Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Horoskop kontaktowy
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 123
TEMAT: Horoskop kontaktowy
*
#249
Horoskop kontaktowy 20 lat(a) temu  
Co to wlasciwie jest horoskop kontaktowy?Czy mozna na jego podstawie przewidziec ewolucje zwiazku partnerskiego? Pozdrawiam serdecznie!
czarna
Posty: 16
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#250
Re: horoskop kontaktowy 20 lat(a) temu  
Z tego co wiem, to horoskop kontaktowy może być dobrym uzupełnieniem horoskopu porównawczego. Podobnież, jeśli chce się czegos dowiedziec o danym związku, to nie powinno się robić tylko horoskopu kontaktowego, bez uwzględnienia partnerskiego. Jeśli w horoskopie kontaktowym wychodzi wielka miłość a w partnerskim nie ma o miłości "wzmianki", to taki związek raczej długo nie potrwa.
Muszę jednak przyznać (ze wstydem) że, jak dotychczas, jeszcze nie sporządzałem horoskopów kontaktowych a wiedzę o zwiazkach czerpię jak na razie z horoskopów porównawczych.
Pozdrawiam.
rekinek
Posty: 20
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#251
Re: horoskop kontaktowy 20 lat(a) temu  
Witaj Luizo

Horoskop kontaktowy jest jedną z technik, którą posługuje się astrologia partnerska. Idea jest taka, że robimy coś, co stanowi uśrednienie horoskopów indywidualnych dwóch partnerów. Za przykład niech posłuży następująca konfiguracja.

Osoba A ma Słońce w 10 st. Barana.
Osoba B ma Słońce w 20 st. Barana.
Słońce ich horoskopu kontaktowego = 15 st. Barana.

Myślę, że na tym przykładzie zrozumiałaś już jaka jest idea i metoda tworzenia horoskopów kontaktowych. Gdybyś miała jednaka jakieś wątpliwości, to możesz jeszcze zapytać, a jak tylko znajdę trochę czasu, to postaram się rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości.

Co do pewnych moich przemyśleń na temat horoskopów kontaktowych, to pozwól, że posłużę się już czymś co napiesałem na gazetowym forum Anahelli.

1. W mojej praktyce stosuję dwa rodzaje horoskopów partnerskich. Horoskop porównawczy i horoskop kontaktowy. Do relacyjego jakoś nie mogę się przekonać. Zresztą nie mogłem również do kontaktowego, głównie ze względu na to, że jest to stosunkowo nowa technika. Idea robienia horoskopów kontaktowych i relacyjnych zrodziła się w na początku XX wieku. Wielu astrologów miało opory przed włączeniem ich do swego warsztatu. Zresztą nie wiadomo było do końca jak je należy interpretować. Sytuacja zaczęła się zmieniać w latach 70, gdy ukazała się książka Roberta Handa - "Planets in Composite", która w znacznej mierze przyczyniła się do popularyzacji horoskopów kontaktowych.

2. Kilka razy zdarzyło mi się robić horoskop porównawczy, z którego właściwie nic nie wynikało, nie występowały żadne aspekty między planetami osobistymi, a mimo to, związek rodzł się w tak piękny sposób, iż trudno mi było uwierzyć, że nie ma żadnych oddziaływań w horokopie porównawczym. Było tak do momentu, w którym podczas analizy partnerskiej zacząłem posiłkowac się horoskopem kontaktowym. Okazało się wtedy, że owe wcześniejsze pary miały po prostu dobry horoskop kontaktowy. To jeszcze nie wszystko, gdyż wszystkie pary z takim układem (neutralny porównawczy + dobry kontaktowy) bardzo szybko się rozpadały. Z tego i innych doświadczeń wnoszę co następuje:

-> Udane małżeństwo może zaistnieć tylko z dobrym horoskopem porównawczym; na dobrym kontaktowym długiego związku nie uda się zbudować.

-> W astrologii partnerskiej pierwszoplanowe miejsce zajmuje horoskop porównawczy. Horoskop kontaktowy może być jedynie jego uzupełnieniem, albo moze informować o krótkotrwałych i przejściowych romansach.

-> Horoskop kontaktowy jest obrazem nowego tworu jaki powstaje przy połączeniu dwóch osób - jest obrazem 'związku'. Wiem, że inni twierdzą, że chodzi o 'cele związku', ale dla mojej wyobraźni bardziej przemawia traktowanie go tak, jak powiedziałem.

3. Co do obliczania Ascendentu w horoskopie kontaktowym, to posługuję się systemem Roberta Handa, dla którego Ascendent w horoskopie kontaktowym jest midpunktem między dwoma Ascendentami [patrz -> www.astro.com]. Domów derywowanych nie stosuję również ze względu na to, że uważam, iż psują one śliczną ideę 'wyciągania średniej'.

Szukający podstaw
Pantomas
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#252
Re: horoskop kontaktowy 20 lat(a) temu  
To poproszę jeszcze o wyjaśnienie idei oraz sposobu tworzenia relacyjnego.
Dziwne rzeczy dzieją się tam z planetami...:ohmy:

Pozdrawiam :)
mucha
Posty: 468
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#256
Re: horoskop kontaktowy 20 lat(a) temu  
Witaj Pantomas! No dobrze,przypuscmy ze maja slonce w15 st barana w horoskopie kontaktowym.I co dalej.Mam szukac nowych aspektow?Obserwowac przejsciea tranzytow?Czy moze progresje? Pozdrawiam serdecznie i dziekuje!
czarna
Posty: 16
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#262
Re: horoskop kontaktowy 20 lat(a) temu  
Horoskop relacyjny tworzy się wykorzystując continuum czasowe, na którym znajdujemy moment, który jest dokładnie w środku pomiędzy momentami urodzenia osób, którym taki horoskop sporządzamy.

Przykład:

Osoba A urodziła się 01.01.2000 godz. 12:00.
Osoba B urodziła się 03.01.2000 godz. 12:00
Horoskop relacyjny tych osób sporządzamy na moment
02.01.2000 godz. 12:00

Serdecznie pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#263
Re: horoskop kontaktowy 20 lat(a) temu  
Witaj Luizo

Gdy już masz sporządzony horoskop kontaktowy, czyli horoskop, który jest uśrednieniem horoskopów indywidualnych, możesz z nim zrobić następujące rzeczy.

1. Zwracasz uwagę, na aspekty planet i ich położenie w domach horoskopu. Ważne jest, aby w tym miejscu nadmienić, że w horoskopach kontaktowych nie zwracamy uwagi na położenie planet w znakach zodiaku. (Pisał o tym Robert Hand).

2. Oto pewne prawidłowości, które udało mi się zaobserwować:

-> Pozytywne aspekty od Wenus do Świateł, czyli Słońca i Księżyca, najlepiej jak by była koniunkcja mówią o wzajemnej miłości
-> Położenie Wenus w pierwszym domu również mówi o miłosnym uczuciu.
-> Gdy Światła odbierają aspekt jedynie od Merkurego – a jest tak bardzo często, co wynika z faktu, że Merkury jest zawsze blisko Słońca w horoskopach indywidualnych – partnerzy doskonale się ze sobą dogadują. Dogadują się tak dobrze, że mogą się również dogadać, co do zakończenia związku dla ich wspólnego dobra.
-> Gdy ważne planety znajdują się w XII domu będzie to związek, który nie ujrzy światła dziennego. Doskonała konfiguracja dla kochanków, którzy chcą, aby ich związek pozostał związkiem ukrytym.

3. Horoskop kontaktowy można porównać z horoskopami urodzeniowymi osób uczestnicząch w naszej analizie. Dzięki temu dowiemy się jak nowy ‘byt’, którym jest związek, działa na poszczególne osoby, które są w tą relację zaangażowane.

4. Słyszałem, że są tacy, którzy na horoskop kontaktowy nakładają tranzyty, aby móc wyrokować o tym, co się będzie działo dalej ze związkiem. Sam tej techniki nie sprawdziłem, gdyż w mym warsztacie mam inne przydatne do tego narzędzia i do tej pory nie była mi ona potrzebna.

5. Pytasz, czy można do horoskopu kontaktowego zastosować progresje. Musisz pamiętać, że horoskop kontaktowy, jest sztucznym uśrednionym horoskopem, który nie ma pokrycia z położeniem planet na niebie. Znaczy to, że nie ma takiego momentu, w którym planety będą tak ułożone jak w horoskopie kontaktowym. Dlatego nie można zastosować do niego progresji, których metoda jest taka, że bierzesz jakiś moment na continuum czasowym i na ten moment sporządzasz horoskop, a potem sprawdzasz według jakiegoś klucza (np. dzień=rok) jak planety będą się zmieniały w przyszłości. W przypadku horoskopu kontaktowego nie ma takiego miejsca na continuum czasowym, a skoro nie ma, to nie możesz do niego zastosować progresji.

Pozdrawiam
Pantomas

PS. Mój internetowy pseudonim należy odmieniać przez przypadki.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123