Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Rozmawiamy tutaj na temat technik związanych z przewidywaniem przyszłości. Więcej znajdziecie na www.astrolabium.pl/astrologia/prognostyczna
W dółStrona: 12
TEMAT: Progresje tercjalne
#12503
Progresje tercjalne 12 lat(a), 10 mies. temu  
Po wczorajszym spotkaniu astrologicznym w Sopocie postanowiłam bliżej zapoznać się z progresjami tercjalnymi, techniką, której nigdy wcześniej nie stosowałam - i tu kieruję podziękowania do Dariusza, znanego na tym forum jako Darlut, za to, że zapoznał mnie z tą metodą :)

Według info na anglojęzycznych stronach, są nawet dwie metody liczenia tych progresji:
wiki.astro.com/astrowiki/en/Tertiary_Progression
TI - każdy dzień po narodzeniu równa się jednemu miesiącowi księżycowemu w życiu danej osoby,
TII - każdy miesiąc synodyczny po narodzinach jest symbolicznie równy jednemu rokowi życia.

Z kolei tutaj: www.astrologicalpredictions.ca/news/tertiary.htm biorą od uwagę tylko tę pierwszą metodę.

Jeśli chodzi o programy, które liczą progresje tercjalne, są to:

- zmodyfikowany Astrolog Pullena w wersji 5.41G, z efemerydami szwajcarskimi i dodatkowymi funkcjami. Wersje programu i dokumentację można znaleźć tutaj:
astrolog.offline.ee/astrolog/changed/changed.shtml
Niestety, próbowałam z kilkoma plikami z tej strony i żaden mi się nie otworzył (ciągle wyskakiwał błąd systemu), ale znalazłam działający program w innym miejscu:
www.esnips.com/doc/d9dbaebf-aaa3-4fbe-bc...b8156/Astrolog-5.41G
Program jest darmowy!

Spróbuję poszukać jeszcze innego bezpłatnego programu, który daje taką możliwość.

Uzupełnienie: Urania Bogdana Krusińskiego też ma taką funkcję, także jako darmowy 60-dniowy trial (wersji Lite nie sprawdzałam).

- Solar Fire, w którym są dwie opcje - True Tertiary Progressed i Mean Tertiary Progressed (jeszcze nie wiem, jaka jest różnica),

- Astrolog p. Chwiszczuka i Arańskiego (pełna wersja).
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Ostatnio zmieniany: 2011/05/28 12:07 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12504
Re: Progresje tercjalne 12 lat(a), 10 mies. temu  
Jeśli chodzi o interpretacje, znalazłam na razie kilka wskazówek na tej stronie:
www.astrologicalpredictions.ca/news/tertiary.htm

Jeśli w danym miesiącu wystąpią znaczące progresje tercjalne, jest to miesiąc wielkich zmian i zwrotów w życiu. Progresje te pozwalają na precyzyjne ustalenie czasu wydarzeń, zwłaszcza w zestawieniu z progresjami sekundarnymi i dyrekcjami (określają, kiedy dokładnie wydarzy się to, co sygnalizuje dyrekcja - gdyż jak wiemy, same dyrekcje nie są zbyt precyzyjne, wyznaczają tylko pewne ramy czasowe). Księżyc w progresjach tercjalnych podobno nie ma wielkiego znaczenia. Aspekty, jakie się stosuje w tej technice, to koniunkcje, kwadratury i opozycje (w tekście jest wskazówka, że nawet półkwadraty i półtorakwadraty - osobiście nie uzywam, ale muszę sprawdzić). Należy szczególnie zwrócić uwagę na aspekty osi tercjalnych do elementów horoskopu urodzeniowego. Przeważnie działają dość dokładnie, choć możliwe jest tygodniowe odchylenie.

Przykłady:
Asc/DC - wydarzenia natury osobistej,
MC/IC - wydarzenia natury publicznej,
Stacjonarny Merkury (jeśli natalnie jest władcą Asc lub MC) - zmiana poglądów lub podejścia do jakiejś kwestii,
Stacjonarna Wenus - wpływa na dochody finansowe lub system wartości.

Jeśli jeszcze coś znajdę (zwłaszcza przykłady działania) - to tu wrzucę. Na razie dopiero uczę się ustawiać te progresje w programie i czytam, jak podejść do ich interpretacji.
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Ostatnio zmieniany: 2011/05/28 12:06 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12505
Re: Progresje tercjalne 12 lat(a), 10 mies. temu  
Program Urania ma wersję progresje tercjalne w wersji rozszerzonej. Jest to darmowy program (obecna wersja do początku czerwca ale potem można zainstalować nową wersję.
genny19
Posty: 120
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12508
Re: Progresje tercjalne 12 lat(a), 10 mies. temu  
Merkury PT na ascendencie natalnym - warsztaty astrologiczne prowadziłem i będę prowadził.
Czuję, że to wyzwanie dla mojego merkurego.
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#12509
Re: Progresje tercjalne 12 lat(a), 10 mies. temu  
Życzę powodzenia w tym przedsięwzięciu - w miarę możliwości będę się pojawiać na warsztatach :)

Zauważyłam, że zarówno przejścia osi PT przez urodzeniowe planety, jak i przejścia planet PT przez urodzeniowe osie działały jak dotąd bardzo silnie na mój horoskop (mam wrażenie, że planety do planet mniej). Przy każdym zbadanym przeze mnie jak dotąd istotnym życiowym wydarzeniu coś takiego było. Przykład - gdy dowiedziałam się, że mam mieć mieszkanie, IC w PT był na moim Merkurym, a gdy podpisałam akt notarialny - na Jowiszu. W momencie rozwodu moich rodziców MC w PT był na urodzeniowym Księżycu z Plutonem (!) - przykre sprawy rodzinne wystawione na widok publiczny? Znalazłam też parę ciekawych powiązań PT z dyrekcjami symbolicznymi oraz solariuszami i lunariuszami, choć tego jeszcze dokładnie nie sprawdzałam - po prostu mniej więcej pamiętam kilka szczególnie ważnych i skojarzyłam sobie, że były tam podobne położenia.
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Ostatnio zmieniany: 2011/05/29 02:17 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12510
Re: Progresje tercjalne 12 lat(a), 10 mies. temu  
Może tak być Magdo że na nas - słoneczne Raczki - progresje tercjarne związane z ruchem Księżyca są odczuwane w sposób zdecydowany :)
darlut
Jesteśmy czymś więcej niż tylko ciałem fizycznym
Posty: 93
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna Miejsce: TCZEW Urodziny: 06/22
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Przesunąć horyzont !
 
#12512
Re: Progresje tercjalne 12 lat(a), 10 mies. temu  
Poprawka - w innych miejscach znalazłam stwierdzenia, że aspekty Księżyca w PT mogą być ważne - należy je traktować jako czynnik wyzwalający, służący do większego uściślenia czasu wydarzeń.

I jeszcze rozdział o progresjach tercjalnych (tercjarnych? ma ktoś pomysł, jak najlepiej je nazywać po polsku?) - wynik z Google Books, niestety nie wszystkie strony są dostępne w podglądzie:

books.google.pl/books?id=oPbxPBxKOnkC&am...sions%22&f=false

Jeszcze parę moich spostrzeżeń. W przypadku PT obserwuję prawidłowość, o której mówiliśmy ostatnio na warsztatach - że dla praktycznie każdego ważnego zdarzenia dałoby się coś znaleźć w oddziaływaniach prognostycznych, natomiast nie zawsze działa to w drugą stronę - że każde oddziaływanie prognostyczne przynosi istotne wydarzenia (w moim odczuciu np. progresje sekundarne są przereklamowane).

Wczoraj przez parę godzin siedziałam i przesuwałam kółko miesiąc po miesiącu na przestrzeni kilku lat. Obserwowałam, jak przemieszczały się osie i planety w PT i próbowałam sobie przypomnieć, co się wtedy działo. Kilka razy zdarzyło się tak, że nawet jeśli w PT zaistniał układ/aspekt, który wydał mi się ważny, to niekoniecznie byłam w stanie przyporządkować mu jakieś istotne wspomnienie/przeżycie. Próbuję to tłumaczyć na dwa sposoby:

1. Niedoskonałość ludzkiej pamięci - po prostu :) Choć wydaje mi się, że pamiętam dość dużo ze swojej przeszłości (słynna Racza skłonność do wspominania i rozpamiętywania), to jednak nie potrafię (i nie sądzę, by ktokolwiek potrafił) odtworzyć wszystkiego tydzień po tygodniu, a nawet miesiąc po miesiącu.

2. W kilku tekstach i wypowiedziach, na które trafiłam, podkreślona była rola PT przede wszystkim jako czynnika wyzwalającego dla wolniejszych oddziaływań, szczególnie dyrekcji i progresji sekundarnych (myślę, że także solariuszy i tranzytów). Możliwe więc, że PT sama w sobie niewiele przyniesie, jeśli nie zbiegnie się w czasie z innym, podobnym wpływem. Przychodzi mi na myśl słynna reguła trzykrotności - że jeśli wpływ o podobnym znaczeniu powtórzy się trzy razy w różnych technikach, to można mówić o dużym prawdopodobieństwie wystąpienia tego, co sygnalizuje. Wydaje mi się, że nawet dwukrotność ma tu spore znaczenie.
stargazer
Admin
Posty: 728
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Urodziny: 07/03
Ostatnio zmieniany: 2011/05/29 15:17 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12