Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Księżyc w astrologii wschodniej i zachodniej
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Księżyc w astrologii wschodniej i zachodniej
#7778
Księżyc w astrologii wschodniej i zachodniej 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
www.logonia.org/archiwalia/passwd/astrologia/astra2-7.htm

Księżyc w hinduskiej astrologii ma największe znaczenie. W sygnifikacji jest równy ascendentowi lub ważniejszy…Księżyc jest ważniejszy niż Słońce.

Tu mam skojarzenie co do znaczenia Księżyca w urodzeniu nocnym przy zastosowaniu sekt planetarnych. www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...552-sekty-planetarne
Włada także wzrostem i być może z tego powodu ma duży wpływ na zdrowie w dzieciństwie. Ludzie z uszkodzonym Księżycem są na ogół słabi lub chorowici we wczesnych latach.
Posadowienie Księżyca jest więc jednym z fundamentalnych wskaźników tego, gdzie osoba rozegra swoją karmę i jest często pomocne dla określania zawodu, który człowiek może wybrać.
Kolejnym wskaźnikiem hinduskiej interpretacji tego Światła jest wpływ na Księżyc otaczających go planet. Jest wysoce pożądane, a w gruncie rzeczy konieczne, aby Księżyc nie był w horoskopie osamotniony. Dobrze jest, jeśli Księżyc znajduje się w koniunkcji z planetami, albo gdy są one posadowione w jednym lub obu Domach sąsiednich. Oczywiście jest lepiej, gdy nie są to malefiki, ale nawet malefiki są lepsze niż osamotnienie. Gdy zaś Księżyc jest osamotniony będzie to powodowało niepokoje umysłu, mniejsze powodzenie, a zdolność uzyskiwania w życiu sławy i uznania będzie zaprzepaszczona.
..sednem jest określenie, czy Księżyc był przybywający bądź ubywający podczas narodzin. A to dlatego, że przybywający Księżyc jest uważany za beneficzny, podczas gdy ubywający Księżyc jest maleficzny. Jednakże jest pewna subtelność w tej materii - Księżyc przybywający lub jaśniejący mógł dopiero co minąć swój nów i dlatego wciąż jeszcze jest zupełnie nikły. Podobnie, ubywający Księżyc, który jest w drodze ku ciemności mógł dopiero co być w pełni i wciąż jest niezwykle jasny. A więc należy być ostrożnym w tej sprawie.
..im jaśniejszy jest Księżyc, tym silniejsze jego działanie, podczas gdy im Księżyc jest mniej widoczny, tym jest słabszy. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że jasny Księżyc posadowiony we własnym Domu i aspektowany równy jest w sile oddziaływania Jowiszowi.

Dlatego Księżyc w pełni, który w zachodniej astrologii uważany jest za źle aspektowany (znany jako opozycja Słońca i Księżyca), w astrologii hinduskiej jest jednym z najkorzystniejszych i pomyślnych ze wszystkich możliwych aspektów. Rozróżnienie Księżyca przybywającego od ubywającego podczas urodzenia jest łatwe. Ponieważ Księżyc porusza się szybciej niż Słońce, po prostu należy zobaczyć w horoskopie czy Księżyc porusza się ku opozycji do Słońca. Jeśli tak, jest przybywający czyli jaśniejący. Jeżeli osiągnął opozycję ze Słońcem i przesuwa się w kierunku koniunkcji ze Słońcem jest ubywający czyli ciemniejący.
W programie ZET przy ocenie siły, Księżyc ubywający dostaje 2 punkty ujemne, a przybywający 2 punkty dodatnie.

"Ariadna Misterium", L.Zawadzki:
W astrologii zachodniej fazy Księżyca określone są przez domy księżycowe. Ich odliczanie zaczyna się od punktu koniunkcji Słońca i Księżyca.

Domów jest 28 i można je podzielić następująco:

Niesprzyjające: I, IX, X, XV, XIX, XX, XXVIII
Nieokreślone: II, VI, XIV, XVIII, XXIII, XXVII
Neutralne: III, IV, V, XI, XVI, XXI, XXIV, XXV, XXVI
Sprzyjające: VII, VIII, XII, XIII, XVII, XXII

Unikajcie konfliktów i sporów, nie rozpoczynajcie działań sądowych, gdy natura Księżyca wam nie sprzyja, ponieważ przegracie swoje sprawy

Dom I i XXVIII ( nów ) nazywano domami ciemnego Księżyca, domami Hekate - tej, która poraża z daleka. : www.astrolabium.pl/forum/17-studium-horo...=7&start=21#7753

Każda sytuacja gdy Księżyc „słabo świeci” lub nie świeci podczas narodzin jest wg astrologii wedyjskiej niekorzystna.

Tak samo jest przy zaćmieniu Księżyca.
Mówi się, że z tego powodu węzły regularnie próbują połknąć Słońce i Księżyc - dzieje się tak podczas każdego zaćmienia, kiedy jedno ze Świateł wchodzi w koniunkcję z Rahu lub Ketu . www.astrolabium.pl/forum/18-astrologia-w...?limit=7&start=7

Zaćmienie Księżyca ma nieco mniejszą wagę niż zaćmienie Słońca i lżejszy wpływ na wydarzenia na świecie, jednak wyrażnie daje o sobie znać.
Zaćmienia mogą być przyczyną różnego rodzaju przeoczeń, zaniedbań, ukryć, niejasności. .. Zaćmienia Księżyca wybierane są wtedy gdy właściciel horoskopu chce... coś ukryć. ..Zaćmieniom często towarzyszą nieoczekiwane zdarzenia. Zmuszeni jesteśmy wtedy do radzenia sobie z takimi sytuacjami… Możemy zrobić w swoim życiu generalne porządki. Sprawy, które wymagają zamknięcia, należy zakończyć i łatwo to wtedy zrobić.
www.swiatpl.com/home/art.php?id=5218

Ciekawi mnie wedyjska interpretacja pełni w horoskopie natalnym, tzn. czy w każdych warunkach opozycja Księżyca do Słońca jest pozytywna. Urodzenie dzienne wg sekt planetarnych powinno być korzystniejsze.

Zgodnie z niektórymi badaniami statystycznymi, w czasie pełni Księżyca zdarza się więcej wypadków drogowych, ataków serca, częściej wzywane jest pogotowie, dochodzi do nasilenia zaburzeń psychicznych i nerwowych. Gwałty, rozboje, morderstwa, próby samobójcze zdarzają się również znacznie częściej w ciągu dwóch-trzech dni przed i po pełni.news.astronet.pl/print.cgi?688
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1