Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Dwie planety w jednym domu
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Dwie planety w jednym domu
#4567
Dwie planety w jednym domu 17 lat(a), 6 mies. temu  
Tak sie zastanawiam od jakiegos czasu...
Jesli mamy w jednym domu dwie planet to ktora z nich bedzie mowic o dziedzinie zycia, wskazanej przez ten dom? Obie, a moze jedna z nich? A jesli jedna to ktora?
Powiedzmy dom V, znajduje sie w nim neptun oraz uran (i nie jest to koniunkcja (wtedy byloby latwiej;))

Moje hipotezy:
a) silniejsza jest planeta, która tworzy trygon z ascendentem (o ile tworzy, a czesto tworzy)
b) silniejsza jest planeta znajdujaca sie blizej poczatku domu
c) silniejsza jest bardziej aspektowana planeta
uranity
Posty: 95
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Ostatnio zmieniany: 2009/12/13 04:10 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4571
Re: dwie planety w jednym domu 17 lat(a), 6 mies. temu  
Tak się składa, że ja mam po 2 planety w 12, 3, 5 i 6, tak więc mam spory materiał obserwacyjny :) Moim zdaniem działają obie - w przypadku koniunkcji jako stopiona energia dwóch planet, a gdy koniunkcji nie ma, to chyba ta, która tworzy więcej aspektów, zwłaszcza z osiami lub światłami i/lub ta, która jest bardziej dysharmonijna (zwykle to, co bardziej uwiera, wydaje się działać silniej). Mam np. Urana z Neptunem w 6 domu, w półsekstylu między sobą. Uran tworzy kwadrat do MC będąc jednocześnie jego władcą i odbieram go silniej niż Neptuna, który tworzy tylko jakieś sekstyle i baaaardzo słabą opozycję z Wenus, dając jedynie pewne niepozbieranie w kwestiach obowiązków i niemożność zabrania się do pracy (choć nie wiem, czy to nie kwestia jednoczesnego braku Ziemi w moim horoskopie, ale to może być kolejny czynnik potwierdzający tę skłonność). Mam też Marsa i Wenus w 12, bez koniunkcji, odległość 21 stopni. Wenus jest niedaleko Asc, jest dominantą, więc działa silnie. Z kolei Mars jest wplątany w trudny układ z Saturnem i węzłami i paradoksalnie odbieram go bardzo wyraźnie jako... brak energii Marsa i problemy ze wszystkim, co symbolizuje.
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4572
Re: dwie planety w jednym domu 17 lat(a), 6 mies. temu  
ten brak energii marsa moze tez brac sie z XII domu, mialem z tym nie raz do czynienia.. to tak na marginesie

Co do tematu.. kurcze ciezko mi ustalic, ktora planeta silniej oddzialuje w przypadku, ktory podalem.
Netptun jest blizej poczatku domu V, a takze jest wladca znaku slonecznego. Nie posiada natomiast zadnych aspektow (oprocz sekstylu z plutonem, co jest malo wazne).
Uran jest blizej konca domu, ale tworzy wielki trygon (scisle trygony z asc oraz koniunkcja wenus-mars) oraz kwadrat z merkurym. Jest takze wladca dsc.. Ale mozna tez powiedziec, ze jest w upadku horoskopowym (5 dom - opozycyjny do 11go uranicznego).

Mam dylemat, ktora z tych planet uwazac za "silniejsza" choc chyba sklaniam sie blizej ku uranowi.
Jak to oceniacie?
uranity
Posty: 95
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1