Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Dominująca planeta
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Dominująca planeta
Dominująca planeta 4 lat(a), 10 mies. temu  
Hej
Od jakiegoś czasu próbuję wyznaczyć dominantę w swoim kosmogramie ale mam z tym chyba problem. Natrafiłem na dwie różne metody.
Pierwsza brzmi mniej więcej tak. Najważniejsza jest pozycja przy osi ASC 80%, MC 100%, DSC 50%, IC 40%. Siła tychże punktów taka jak wymieniona powyżej. Jednakże z mocnym uwzględnieniem orb. Tak więc Ścisła koniunkcja do DSC będzie ważniejsza niż luźna do MC.
Dalej bierzemy pod uwagę wskazanie przez Słońce i Księżyc koniunkcjami i ewentualnie Opozycjami (działa słabiej). I na końcu pozycje świateł i Ascendentu w znakach.
W takim przypadku dominującą planetą u mnie będzie Mars. Jego bliskość do punktu MC wydawała by się przeważająca.
Druga na którą natrafiłem niedawno i która spowodowała, że cały domek z kart runął ;) brzmi na ile dobrze zrozumiałem tak:
Najpierw patrzymy na zakres 25 stopni poniżej ASC (okolice I domu) jeśli coś znajduje się w tym miejscu to to jest właśnie dominantą i możemy już nie patrzeć na inne elementy horoskopu jak MC i inne. W moim przypadku tak właśnie jest. Neptun znajduje się w odległości 24 - 22 stopnie pod ASC i spełnia warunek zapisany powyżej. W takim razie to on jest dominantą, a nie wspomniany Mars.
Co mnie niepokoi to fakt, że używając pierwszej metody Neptun w tej hierarchii był nisko. Najpierw najmocniejszy wydawał mi się Mars, dalej Jowisz i ewentualnie Uran (dosyć luźna koniunkcja z ASC). Neptun nie wychodził specjalnie silny.
Biorąc zaś pod uwagę drugą metodę gdzie przy spełnieniu pierwszego warunku 25 st pod ASC kolejne nie są rozpatrywane Neptun nagle staje się dominantą :)
Przyznacie, że ogromny rozrzut.
I jeszcze jedno pytanie. Jeśli komuś znana jest druga metoda to czy ten zakres 25 stopni działa w obie strony? Także po stronie nad horyzontem ASC? Z materiałów, które odnalazłem wynikało by, że jednak nie (choć nie było tam jasno i wyraźnie opisane). Wywnioskowałem, że chodzi o zakres 0-25 st pod horyzontem licząc od punktu ASC i ewentualnie jakiś mały odchył w drugą stronę 12 domu (2, 3 stopnie)?
Trochę mnie to martwi gdyż tak jak pisałem z dominujących Mars, Jowisz, Uran w jednej chwili zmieniło mi się na Neptun i kropka.
Help? ;)
czerwonymoskit
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Do góryStrona: 1