Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Koniunkcja Słońce - Merkury
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Koniunkcja Słońce - Merkury
Koniunkcja Słońce - Merkury 13 lat(a), 9 mies. temu  
Co oznacza KONIUNKCJA (-6°) SŁOŃCE-MERKURY ???
(nie wiem jak zinterpretować ujemną wartość 6?)

To dla mnie dosyć warzne , bo układ ten znajduje się w moim choroskopie urodzeniowym.
Nastka
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2009/12/13 04:14 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Proszę o pomoc 13 lat(a), 9 mies. temu  
Nastka napisał:

To dla mnie dosyć warzne , bo układ ten znajduje się w moim choroskopie urodzeniowym.

Po pierwsze, to naucz się ortografii,

a po drugie co to znaczy -6 st.???, skąd to wzięłaś???
lukas
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

lukas napisał:
Nastka napisał:

Po pierwsze, to naucz się ortografii,

a po drugie co to znaczy -6 st.???, skąd to wzięłaś???

Wiesz Lukas...ja rozumiem, że jesteś jednym z moderatorów tego forum, ale bardzo przypominasz mi pewną panią z pewnego forum astrologicznego, która w grubiański sposób odsyła zainteresowanych (prawdopodobnie początkujących)do elementarza i na kursy astro.
Anita M
graphgraph

Wiesz Lukas...ja rozumiem, że jesteś jednym z moderatorów tego forum, ale bardzo przypominasz mi pewną panią z pewnego forum astrologicznego, która w grubiański sposób odsyła zainteresowanych (prawdopodobnie początkujących)do elementarza i na kursy astro.

Przepraszam za styl mojej wypowiedzi, taki już jest :-).
Nie jesteś niestety pierwszą osobą, która mi to wypomina. Skoro już jesteśmy na forum astrologicznym, mogę powiedzieć, że swoją rolę odgrywa tu koniunkcja Marsa i Merkurego w Wadze i V domie, w kwadraturze do Asc :-).

Nie odsyłam cię wcale do elementarza, sam się chętnie dowiem, w jaki sposób obliczyłaś tą wartość. Muszę się przyznać, że chyba nie spotkałem się z tym, żeby aspekt miał obliczaną wartość.

To że jestem moderatorem tego portalu nie oznacza wcale, że nie nie jestem otwarty na inne osoby i to co mogą mi nowego przekazać.

Moja wypowiedź świadczyła tylko o tym, o czym już pisałem - że nigdy się z czymś takim nie spotkałem i oczekuje od ciebie, abyś wyjaśniła czy rozszerzyła swoją wypowiedź - tylko tyle.

A tak poza tym, to wiesz, tą ortografię to chyba przydało by się poprawić.

I jeszcze raz proszę i to nie tylko ciebie - wszystkich na tym forum, aby nie traktowali moich wypowiedzi w ten sposób.

Pozdrawiam

P.S.

i napisz coś o tej swojej koniunkcji:)
lukas
graphgraph

Ok,
już znalazłam odpowiedż na waszej stronie.
Cóż, prawda jest taka , że mam dysleksję i mimo moich usilnych starań zdarzają mi się niekiedy odchyły od normalnej ortografii :)
pozdrawiam.
www.astrolabium.pl/aspekty_slonca/aspekt...nca_i_merkurego.html
Nastka
graphgraph

Re: Pomoc: aspekty aplikacyjne 13 lat(a), 9 mies. temu  
Nastka napisała:

Witaj

Co do tej ujemnej wartości, to chyba najlepiej będzie, jeżeli powiesz, z jakiego programu masz te dane, albo powiesz, w jakim stopniu znajduje się Twoje Słońce, a w jakim Merkury, to jakoś dojdziemy do znaczenia tej ujemnej wartości. Tak, czy inaczej, wydaje mi się, że ta ujemna wartość wskazuje na aspekt aplikacyjny.

Są dwa rodzaje aspektów:

Aspekty aplikacyjne, czyli te, w których planeta szybsza dopiero utworzy ten aspekt z planetą wolniejszą, przez co aspekt dąży do uściślenia.

Aspekty separacyjne, czyli te, w których planeta szybsza już utworzyła aspekt z planetą wolniejszą, przez co aspekt się rozluźnia.

Powszechnie uważa się, że aspekty aplikacyjne są silniejsze od aspektów separacyjnych. Powodem tego może być chociażby to, że obserwując progresje sekundarne będziemy mogli zauważyć, że w pewnym momencie życia aspekt aplikacyjny uściśli się. Zupełnie inaczej jest w przypadku aspektów separacyjnych, które w progresjach sekundarnych powiększają swą orbę, przez co tracą na sile.

Jako ciekawostkę dorzucę jeszcze metodę opisaną przez Noela Tyla, która również korzysta z podziału na aspekty aplikacyjne i separacyjne. W metodzie tej by obliczyć czas zadziałania aspektu aplikacyjnego stosujemy klucz:

1° niedokładności aspektu = 7 lat

http://encyklopedia.astrolabium.pl/Aspek...acyjne_i_separacyjne

Pozdrawiam
Tomasz<br><br>Edytowany przez: Panto, w: 02.09.06 14:37
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

lukas napisał:

Skoro już jesteśmy na forum astrologicznym, mogę powiedzieć, że swoją rolę odgrywa tu koniunkcja Marsa i Merkurego w Wadze i V domie, w kwadraturze do Asc :-).

Bez obrazy, ale naucz się odmieniać przez przypadki. ;&gt;
Pozdrawiam
michael
Admin
graphgraph
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy

Do góryStrona: 12