Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Lilith w horoskopie
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123456789
TEMAT: Lilith w horoskopie
#499
Lilith w horoskopie 20 lat(a) temu  
Mam prosbę:

Bardzo chciałabym się dowiedzieć jak mam zinterpretować w RADIXIE
CZARNY KSIĘZYC który się się znajduje w DOMU ÓSMYM w znaku BARANA, wtym też domu ósmym jest WENUS.
A CZARNY KSIĘŻYC tworzy kwadraturę z MARSEM wznaku RAKA -DOM XI.
Dotyczy to horoskopu urodzeniowego mojego chłopaka.
Szukałam informacji na temat LILITH i znalazłam ze ona reprezentuje ciemna strone naszej duszy.
I ze moze ona symbolizować u męzczyn problemy w relacjach z :matkami, kobietami, kochankami.
astrei
Posty: 195
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/01/11 05:58 Przez admin.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#500
Re: LILITH w horoskopie 20 lat(a) temu  
Akurat znalazłem w internecie tekst Piotra Piotrowskiego o Lilih. Napisał on jak należy rozumieć Lilith w astrologii. A oto fragment jego artykułu:

Czarny Księżyc ukazuje naszą demoniczną naturę, grzeszny aspekt duszy. Jest on odpowiedzialny za złość, wściekłość, warunkuje skłonność do podstępu, dominacji i manipulacji. Symbolizuje on archetyp niespełnionego życzenia. Położenie Lilith w horoskopie wskazuje na sferę, w której trudno przychodzi nam zaspokojenie potrzeb emocjonalnych. Często jednak to my sami nie utożsamiamy się ze swoją mroczną naturą, lecz konsekwentnie wypieramy ją ze świadomości.
To zaś, co zostaje wyparte ze świadomej części psyche, a czego źródłem najczęściej jest lęk przed konfrontacją z tą demoniczną stroną naszej duszy, zaczyna działać poza progiem świadomości, a przez to staje się niebezpieczne, lękotwórcze i stresogenne. Wszelkie wyparte treści zaczynają z ukrycia kontrolować nasze działania - nie mamy bowiem dostępu do mechanizmów, które rządzą tymi procesami - dlatego treści te składają się na kształtowanie neurotycznych zachowań, poczucia osamotnienia i głębokiego cierpienia. To właśnie Lilith odpowiedzialna jest za wszelkie neurozy, nerwice, a nawet choroby psychiczne lub też zjawiska zwane przez egzorcystów opętaniem.
Czarny Księżyc odpowiedzialny jest za ból, którego człowiek doświadcza. Gdy nie możemy zrealizować własnych pragnień, najczęściej odczuwamy cierpienie, z którym w różny sposób sobie radzimy. Położenie Lilith w horoskopie wskazuje właśnie na te życzenia, które najtrudniej jest spełnić, niejednokrotnie nawet przez całe życie nie mogą być one zrealizowane. Ból, który wówczas odczuwamy staje się często przyczyną zemsty. Szukamy bowiem w swoim otoczeniu przyczyn własnych niepowodzeń. Najczęściej ofiarami zemsty padają nasi partnerzy. Ale niszcząca siła Lilith może się także manifestować w postaci autoagresji, poniżaniu siebie i konstruowaniu zaniżonej samooceny. Stąd już tylko krok do tworzenia sadomasochistycznych związków lub też takich relacji partnerskich, w których centralne miejsce zajmują dominacja, zemsta i agresja.
Obraz Czarnego Księżyca może również reprezentować niszczycielską miłość, u podłoża której leży egoizm oraz chęć całkowitego podporządkowania sobie partnera. Współczesny egoista zrzuca cały ciężar codziennego i rodzinnego życia na kobietę, stara się kontrolować jej życie, spotkania towarzyskie, aktywność społeczną. Egoizm kobiecy jest bardziej zawoalowany - ukochany ma należeć tylko do niej, powinien wytężyć całą twórczość dla niej, złożyć samego siebie na ołtarzu miłości. Przedmiotem zazdrości mogą stać się jego praca naukowa, zainteresowania, przeszłość, zawód etc.
Lilith jest także związana z patologiami macierzyństwa. Matka rodząc dziecko daje go światu jako cząstkę samej siebie. Dziecko, stanowiąc pierwotnie jedność z ciałem matki, przez długi czas po urodzeniu pozostaje od tego ciała bezpośrednio zależne. Ten biologiczny “węzeł” wytwarza szereg cech więzi psychicznej pomiędzy matką i dzieckiem, która stanowi podstawę miłości macierzyńskiej. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy ta bezwarunkowa miłość macierzyńska przybiera wypaczone formy, w horoskopach kobiet symbolizowane jest to często przez położenie Lilith.
Czarny Księżyc może być także odpowiedzialny za aborcję, lęk przed posiadaniem dzieci, wszelkie problemy ginekologiczne uniemożliwiające zajście w ciążę, poronienia, porzucenie dziecka lub kradzież dziecka, symbolizować może również pigułkę antykoncepcyjną - kościół katolicki określa ją jako narzędzie i wymysł Szatana (Lilith). Ponadto, Kościół stanowczo przeciwstawia się aborcji nie tylko dlatego, że jest ona zabójstwem, lecz także dlatego, iż jest ona świadectwem grzechu seksualnego. Kościół naucza przecież, że każdy stosunek płciowy, który nie ma na celu prokreacji, jest grzeszny.

Według autora tego tekstu Lilith jest też związana z ruchem feministycznym i koszmarami sennymi.
Pozdrawiam.
rekinek
Posty: 20
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#501
Re: LILITH w horoskopie 20 lat(a) temu  
Rekinku, własnie znalazłam w internecie artykuł o tym czarnym księzycu.
Dziekuję ze mi przytoczyłeś fragment.
W sumie to mniej więcej wiem co on oznacza , i nie jest to takie pozytywne...
A wiem ze nie każdy astrolog się nim zajmuje a Piotr Piotrowski to duzy artykuł o nim zrobił.
astrei
Posty: 195
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#506
Re: LILITH w horoskopie 20 lat(a) temu  
Drogiastrei, ja mam trochę doświadczenia z Lilith sam mam ją w Rybach, otóż Lilith interpretuje się wyłącznie NEGATYWNIE, nawet pozytywne aspekty. Lilith symbolizuje ciemną warstwę naszej duszy, rany na dnie i deformacje psychiki.

Polecam ASTROPSYCHOLOGIĘ Rafaiłowicza wydaną w Studiu Astropsychologii, aytor wyczerpująco opisuje tam Lilith w znakach i domach.

Pozdrawiam ;)
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#513
Re: LILITH w horoskopie 20 lat(a) temu  
Albo tutaj zajrzeć:
http://www.geocities.com/uranusjay/astro.html
Lilith i Chiron w znakach i domach, po angielsku i niemiecku, - ciekawe tylko, na ile trafnie opisane :( ?
pozdrowienia
mucha
Posty: 468
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#516
Re: LILITH w horoskopie 20 lat(a) temu  
Dziekuje Wam i Tobie MUCHO i Tobie PROTEUSZU za informacje na temat punktu lilith.
POstaram się kupić ta ksiązkę którą mi poleciłeś:
RAFAIŁOWICZA.
A takie małe pytano Proteuszu
Czy z tego co wyczytałęs na temat tego punktu lilith w jego ksiązce to czy to się zgadza?
Ale jesli piszesz ze ten autor wyczerpująco przedstawia ten temat to będę szukać tej ksiązki.
A na ta stronę angielską tez wejdę i się zorientuje jak to wygląda.
astrei
Posty: 195
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#523
Re: LILITH w horoskopie 20 lat(a) temu  
Rafaiłowicz opisuje w swojej książece Lilith w znakach oraz tranzyty Lilith przez domy natalne, u mnie owszem wszystko co tam przeczytałem się zgadza. Droga Astrei LILITH to bardzo skomplikowana sprawa, ja sam nie wiedziałem o co chodzi, więc zwróciłem się do pana Piotra Piotrowskiego, który za opłatę 45 zł, zinterpretował położenie Lilith w znaku, domu, aspektach oraz tranzytach, polecam !!!! Kontakt do pana P. Piotrowskiego: piotr.piotrowski@cps.pl.
Pozdrawiam. :)
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123456789