Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Diamentowy horoskop wedyjski
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Diamentowy horoskop wedyjski
*
Diamentowy horoskop wedyjski 10 lat(a) temu  
Darmowy program Jagannatha Hora

Link do programu: www.vedicastrologer.org/jh/
Podręcznik autora programu: www.vedicastrologer.org/articles/vedic_astro_textbook.pdf

Wedyjczycy rysują horoskopy na 3 różne sposoby, z których najbardziej zbliżonym do naszego zachodniego horoskopu jest system północny, tzw horoskop diamentowy, który jest bardzo podobny do tradycyjnego horoskopu europejskiego z tą różnicą, że Ascendent ustawia się na górze, a nie z lewej strony – reszta, czyli znaki i domy liczy się od ascendentu ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Jak ustawić tego typu horoskop w programie Jagannatha Hora przedstawia poniższy film Rafała Gendarza:

Elementy horoskopu wedyjskiego

Poniższe filmy pokazują, jak z horoskopu wedyjskiego odczytać znane astrologom zachodnim elementy horoskopu, czyli znaki, planety, domy i aspekty.

Gdybyście mieli jakieś pytania, to możecie je zadawać w tym wątku.
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/05/27 20:12 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Diamentowy horoskop wedyjski 10 lat(a) temu  
A ja się tak spytam co daje astrologia wedyjska czego nie daje "nasza" astrologia?
girl in jeans
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Girl in jeans napisała:
A ja się spytam tak, co daje astrologia wedyjska czego nie daje "nasza" astrologia?
Nie chciałbym się wikłać w ocenianie tego, która astrologia jest lepsza, a która gorsza, czy która więcej daje. Mogę jedynie zwrócić Twoją uwagę na różnice, jakie w tych astrologiach dostrzegam:

1. Astrolodzy wedyjscy wierzą, że wiedza astrologiczna jest wiedzą objawioną Parasiarze, który spisał ją w Brihat Parasiara Hora Siastra – księdze, która do dzisiaj jest jednym z podstawowych podręczników do nauki astrologii wedyjskiej. W przypadku astrologów zachodnich mamy raczej do czynienia z uzasadnianiem tej wiedzy w sposób naukowy. Dla nas astrologia nie jest wiedzą objawioną, lecz nauką, którą staramy się jakoś logicznie uzasadnić.

2. Prawdopodobnie z powyższego powodu w tych dwóch astrologiach pojawia się zupełnie inny stosunek do mistrzów i tradycji. Astrolodzy wedyjscy trzymają się tradycyjnych reguł astrologicznych oraz szalenie ważne jest dla nich podążanie za wskazówkami Guru – mistrza, który pozwala tę wiedzę lepiej poznać i zrozumieć. W przypadku astrologów zachodnich dość często mamy do czynienia z odrzuceniem tradycji oraz z badaniem i szukaniem reguł na własną rękę. Istnieje tutaj bardzo silne zwrócenie uwagi na wkład własny astrologa w proces interpretacji horoskopu.

By dokładnie wskazać Ci, co mam tu na myśli, pozwolę sobie zacytować dwóch autorów:

Stephen Arroyo: Teraz, kiedy jakiś mój student pyta mnie, jak dojść do tego, aby stać się profesjonalnym astrologiem, czy są szkoły, do których można pójść, kursy, na które można uczęszczać, organizacje, do których można się przyłączyć lub egzaminy do zdania, mówię mu: To ty jesteś tutaj zasadniczym problemem, Nie ma astrologii oderwanej od ciebie. Nie masz stać się komputerem wypełnionym niemającymi znaczenia danymi, tysiącami sekwencji informacji. Z pewnością powinieneś nauczyć się podstaw, zapoznać się z różnymi dziedzinami astrologii i różnymi szkołami myślenia związanymi z różnymi podejściami i metodami interpretacji. Ale wszystko to jest jedynie tłem, fundamentami, na których będziesz budował własne Ja, twoją pracę, twoją podstawową strukturę, poprzez którą będą mogły płynąć twoje energie twórcze.

[...]

Astrolog działa jako kanał do wymiaru kosmicznego ładu, wiedzy i oświecenia, które są zwykle niedostępne innym osobom udzielającym porad. Przez soczewkę horoskopu urodzeniowego astrolog potrafi nauczyć się skupiać swoją świadomość w taki sposób, że zaczyna poznawać rzeczy lub przynajmniej możliwości wystąpienia pewnych rzeczy, których nie można ustalić logicznie, bez względu na to, jak wielu użyłoby się formuł matematycznych. Kiedy praktyk korzysta z astrologii w sumienny i głęboki sposób przez wiele lat, może odkryć, że wyostrzyła się jego intuicja, wzrosła wrażliwość psychiczna, a jego zmysł dochodzenia rzeczy nowych przekroczył wszelkie granice. W tym sensie osoba udzielająca porad z wykorzystaniem astrologii, często funkcjonuje jako medium, jako antena nakierowana w kosmos, dostrojona do wymiarów doświadczenia, dla których często brakuje gotowych terminów psychologicznych, a czasami nawet logicznego wyjaśnienia. Z tej właśnie, bardziej niż jakiekolwiek innej przyczyny, praktyka astrologii w swojej najlepszej formie jest zupełnie zindywidualizowaną sztuką, która nie będzie mogła nigdy zostać skomputeryzowana, zdogmatyzowana, czy – być może będzie to niespodzianką – analizowana w sposób, w jaki analizowane są inne „dziedziny”.

Źródło: Astrologia karma transformacja

Rafał Gendarz: Brhat Samhita (indyjskie pismo astrologiczne) opisuje kwalifikacje astrologa i uznaje się , że każdy astrolog powinien należeć do sukcesji uczniów czyli posiadać swojego Guru (nauczyciela). Wynika to z faktu, iż wiedza astrologiczna zapisana jest w formie sutr (np. Jaimini Upadesa Sutra) i nie jest możliwa ich niezależna pełna interpretacja. Wszystkie reguły dotyczące odczytu oraz analizy horoskopu są zapisane w pismach i prawdiłowa prognoza zależy od ich właściwego zrozumienia.

Przy korzystaniu z usług astrologa wedyjskiego powinniśmy najpierw zapytać czy należy do bona fide ścieżki interpretacji, kto jest jego nauczycielem oraz czy dana ścieżka należy do tradycji. Jeśli odpowiedź jest negatywna wówczas jesteśmy skazani na spekulacje astrologa. W szkole zachodniej sprawa wygląda inaczej ze względu na fakt, iż w większym stopniu polega ona na badaniach, statystykach oraz dedukcji.

Zatem w Dżjotisza jest mniejszy dostęp dla szarlatanów gdyż każda prognoza musi opierać się na konkretnych regułach analizy (o które możemy zapytać) a te zaś na śastra (wiedza z pism) lub Guru-vidya (wiedza pochodząca z tradycji/od nauczyciela). Mimo to spotykamy wielu naciągaczy nawet w tradycji indyjskiej ale to już wynika z faktu naiwności klienta, który nie zapytał o rzeczy, które dotyczą spraw wspomnianych powyżej (jaka jest linia sukcesji astrologa).

Źródło: www.rohinaa.com/om/index.php/polski/arty...owadzenie-do-jyotish

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/05/28 17:55 Przez panTo.

dzieki za odpowiedz :)
girl in jeans
graphgraph

Rudzińska
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/04/13 13:26 Przez Rudzińska.

Rudzińska napisała:
> Czy rzeczywiście jest tak, że te dwa systemy przedstawiają zupełnie inną interpretację=wnioski?

Naucz się czytać te wedyjskie diamentowe horoskopy. W wolnej chwili będę chciał rozpocząć dyskusję na temat wedyjskiego horoskopu Ojca Pio oraz Hitlera. Jestem ciekaw, jak pracują te dwa horoskopy z wedyjskiej perspektywy.

Z drugiej strony to zadziwiające, że jedni stosują system taki, drudzy inny – jedni i drudzy twierdzą, że ten ich system im działa. Kto wie, może to jest dowód na to, że mamy do czynienia z chorobą umysłu, który w normalnej rzeczywistości się gubi i szuka jakiegoś nadrzędnego kosmicznego porządku – takich z góry danych ram, w które swój i innych żywot chce wtłoczyć?

W tym moim badaniu astrologii wedyjskiej jest trochę z postawy antropologa kulturowego, który chce uważnie przyjrzeć się sposobom wnioskowania astrologów wedyjskich, by potem przyłożyć to do astrologii zachodniej, poszukać podobieństw i różnic.

Zauważyłem, że istnieje taka obiegowa opinia wśród osób zajmujących się astrologią zachodnią, że astrologia wedyjska jest bardziej dokładna i konkretna. Robię takie nieme założenie, że twierdzenia tego typu wynikają z prawa "trawa u sąsiada wydaje się bardziej zielona". Nie wiem jeszcze, czy tak jest faktycznie, ale chcę w ten temat wejść, dokładnie i sumiennie przebadać, by potem na tej podstawie wyciągnąć jakieś wnioski.

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/05/29 14:07 Przez panTo.

Re: Diamentowy horoskop wedyjski 9 lat(a), 5 mies. temu  
Dwa dni temu sciagnelam sobie program Jagannatha Thora i wklepalam kilka dat urodzenia moich bliskich i znajomych. Wszystko jest OK, z wyjatkiem jednego horoskopu, mojego syna.

Otoz nie zgadzaja sie pozycje planet w diagramie diamentowym z pozycjami planet w domach w zakladce Houses. W diagramie planety: Me, Su, Me i Ma znajduja sie w VIII domu, Sa w IX, natomiast tabelka Houses wskazuje zgola co innego, Su, Ma i Sa przebywa w domu VII. Te rozbieznosci dotycza rowniez miejsca Rahu i Ketu w domach. W diagramie Ra znajduje sie w VI domu a Ke w XII, w tabelce Houses Ra jest w V, a Ke w XI.
Czy ktos moglby mi wytlumaczyc te niescislosci dla daty 23.01.1994, Wroclaw, godz.15.05?

Jeszcze jedno, w astrologii wedyjskiej mamy 9 planet w tym dwa Swiatla oraz Ketu i Rahu. Co zatem oznacza UR, NE i PL, ktore w tabelce Houses figuruja jako Planets in it.
lubeka
graphgraph

Do góryStrona: 12