Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Matka i Ojciec w horoskopie dziecka.
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12345
TEMAT: Matka i Ojciec w horoskopie dziecka.
#3909
Matka i Ojciec w horoskopie dziecka. 18 lat(a), 8 mies. temu  
Cześć
Czy możecie powiedzieć Drodzy Astrolabianie, gdzie i w jaki sposób w horoskopie zaznaczone są pozycje Matki i Ojca? Tzn. wiem, że pozycja Saturna mówi o Tacie, ale co poza tym? Coś więcej, romieszczenie w domach. itp.
Ja mam np. Saturna w IX domu, czyli Tata jest "w podrózy" - czytaj emocjonalnie daleko, co jest jak najbardziej prawdą. Za to w domu rządzi Koziorożcowa Mama, z którą układa mi się różnie, co podobno da się wyczytać z mojego "kółka"...
Poza tym, chciałam jeszce zapyatć, czy nie znacie jakiegoś sposobu na pozbycie się melancholii? Czuję, jak we mnie wzbiera intensywniej od 3 tygodni i nie wiem co robić. To totalnie bez sensu, bo jetsem raczej optymistyczno-ascendentowy Strzelcem, szyki psuje mi I-domowy Neptun... J
Powiedzcie, jak mozna przelamać emocjonalne opory? Przeddtem to była czysta sublimacja, zastpowalam brak OKAZYWANIA uczuć i ich potrzebę przez naukę. Tylko to się liczyło, no i wprawdzie dostalam za magisterkę celujący, ale co z tego? Ostanio Koleżanka, powiedziała, że jestem nikim bo nie mam faceta, odpowiedzilam, że mam za tyo wspaniały charakter i zgrabne nogi;-), no, ale wiecie o co chodzi...
Wiem, że jak czegoś nie zrobię w związku z tymi emocjami, jak znowu je schowam, to wyjdą mi okropne pryszcze i zaczną się problemy z cerą. Myślalam, że wyzbędę sie tej energii, jeśli zacznę biegać i biegam, ale tak naprawdę to chyba uciekam przed samą sobą. Co robić? Rodzice mnie nie rozumieją, Mama mówi, że moim chłopakiem jest... odkurzacz i mam sie brac do roboty to mi przejdzie... Albo mówi, że skoro brakuje mi uczuć, to mam iśc przytulić się do kalekiego, pijącego sąsiada, albo zaczepiać "panów pod sklepem"... A to juz staje się coraz mniej zabawne.
Dlatego pytam Was moi Drodzy, jak to jest z tym wszystkim, chciałam spojrzeć na swoj horoskop, tak aby zobaczyć co w nim słychać pod względem Rodziny i czemu tak jest...
Dzięki za podpowiedź.
Słonecznie, mimo wszystko
Anka-Devine
(4.05.1980 Pila, godz. 22.35)
Devine

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3910
Re: Matka i Ojciec w horoskopie dziecka. 18 lat(a), 8 mies. temu  
"Ostanio Koleżanka, powiedziała, że jestem nikim bo nie mam
faceta..." na prawde nie rozumiem w jaki sposob takie kobiety funkcjonuja!, a juz na pewno dlaczego tak oceniaja inne przedstawicielki wlasnej plci :dry: :huh: :blink: :ohmy: :x :mad: ... nie przejmuj sie tym glupim gadaniem, najwazniejsze, zeby wiedziec co jest najlepsze dla SIEBIE i odwaznie, z konsekwencja do tego dochodzi, a reszta moze Ci skoczyc, sorry za okreslenie:P...
Malgosia

ps. Devine mieszkasz dalej w Pile ?...
Małgosia
Posty: 77
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3911
Re: Matka i Ojciec w horoskopie dziecka. 18 lat(a), 8 mies. temu  
"Ostanio Koleżanka, powiedziała, że jestem nikim bo nie mam
faceta..."


Nie znam koleżanki, ale wnioskuję, że skoro była w stanie tak powiedzieć, to sama jest nikim i nie ma co sobie głowy zawracać opinią kogoś takiego.
Pozdrawiam

Limetka dawniej mmk7
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3912
Re: Matka i Ojciec w horoskopie dziecka. 18 lat(a), 8 mies. temu  
Małgosiu i Limetko, dzięki za odpowiedź. Też o tym myślałam...
Zostawilam Wam prywatne wiadomości na astro-skrzynkach;-).
Słonecznie
a.;
Devine
Posty: 39
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3913
Re: Matka i Ojciec w horoskopie dziecka. 18 lat(a), 8 mies. temu  
to w sumie nie jest tak,że ojciec = saturn,a matka = ksiezyc i tak dalej..

każda planeta reprezentuje pewne doswiadczenie (energię), pewną funkcję..

np saturn to struktury,księżyc to sublimacja otoczenia(opieka),odczuwanie..
w przypadku gdy mama to pani prokurator a tata to finezyjny kucharz to czy odpowiedniki będą takie same gdy : mama=gospodyni a tata=wojskowy zawodowy? :)
pytanie retoryczne.
wszystko jest do wywnioskowania z analizy najprostszej symboliki archetypów - potem puzzle same sie układają kiedy znamy podstawy :)

rodzina jako korzenie to dom 4. "tam skąd pochodzimy"
więc możemy to odczuwać zewnętrznie jako rodzinę dosłownie.
a mozemy rozegrac wewnętrznie - to jest miejsce skąd pochodzi nasze wewnetrzne dziecko.

co do utożsamiania w radiksie rodziców - myślę że nie ma czegoś takiego.
są pewne zasady,funkcje psychiczne,do których moglismy dojść poprzez naukę świata zewnętrznego,czyli np. zachowania rodziców.
w naszej kulturze przyjęło sie utożasmiać w pewien sposób kobiety z zasadą lunarną.więc duże szanse,że będziemy ją sobie uświadamiać właśnie na styku z zachowaniem naszej matki.
pozostałe wnioski - per analogiam B)


EDIT:
Devine - spojrzałem na Twój radix...no i czemu Ty się dziwisz? rośniesz!
Uran wszedł Ci do I domu i Twoja swiadomość zaraz urośnie wielokrotnie...a wiadomo,że to zawsze boli.
Boli poród - kiedy Nowe wychodzi na światło dzienne.
a uran - jego symbol - to przecież właśnie poród!
Prezes
Posty: 25
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3914
Re: Matka i Ojciec w horoskopie dziecka. 18 lat(a), 8 mies. temu  
A co z interpretacją, która każe szukać wizerunku ojca w IV domu a matki w opozycyjnym X-tym (niektórzy dodają jeszcze że w przypadku kobiet sytuacja wygląda odwrotnie) ?
Nie wiem czemu ale ta interpretacja zawsze wydawała mi się instynktownie najbliższa - może dlatego, że na opozycję planet IV dom - X dom natykam się zawsze u osób których a) rodzice są rozwiedzeni b) rodzice są w separacji c) rodzice mieszkają razem ale są tak krańcowo różni i żyją w tak odległych światach, że dzieciom przypada zwykle rola mediatora, vide tarczy pomiędzy matką a ojcem bo rozmowa między rodzicami przypomina zwykle zabawę w głuchy telefon.
Alias
Posty: 110
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3915
Re: Matka i Ojciec w horoskopie dziecka. 18 lat(a), 8 mies. temu  
jak juz pisałem powyzej - to nie dom czy planeta jest symbolem matki czy ojca a jedynie symbolem pewnego doświadczenia/postawy itd.
te - rzeczy dzieją sie zgodnie z zasadą synchroniczności.
są to zasady pozbawione bezpośredniego zwiazku przyczynowo skutkowego.
ta samo jak pociągi na stacji i zegary.
pozornie jest związek a tak właściwie to nie jest związek przyczyna-skutek.
fakt,że pociąg przyjeżdza o określonej godzinie nie jest spowodowane godziną pokazywaną przez zegar.
gdyby tak było to np. ekspres Hetman o 14:30 powinien przyjechać kiedy zegar przestawimy,dajmy na to z godziny 11 na 14:30.
a raczej nie przyjedzie.

nie możesz wiązać konkretnego domu z ojcem/matką.
możesz odnieść kulturową i społeczną postać matki/ojca do symboliki domu.
ale to nie będzie jednoznaczny związek - tak jak w metaforze zegara i pociągu.
Prezes
Posty: 25
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12345