Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 1
TEMAT: Tajemnice Navamsy
#7811
Tajemnice Navamsy 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Na podstawie tekstu Rafała Gendarza yogamaya.webd.pl/index.php?m=articles&am...iew&article_id=2

1)Atmakaraka
Parasara planetę, która ma najwięcej stopni nazywa Atmakaraką. Atmakaraka to król horoskopu i wskazuje na przyczyny narodzin (Navamsa) oraz materialną manifestacje pragnień (Rasi). Brany jest pod uwage charakter planety, jej stan (Avastha) oraz pozycja w znaku i domu.

2)Dom Atmakaraki
Ważne jest by rozpatrywać dom, w jakim znajduje się Atmakaraka, technika jest taka iż liczymy domy od Atmakaraki do Navamsa Lagny i w ten sposób odczytujemy wewnętrzne pragnienie, z którym pojawiła się dusza w tym ciele

3)Mantra, Yantra, Tantra.
Jaimini Upadesa Sutra, wskazuje iż liczba malefików w Kona do Karakamsy (znak, w którym jest Atmakaraka) daje nam wiedze na temat wewnętrznych możliwości, które rozwija osoba. Im więcej malefików tym większa intuicja i zdolności parapsychologiczne. Teraz czy to będzie wykorzystane w dobrym czy złym celu jest ukazane w aspektach na Karakamse. Benefiki dają tzw. białe zdolności , brak benefików czarne.

4)Navamsa-Thulya-Rasi.
Dlatego, iż Navamsa jest podziałem znaku na dziewięć części i dotyczy rzeczy związanych z dziewiątym domem (dharma, pobożność), jest pewien system nazywany Navamsa-Thulya-Rasi gdzie znaki z Navamsy projektowane są na Rasi, jest również system odwrotny (Rasi-Thulya-Navamsa). Pierwszy dom to będzie dom dziewiąty, więc drugi będzie dziesiątym i będzie wskazywał na karme jaką zajmujemy się w tym życiu.
5)Technika Ayana.
Pisma wedyjskie dzielą aspekty życia na kama, artha, dharma i moksa.
KARMA jest to zadowalane zmysłów zgodnie z kodeksem religijnym, ARTHA to tworzenie sytuacji, która umożliwi zadowalanie zmysłów, DHARMA to system kontrolujący relacje między ludzmi oraz Bogiem, MOKSA to zespół czynności lub nastawienie, które gloryfikuje wyzwolenie się z ciała materialnego.
Technika ta bierze pod uwage Kendra (1, 4 , 7 , 10) od Karakamsy i zwraca uwagę na Dig-Bala (siłę kierunkową).

6)Zdolności.
Ostatni punkt warty omówienia wskazuje na zdolności którymi został obdarzony posiadacz horoskopu, mimo iż zdolności które są dostępne ukazuje nam Prithvi-Drekkana a zdolności które wypływają z materialnej sytuacji ukazuje nam Rasi warto wiedzieć do czego mamy talent. To pokazuje nam Navamsa. W tej kwestii należy zwrócić uwage na domy Trikona (1,5,9) od Navamsa Lagny (ascendentu w Navamsie). Pierwszy dom mówi o zdolnościach, które mają duży wpływ na nasz wewnętrzny charakter, piąty dom o zdolnościach które zdobyliśmy dzięki dobrej karmie, dziewiąty dom o zdolnościach rozwijanych przy boku nauczyciela.

Kontynuacja dyskusji : www.astrolabium.pl/forum/18-astrologia-w...=7&start=14#7805

Ad 1)
Karakamsa to znak Atmakaraki w Navamsie – Ryby.

Jeśli Atmakaraka jest w Rybach Navamsie, często osoba jest duchowa. Często również rozmyśla o swojej wolności i nie lubi ograniczeń.

U Ciebie tego typu poszukiwania doprowadzą do wielkiego sukcesu gdyż Słońce jest w 10 domu od Karakamsy (Atmakaraka w Navamsie) aspektowane przez Jowisza przez aspekt znakowy (znaki dualne aspektują sie nazwajem).

W navamsie Słońce jest w tym samym domu co Atmakaraka.
W Rasi Słońce jest jest w 9 domu od znaku Ryb czyli od Karakamsy.
9 dom to Strzelec, a w Strzelcu jest Jowisz w navamsie i w tym wypadku Jowisz jest w 10 domu od Słońca i od Atmakaraki, a Słońce jest w 4 domu od Jowisza i wskazuje na 4 dom w Rasi.
Strasznie to wszystko skomplikowane, czy ja to dobrze rozumiem?

Ad.2) Atmakaraka jest w domu 12, więc jest 5 domów do Navamsa Lagny, co sprawia, że powodem narodzin są sprawy związane z 5 domem.

5 dom związany ze znakiem Lwa, co odpowiada w Rasi lagna. Z kolei w Navamsie 5 dom jest w Skorpionie, a w Skorpionie w Rasi jest Lagnesh i Atmakaraka. Koło się zamyka.

Ad.3) Merkury jest w Rybach, Kona to Ryby, Rak i Skorpion. 2 malefiki : Słońce jest w Rybach, Rahu w Raku.

Benefiki nie aspektują Karakamsy. Za to aspektują ją malefiki Rhau, Mars i Saturn

Ad 4) Karma to w Rasi lagna. ( w Navamsie 2 dom to dom Lwa )

Ad. 5) Saturn i Mars w 7 domu od Karakamsy. Mars i Saturn uzyskują Dig-Bala i osoba jest mocno zanurzona w Karmie.

Ad. 6) 1 dom to Księżyc i Rahu:

Księżyc oraz Rahu są w tym samym znaku w Rasi i Navamsa. Taka sytuacja zwana jest vargottama. Wpływ tych planet będzie odczuwany na ascendencie czyli będzie widoczny w sferach dotyczących sławy, inteligencji, zdrowia. Księżyc Vargottama to bardzo pomyślna yoga, która powoduje uznanie oraz sławę

9 dom od Navamsa lagny to Słońce, Wenus, Merkury:
Merkury + Venus + Jowisz dają duże zdolności pisarskie, Merkury i Venus dają dobrego krytyka i komentatora.Znak Ryb ukazuje sfery duchowe oraz finansowePS. Powoli i partiami ustosunkuję się do tekstu www.astrolabium.pl/forum/18-astrologia-w...=7&start=14#7805
Na razie mam za duży mętlik w głowie i muszę to jakoś uporządkować.
Jestem bardzo wdzięczna za taką wspaniałą wedyjską analizę mojego horoskopu, Panie Rafale :)
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1