy czynniki przedstawiają niebezpieczeństwa dla zdrowia wtedy, gdy odbierają nieharmonijne aspekty od Marsa, Saturna, Urana, Neptuna i Plutona. Z pośród czynników hylegialnych wyróżniamy jeden najważniejszy, który nazywa się Hylegiem i ma zasadnicze znaczenie dla całości spraw zdrowotnych.

Hyleg

Hylegiem jest Słońce jeżeli przebywa w domu I, VII, IX, X, XI.
[Czyli Słońce nad horyzontem + I dom z wyjątkem domów VIII i XII. Pantomas]

Hylegiem jest Księżyc, gdy: 1) Słońce nie jest Hylegiem 2) Księżyca przebywa w domu I, VII, IX, X, XI.

Hylegiem jest Ascendent we wszystkich przypadkach, w których Słońce i Księżyc nie odpowiadają podanym wymaganiom.

Anareta
Wśród ciał kosmicznych, które tworzą aspekty z Hylegiem, wybieramy również dwa najważniejsze. Ciało kosmiczne, tworzące z Hylegiem najsilniejszy nieharmonijny aspekt, nazywa się Anaretą i odnosi się do głównego niebezpieczeństwa chorobowego. Takie niebezpieczeństwo jest wybitne, jeżeli Anaretą jest Mars, Saturn, Uran, Neptun lub Pluton, a mniej, gdy jest inne ciało kosmiczne.

Apheta
Aphetą nazywamy to ciało kosmiczne, które tworzy z Hylegiem najsilniejszy aspekt harmonijny. Apheta ochrania zdrowie, przy czym ochrona ta jest silna, gdy mamy do czynienia ze Słońcem, Księżycem, Merkurym, Wenus i Jowiszem, a niepewna, gdy Aphetą jest jedna z pozostałych planet.

Alkochodem
Ciało kosmiczne, które jest dyspozytorem Hylegu, czyli władcą stanowiska zodiakalnego Hylegu jest nazywane Alkochodem. Wpływ jego odnosi się do długości życia. Jeżeli alkochodem są Mars, Saturn, Uran, neptun lub Pluton, to życie ulega skróceniu, zwłaszcza przy przewadze aspektów nieharmonijnych, a jeżeli Alkoholem jest jedno z pozostałych ciał kosmicznych, to życie ulega przedłużeniu."

-------------------------------------------------------------------------

Wspólnie z Michaelem zaobserwowaliśmy następującą prawidłowość występującą w horoskopach naszych oraz naszych znajomych. Otóż należy zwrócić uwagę na dom, w którym znajduje się Anareta, gdyż wskazuje na miejsce ciała, które będzie przyczyną głównych dolegliwości zdrowotnych. Na przykład: Anareta w I domu wskazuje na problemy z głową, czyli złamania nosa, liczne rany na twarzy; Anareta w V domu wskazuje na problemy z sercem; Anareta w III domu wskazuje na problemy z górnym odcinkiem dróg oddechowych - astma; etc.

Trudno mi powiedzieć, jak daleko sięga owa prawidłowość, ale z całą pewnością można stwierdzić, że ww. korelacja jest bardzo zadziwiająca.

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#656
Re: Sygnifitatory zdrowia 19 lat(a), 11 mies. temu  
No tak. II dom przynależy Bykowi, więc gardło. Taaa, anginy to najczęstrza moja choroba :blink:
Ale, trzymając się już tematu Anarety - czy charakter Planety też jest ważny? (wydaje mi sie, że tak)
I co z jej tranzytami do osobistych ? Czy to, że planeta jest jednocześnie Anaretą, może mieć wpływ na odczuwanie takich tranzytów?
Jeśli mogę nadużyć cierpliwości...
mucha
Posty: 468
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#658
Re: Sygnifitatory zdrowia 19 lat(a), 11 mies. temu  
Mucha:
> Czy charakter planety będącej Anaretą jest ważny?

Tak, jest bardzo ważny. Kohler pisze: "Niebezpieczeństwo jest wybitne, jeżeli Anaretą jest Mars, Saturn, Uran, Neptun lub Pluton, a mniej, gdy jest inne ciało kosmiczne."

Zresztą wyobraźmy sobie dwa układy: Uran jako Anareta w kwadraturze do Słońca będącego Hylegiem i Wenus jako Anareta w kwadraturze do Księżyca będącego Hylegiem. W pierwszym przypadku jest dużo 'iskrzącej energii' grożą wypadki związane z techniką, nieudane operacje, etc. W drugim przypadku to może się objawić jako skrajne lenistwo, brak ruchu, przejedzenie, etc.


Mucha:
> co z tranzytami Anarety do planet osobistych osobistych ?
> Czy to, że planeta jest jednocześnie Anaretą, może mieć
> wpływ na odczuwanie takich tranzytów?

Myślę, że robisz błąd, nie staraj się w ten sposób łączyć dwóch różnych technik, które mają różne założenia. Sygnifikatory zdrowia, to jedno, a tranzyty to drugie. Przecież oprócz tego, że planeta jest Anaretą pełni również wiele innych funkcji w horoskopie. Może być sygnifikatorem ogólnym lub szczegółowym.

Jednak z drugiej strony czytałem pracę pewnego astrologa, który twierdził, że podczas śmierci właściciela horoskopu tranzytująca Anareta aspektuje w jakiś sposób Hylega. Trudno mi powiedzieć co na ten temat sądzić, bo jeszcze tego nie sprawdzałem. Tak czy inaczej, należy pamiętać, że z samych tranzytów o nagłych wypadkach i śmierci raczej niczego się nie dowiesz. Aby szukać czegoś takiego musisz zastosować różne techniki prognostyczne, w których musi coś takiego zamanifestować. To bardzo ważne - kila technik!

Pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#660
Re: Sygnifitatory zdrowia 19 lat(a), 11 mies. temu  
Chcę się z Wami czymś podzielić:
Wczoraj naszło mnie aby sprawdzić tranzyty jakie były w chwili śmierci mojej mamy i nawet nie wiedziałam że rozmowa na forum na temat sygnifikatorów zdrowia się rozwinęła -pewnie to telepatia.
ALe wracam do tematu.
Byłam zaskoczona bo tego dnia KSIEZYC-który w radixie mojej mamy jest HYLEGIEM utworzył 8 aspektów z czego aż 7 nieharmonijnych!! a tylko jeden był ok.
I przeczytałAm słowa że podczas śmierci własciciela horoskopu tranzytująca ANARETA-(u mojej mamy MERKURY) aspektuje w jakis sposób jakis sposób HYLEGA czyli KSIĘZYC.
I rzeczywiscie tego dnia KSIĘZYC byłw kwinkusie do MERKUREGO.
I dalej tu na forum przeczytałamże HYLEG przedstawia niebezpieczeństwa dla zdrowia gdy on odbiera nieharmonijne wpływy i wtym przypadku pozostałe aspekty sa takie:
KSIĘŻYC w opozycji do SATURNA
KSIĘZYC w kwinkusie do MARSA
KSIĘŻYC półsekstylu do PLUTONA
KSIĘŻYC kwinkusie do WENUS
KSIĘŻC w kwadraturze do natalnego KSIĘZYCA
KSIĘŻYC w kwinkusie do CZARNEGO KSIĘZYCA-do LILITH
KSIĘŻYC w opozycji do SŁOŃCA
I wykresliłam tez horoskop na dzień śmierci i u mojej mamyw radixie dom XII to dom znalu koziorozca i dnia02.01.1995 roku o 15:10 w XII domu było słońce a takze KSIĘŻYC który utworzył koniukcje wtym samym znaku z :
MERKURYM
URANEM
NEPTUNEM.
Figury planetarne które się ułożyły to były 2 stelle a moja mama miaław radixie jedna stellę ale 3 planety ze stelli z radixu urodzeniowego stworzyły te dwie stelle w dniu śmierci i w dniu smierci jeszcze półkrzyż był.
To sa takie moje rozważania, i moge nie mieć racji, bo nie mozna się podobno sugerowac tylko tranzytami bo mozna przecież przezyc wiele złych tranzytów.
Ale pokusiłam się jeszcze o to aby sprawdzic jak to radix na dzień śmierci się przedstawiał.
I takie pytanie:
Czy ktoś moze wie na podstawie horoskopów jakis osób kótre juz nie zyja to czy często jest tak ze cięzkie planety ustawiają się w XII domu?
astrei
Posty: 195
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#663
Re: Sygnifitatory zdrowia 19 lat(a), 11 mies. temu  
Dziękuję serdecznie, Pantomasie.
To mylenie systemów to prawda - cieszę się, że mi to uświadomiłeś.
Prośba jeszcze jedna - buszując po necie częstokroć spotykałam się z objaśnieniem Anarety jako Punktu Arabskiego - Anareta=ASC+Moon - Władca ASC, a definicja jej znaczenia była podobna, nawet myślałam, że Anaretą zostaje planeta, stojąca na tym punkcie w radixie. Mógłbyś rozjaśnić niejasności? Zapewne inny system znowu ? :(
Ech.... tyle wiedzy a ja jedna... :P
Pozdrawiam!
mucha
Posty: 468
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#10455
Re: Sygnifitatory zdrowia 13 lat(a) temu  
Najpierw badamy obecność czynników hylegialnych w domach hylegialnych

Domy hylegialne : 1, 7, 9, 10, 11

Dla urodzonych w dzień: badamy najpierw Słońce, potem Księżyc, planetę, która ma najwieksza władzę (uwzględniając wszystkie 5 podstawowych godności) nad Słońcem, prenatalny nów, Ascendent

Dla urodzonych w nocy: najpierw Księżyc, potem Słońce, planetę, która ma najwieksza władzę (uwzględniając wszystkie 5 podstawowych godności) nad Księżycem, prenatalną pełnię , oraz Punkt Fortuny .

To źródło: 74.50.26.93/joomla15/index.php?option=co...edical&Itemid=37

Nakazuje badać prenatalna syzygię w zależności od urodzenia dziennego lub nocnego:

- urodzenie dzienne : prenatalny nów
- urodzenie nocne : prenatalna pełnia


Natomiast to źródło: www.greekmedicine.net/medical_astrology/...y_and_the_Hyleg.html

Nakazuje badać prenatalną syzygię w zależności od fazy Księżyca jaka jest w horoskopie natalnym, czyli:
- jeśli Księżyca ubywa bierzemy pod uwagę prenatalną pełnię
- jeśli Księżyca przybywa bierzemy pod uwagę prenatalny nów

Cardano urodzony w nocy wziął pod uwagę swój przybywający Księżyc i stąd jako czynnik hylegialny nów prenatalny www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...oskop-jerome-cardano
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12