Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12
TEMAT: TAJEMNICZE NADIS
*
TAJEMNICZE NADIS 15 lat(a), 9 mies. temu  
Cześć
W pewnej książce przeczytałam:
"(...) Jednym z najbardziej niewiarygodnych przejawów astrologii w Indiach są
wajemniecze NADIS. Mianem tym określane są horoskopy wraz z ich interpretacjami, które zostały obliczone wiele wiekow temu dla ludzi mających się urodzić w przyszłości. Istnienie tych starożytnych dokumentów, choć może wydawać się naiwną legendą, zostało wielokrotnie potwierdzone, również przez
Europejczyków. W praktyce odszukanie astrologa Nadi jest niezwykle trudne, ale kiedy już się go znajdzie, wyjmuje on olbrzymią księgę, zawierającą
mnóstwo horoskopoów, w tym równiez horoskop danej osoby wraz z interpretacją. Wygląda to, jakby starożytni astrologowie indyjscy potrafili przewidzieć, kto i kiedy w przyszłości będzie się konsultował u ich spadkobierców. "
(Rafał T. Prinke, Leszek Weres: Mandala życia. Astrologia - mity i
rzeczywistość. T.2, Poznań 1983, s. 15-16.)
No właśnie, co o tym myślicie? A może znacie jakąś literaturę na ten temat.
(Oczywiście, oprócz Biblografii podanej w książce)...
Pozdrawiam
Anka
(ur. 4.05.1980 Piła, godz. 22.35)
(o sobie, pisałam już w jednym z wątkow w Hyde Parku)
Devine
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Tajemnicze Nadis 15 lat(a), 9 mies. temu  
Witaj Devine

Tak słyszałem coś na ten temat. Historia wydaje się być bardzo ciekawa. Słyszałem ją w trochę innej wersji, że to jest jakiś budynek, do którego się idzie, zgłasza się, i oni idą szukać w wielkiej bibliotece, a potem po kilku dniach, czy godzinach, przynoszą jakiś zwój. Zastanawiam się, na ile to jest prawda, a na ile sprytny zabieg marketingowy.

Zresztą co do Indii, to słyszałem równie ciekawą hirstorię. Ponoć żył tam człowiek, który był bardzo znany bo przepowiedział klanowi Gandich sukcesy polityczne. No, i on był na tyle "dziwny", że siadał przed delikwentem, patrzył na niego przez chwilę, a potem mu dokładnie mówił, kiedy się urodził i jak wygląda jego horoskop, a przy okazji strzelał konkretami dotyczącymi przyszłości jak z armaty, a na dodatek bez pudła. :-)

I teraz Pantomasa refleksja:

Kiedyś, gdy zacząłem się zajmowac astrologią zachodnioeuropejską, to słyszałem na jej temat niesłychane historie. Głównie dotyczyły one bardzo konkretnych przepowiedni dotyczących przyszłości.

Zararaz potem, gdy poszedłem na kurs, dowiedziałem się, że ta nasza zachodnioeuropejska astrologia, to wcale nie sprawdza się tak dobrze jeżeli chodzi o podglądanie przyszłości. Dowiedziałem się tam również, że ponoć astrologia wedyjska robi to w sposób zdecydowanie lepszy i właściwie, że pod względem prognozowania przewyższa o wiele astrologię zachodnioeuropejską.

W tamtym roku miałem na koncie dużo pieniędzy i zastanawiałem się, co z nimi zrobić? Myślałem, czy nie pojechać do Indii, żeby się uczyć tej wedyjskiej astrologii? Z moich planów został mi tylko przewodnik po Indiach, no i oczywiście niezrealizowane marzenie.

Tak sobie teraz myślę, cz z tą astrologią wedyjską to prawda? Czy system jaki ona oferuje jest naprawdę taki niezawodny? Czy gdybym zapisał się w Indiach na jakiś uniwersytet - a słyszałem, że to jedyny kraj, gdzie astrologię wykłada się na uniwersytetach - to czy dowiedziałbym się jak przewidywać konkretne zdarzenia? A może byłoby tak samo jak tutaj w Europie? Może ktoś tam powiedziałby mi, że jest jakiś kraj, że jest jakiś system, który jest lepszy od wedyjskiego?

Bo jak to w końcu jest? Czy 'klucz' leży w astrologii, czy w używającym astrologii? Wierzę, że ten klucz istnieje. Wierzę w to i go szukam od dawna. Przestałem już szukać w samej astrologii, bo ileż można sprawdzac tranzyty, progresje, dyrekcje (a jest ich kilkadziesiąt), solariusze, lunariusze. Dzisiaj myślę, że klucz nie leży w astrologii, tylko w człowieku, który ją stosuje. A skoro klucz leży w człowieku, to po co astrologia?

Serdecznie Cię pozdrawiam i witam w serwisie astrologicznym Astrolabium, który jaki jest, to każdy widzi...

Tajemniczy Pantomas
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Tajemnicze Nadis 15 lat(a), 9 mies. temu  
Podpisuję się całym sobą.
Dodam tylko 'przewrotnie', że nie ma żadnego klucza...
Drzwi sa otwarte.

Michael
michael
Admin
graphgraph
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy

Re: Tajemnicze Nadis 15 lat(a), 8 mies. temu  
Dzięki
Chciałeś jechać do Indii? Wow! Ja też o tym zawsze marzyłam;-). Jak będziesz gotowy daj znać;-).
W końcu w horoskopie podobno wychodzi mi podróż zagraniczna... Bardzo zaaintrygowały mnie owe nadis i muszę coś jeszcze na ten temat prze-czytać...
Pozdrawiam
Anka
Devine
graphgraph

Witaj Pantomasie
Zastanawiam się czego Ty właściwie szukasz? może Graala. Przecież już sobie odpowiedziałeś na to pytanie.
Pozdrawiam cezonia
cezonia
graphgraph

cezonia napisała:
Zastanawiam się czego Ty właściwie szukasz? może Graala. Przecież już sobie odpowiedziałeś na to pytanie.
Pozdrawiam cezonia

Witam przedstawicielkę trójmiejskich sił wieszczych.

Odpowiem słowami Cervantesa: Lepsza droga od zajazdu.

:)

Serdecznie pozdrawiam
Pantomas
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Dobrze to ująłeś, mnie też coś gna i tez szukam. Wiesz myślę, że coś jest w astrologii wedyjskie. Już wcześniej szukałam po necie.
I znalazłam. Ale to tak jakby się uczyć od nowa. A ze ja lubię nowe, nieznane to może poczytam.
Pozdrawiam Cię serdecznie poszukiwaczu.
Cezonia
cezonia
graphgraph

Do góryStrona: 12