Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
Tutaj możesz podać swoje dane z nadzieją, że ktoś z czytających pomoże Ci zinterpretować Twój horoskop. Prosząc o pomoc w interpretowaniu horoskopu najlepiej będzie jeżeli podacie dokładne dane urodzeniowe: data, godzina i miejsce narodzin.
W dółStrona: 1
TEMAT: problem z ASC
#16545
problem z ASC 7 lat(a), 2 mies. temu  
cześć, mam taki problem ze swoim ASC, jedne programy wskazują mi na wodnika, a drugie na koziorożca i nie wiem o co chodzi. godzina mego urodzenia to 21:49 2 lipca 1985 w Górze (51st. 40min. N, 16 st. 33 min. E), koło Leszna. Dodam, że nie czuję się ani trochę koziorożcem, od najmłodszych lat wszystko kwestionuję, a wszelkie autorytety u mnie budzą wręcz odrazę. i mimo, że słońce mam w raku, to jakoś szczególnie nie jestem przywiązany do rodziny. Fizycznie też raczej przypominam wodnika niż koziorożca. Długie ręce, szyja, zielone oczy, jedno jaśniejsze, drugie ciemniejsze. Dodam, że przerywałem studia, pewnie koziorożec na to by sobie nie mógł pozwolić. Lubiłem od dziecka samotność, ale w grupie też się świetnie czułem i jedyne na co byłem uczulony, to niesprawiedliwość, która do szału mnie doprowadzała. Jakkolwiek i tak proszę o interpretację, bo mogę się mylić. Swoją drogą wg mnie należy policzyć godzinę 21:55, a nie 21:43, a to wynika ze zwykłego rachunku matematycznego. 16 stopni x 4 min. = 64 min. + 2 minuty (ponad pół stopnia)= 66 minut. stąd skoro w Warszawie była godzina 21:49, jako średnia czasu, to należy tych 6 minut odjąć. Niby jest czas letni, ale w czasie letnim przecież między Londynem i Wawą dalej różnica średniej to godzina, a nie 2 godziny! jak podają w UTC. Uwzględniając tych 6 minut w dalszym ciągu mam godzinę 21:55 i wychodzi mi wodnik, taki środkowy z Jowiszem na środku, jakby nie było, to wiele razy ratował mnie z opresji, więc wątpię, abym był koziorożcem. Napiszcie mi jak wy to liczycie? koordynaty podałem.
Adam
adam108
Posty: 3
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16546
Re: problem z ASC 7 lat(a), 2 mies. temu  
Co Ty kombinujesz z tym czasem urodzenia? W całej Polsce obowiązuje czas środkowoeuropejski, czyli UTC+1 godzina. Nie ważne czy to Warszawa albo Góra. W 1985 roku obowiązywał w Polsce czas letni, czyli UTC+2 godz.To znaczy, skoro urodziłeś się o godz. 21:49 to tylko ten czas jest czasem prawidłowym, który zadajemy przy obliczaniu radixu. Zależy owszem, jaki używamy program. W niektórych programech musimy zadać czas w UTC – w Twym przypadku by to było 19:49. W większości programach zadajemy czas jaki obowiązuje w danym państwie w roku oraz miesiącu i nastawiamy dla Polski UTC+1(środkowo europejski) albo UTC+2 w czasie letnim. Większość programów to zadaje automatycznie. Trzeba jednak uważać na lata, kiedy obowiązywał czas miejscowy.
W Twoim przypadku więc zadajesz czas 21:49 UTC+2 (czas letni). Ascendent będzie w 24°51´ Koziorożca, czy Ci się to podoba , czy nie. To wcale nie znaczy, że jesteś Koziorożcem, tylko że tak mogą Cię odbierać inni, takie na innych możesz robić wrażenie sam nie dając sobie z tego sprawy.
Bronek
Posty: 38
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Urodziny: 04/02
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16547
Re: problem z ASC 7 lat(a), 2 mies. temu  
używałem uranii, po użyciu wielu programów wyskoczył mi wodnik, koziorożec jednak rzadko...

a co kombinuję z czasem? to jest prosty rachunek z geografii, jeśli ogólny czas był 21:49, to wiadomo, że są różnice w zachodzie i wschodzie słońca w PL między Cedynią i kolanem Bugu. A skoro Góra jest na 16,5 stopnia, to należy to policzyć jako 66 minut od Londynu. a czas UTC jest czasem umownym, a nie prawdziwym astronomicznym...
adam108
Posty: 3
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2017/01/04 14:44 Przez adam108.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16548
Re: problem z ASC 7 lat(a), 2 mies. temu  
Tak, masz rację,inny jest czas astronomiczny w Warszawie a inny w Górze, ale Tobie chodzi, jak zrozumiałem, na jaki czas obliczyć swój radix a tym jest czas ogólny 21:49 i ten zadajesz do programu. Program już potem sam obliczy go na zadane współrzędne geograficzne i wykreśli horoskop z właściwym Ascendentem.
Przepraszam, bo podałem ASC w 24°51´ a ten należy dla przez Ciebie podanego drugiego czasu 21:55. Powinno być 22°53´ Koziorożca. Sam widzisz, że czas 21:55 niczego nie zmienia – ASC nadal pozostaje w Koziorożcu a nie w Wodniku. ASC w Wodniku na Jowiszu pokaże horoskop wtedy, kiedy nie uwzględnisz czas letni. Musisz przestawić na GMT(UT)+2.
Bronek
Posty: 38
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Urodziny: 04/02
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16549
Re: problem z ASC 7 lat(a), 2 mies. temu  
Tu się mylisz nikt nigdy nie odbierał mnie jako koziorożca. Ptolemeusz czy Nostradamus śmialiby się z czasu letniego, dodam tylko, że przy czasie urzędowym są rozbieżności 26 godzin, a nie 24, patrząc na strefy czasowe, tylko dlatego że ktoś chciał to jakoś zaszufladkować w jakiś schemat. A jeśli już piszą jakieś programy astrologiczne, to powinni to robić tak aby było to zgodne z prawdą, a nie po to aby zarabiać na ludzkiej naiwności i głupocie. Pewnie do tego powinny dochodzić krzywizny planety, ale to już raczej niuans niż bardziej istotna informacja, no ale różni "astrologowie" powielają te błędy, twierdząc że są najmądrzejsi, a tak na prawdę nie wielu jest w stanie wykonać prawidłowy wykres ręcznie.
Kolejna sprawa jest taka, że nie da się za pomocą tych programików, podzielić znaków w dwugodzinnych odstępach każdy... Dla przypomnienia w Polsce znak Ryb wschodzi najszybciej, bo około 40 minut, reszta różnie. Panna, Rak to są najdłuższe, stąd mamy najwięcej ascedentalnych Panien i Raków. Po ręcznym wyliczeniu wychodzi mi wschodzący Wodnik.
Dlatego pozdrawiam każdego, kto ślepo wierzy w to co mu programik wyliczy. A i ręczne wyliczenie horoskopu nie jest żadnym cudem, bo tylko nakreśla portret psychologiczny człowieka, a nie to kim będzie czy jest. A gdyby tak wziąć pod uwagę to jaki jest układ na niebie w chwili urodzenia, to w rzeczywistości trzeba doliczyć Wężownika. O którym mało kto wie i też go uwzględnić w kosmogramie. Ale, że ludzie są wygodni (czyt. głupi) to wierzą w to co chcą wierzyć. Na jakiś czas kończę przygodę z astrologią ;]
adam108
Posty: 3
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2017/01/07 15:58 Przez adam108.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1