Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH.
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123
TEMAT: ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH.
*
#3861
ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH. 18 lat(a), 9 mies. temu  
Witajcie Astrolabianie, Niech moc bedzie z Wami;-).
Takie pytanie, czy możecie mi polecic jakąś fajną książke, w której byłoby ogolnie napiane o ROZMIESZCZENIU planet w Domach.... Czytalam na ten temat troche w dziełach Leszka Weresa, o róznych "systemach", ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej...
Podobno planetki porozrzucane po calym zodiaku, to wszechstronnośc zainteresowań, z koleinskupione blisko siebie, to wąska specjalizacja itp.
Własnie odkrylam, że moja Koleżanka, urodzona 2 listopada 1980r. o godz. 11.10 przed południem w Bydgoszczy, ma mnóstwo planet w 9, 10, potem jest przerwa i 2 plaety w 12 domu. To taka jakby "ciuchcia", jak czytałam... Jest to dla mnie trochę szokiem, bo mam wszytko "porozwalane" (Jak zawsze mój "artystyczny nieład" - przy.red..;-).
No i jeszcze też spotkalam się z taka teorią, ze obsadzenie górnej części horoskopu, to daje raczej ekstrawertyczne skłonności, dół to introwertyk.
A jak Wy sie na to zapatrujecie?
Pozdawiam
Anka
Devine
Posty: 39
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3862
Re: ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH. 18 lat(a), 9 mies. temu  
I jeszcze mocno zaznaczona prawa strona radixowego kółka - inni mają znaczny wpływ na nasze wybory, zachowanie, a lewa oznacza wewnątrz sterowność - tj inni nie mają za wielkiego wpływu na nasze zachowanie.

Kto da więcej?

Pzd;)
mucha
Posty: 468
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4784
Re: ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH. 17 lat(a), 2 mies. temu  
ja mam tez tak wlasnie wszytkie planety w 10,11,12,1 a o9 dom tylko mars zachacza ,oczywiscie descendent jest tylko na 2stronie w6domu ale nie wiem czy moge se zgodzic z toba ze waska specjalizacja wykonywalam juz duzo zawodow,i mam roznorakie zainteresowania pzdr
Lena
Posty: 16
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4840
Re: ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH. 17 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Jezeli nic nie "zaburza" takiego układu to zwykle przewaga planet pod horyzontem daje introwertyka i odwrotnie... oraz przewaga planet na wschodzie daje osobe, ktora sama kieruje wlasnym zyciem i ludziom z wewnatrz ciezko wplywac na taka osobe... to tak w wielkim uproszczeniu.
... trzeba dodac, ze zwykle tak jest przy 7 lub wiecej planetach po stronie.

Planeta skupiona w niewielkim "obszarze" kątowym daje osobę ze sporą możliwością koncentracji, ale w nie wielu (jednej?) dziedzinach. Rozproszone polozenie planet daje osobe o wielu zainteresowaniach, ale na zadnej z nich zbyt dogłębnie, taka uniwersalnosc. (tak czytalem;))

Co mam na mysli piszac 'jezeli nic nie "zaburza"' ?
Wlasnie to, ze ja np. mam wszystkie planety w obrębie mniejszym niż 120 stopni pod horyzontem... ale przewaga (nadmiar) powietrza daje mi sporo ekstrawertyzmu i nastawienia na ludzi, co generalnie wyrownuje poziom mojego ekstra/intro - wertyzmu. Co do bycia dobrym w jednej dziedzinie to tez u mnie sie nie sprawdza, bo mam bardzo szerokie zainteresowania (moze z powodu koniunkcji urana do slonca lub ksiezyca w wodniku?) i zadnej z nich nie traktuje powierzchownie i "tymczasowo".
Inny przyklad - znam osobe ze wszystkimi planetami na poludniu, ale raczej jest introwertykiem (ksiezyc w 12 domu, asc w rybach i slonce w kon. z neptunem?).
Kolejny przyklad - osoba z 9-cioma planetami po stronie zachodniej - prawda jest, ze bierze bardzo do siebie co inni sadza o niej itd., ale mimo wszystko robi po swojemu i baaaaaardzo ciezko ja przekonac do czegokolwiek (wielki trygon ognisty? a moze pluton na ic i slonce w 8 domu?).

Znam jeszcze wiecej przykladow, ale nie ma co sie rozpisywac, generalnie uwazam, ze te definicje przewagi planet po ktorejs stronie osi lub skupiska/rozproszenia planet zgadzaja sie o ile cos nie zaburza tego ukladu, a czest chociaz jedna rzecz zaburza. Aha - jest tez tak, ze osoby ze spora przewaga planet po ktorej ze stronie czesto wbrew sobie dzialaja zupelnie odwrotnie (jakby mialy planety po drugiej stronie) po to, aby nauczyc sie tej przeciwnej cechy i po jakims czasie (jesli sa wytrwale) udaje im sie zachowac "rownowage".

Podobnie u osob z brakiem ognia czy wody nie bedzie to zauwazalne (te cechy mowiace o braku tego zywiolu) gdy beda mialy np. marsa w 1 domu (lub np. ksiezyc w przypadku braku wody).

Tak wiec astrologia nie jest taka latwa, a nie raz definicje mozna sobie ........ schowac do szyflady.

sorry jesli zmienilem temat
uranity
Posty: 95
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4841
Re: ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH. 17 lat(a), 1 Miesiąc temu  
jeśli planety są na zachód i północ (wiadro)to taka osoba jest extrawertyczna i proludziom?

Z tego co mi wiadomo np. osoba z wieloma planetami osobitymi w 1 domu czy na asc to taki kapitan dla siebie nieprawdaż?

A ja mam wiadro i właśnie planety są po lewej stronie i nad horyzontem i faktycznie najlepiej czuje się jak sama sobie nadaje sens życu :-D I nikt mi nie wchodzi w paradę. Dlatego też zawsze promuje styl życia "żyj jak lubisz i daj żyć innym"
I nie jestem samotnikiem!! Samotności nie cierpie!!
I nie kumuleuje energii w sobie, zawsze emocje odrazu są transformowane czy przekazywane w kosmos, ale to pewnie słonce z księzycem w 1 domu.<br><br>Edytowany przez: olla, w: 30.01.07 14:50
olla
Posty: 23
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4843
Re: ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH. 17 lat(a), 1 Miesiąc temu  
tak olla, prawdaź :)
.. ale wlasnie czasem wystepuja odstepstwa, wiec przed podaniem oceny zaleca sie wejrzec w caly horoskop ;) ale generalnie jest tak jak piszesz..

... choc teraz tak sobie mysle, ze (obserwujac rozne horoskopy) ZAWSZE (no moze prawie zawsze) znajdzie sie jakis element/uklad/aspekt itp., ktory "mowi" o cechac przeciwnych do tych o ktorych mowia uklady o ktorych piszemy... i tak sobie mysle, ze to jest nam dane po to, zeby czlowiek miał możliwość "zrownowazenia" tych cech ... im wiecej takich "przeciwnych układów" tym łatwiej osiagnąc ta rownowage, roznie z tym bywa, ale chyba zawsze jest conajmniej jeden.
uranity
Posty: 95
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Astrologia dla każdego
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#4891
Re: ROZMIESZCZENIE PLANET W DOMACH. 17 lat(a), 1 Miesiąc temu  
a przepraszam ze tez troche nie na temat ;) ale robilam sobie horoskop natalny x3razy :
world of wisdom,www.astro.com ,uranii
wiercholki poszczegolnych domow sie roznia o 2 stopnie spoko ale co jesli mam inne aspekty NP SLONCE KONIUNKCJE DO MERKURY,JOWISZ,NEPTUN ana astro wsykakuje QWINTYL DO MERKUREGO,KSIEZYCA I MC ,sekstyl do plutona,koniunkcje tylko do neptuna i merkurego ?!
roznia sie od siebie wiec troche zastanawia mnie wiarygodnosc tego ?
ur sie 28.12.1983 o 6.40 warszawa ochota
jakbyscie mogli podac mi ten prawdziwy ,bylabym wdzieczna
Lena
Posty: 16
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123