Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

astro stereotypy
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: astro stereotypy
#2528
Re: astro stereotypy 19 lat(a), 3 mies. temu  
Gandalf napisał(a):
Wg mnie powinno być tak:

Anglia: rzeczywiście Koziorożec. Dominującą cechą jest tutaj konserwatyzm. Ostatnio przecież demonstracja przeciwko zniesieniu polowań na lisy przeniosła sie az do Izby Lordów :laugh:

Francja: raczej Waga. 'Zarozumiałośc Lwa' mojego przedmowcy zamienilbym na narcyzm Wagi. Inne czynniki przemawiające za fazą Wagi:
-najbardziej znane i bodajże(?) najwieksze muzeum na swiecie znajduje sie w Paryzu (Luwr);
-wysoka kultura osobista, uwazaja sie za jednych z najbardziej cywilizowanych krajow, dlatego moze nie pałają zbytnią sympatia do prostych Amerykanow;
-uwielbiaja sobie pojesc, wykwintne dania, slimaczki, udka zabie, jedza tlusto i popijaja winem, prawdziwi wenusjanscy wojownicy :laugh:

Niemcy: raczej Panna.Oto dlaczego:
-powiedzenia "niemiecka precyzja", "niemiecka solidność", pasuja jak ulał do tego znaku;
-powstanie teorii o aryjskiej rasy, ktora mialaby byc wyzsza od innych, jak nic pasuje do spolaryzowanej do znaku Panny fazy Ryb (oczywiscie w jej negatywach), a wiedzac jeszcze, ze jednym z cech znaku Panny jest zakompleksienie, czy kompleks nizszosci, to wszystko zaczyna pieknie sie ukladac w jedna calosc ;)

Polska i Izrael to faza Lwa. Kosmogram Izraela z 1948 r. ma silnie obsadzona faze Lwa. Z dobrych cech Lwa mamy przede wszystkim tworczosc, bo wlada nim dajace zycie Slonce. Izraelici w tym nas chyba wyprzedzaja. No i Slonce przeciez potrafi rozleniwic, bo lenistwo jest jedna z negatywnych cech Lwa. I chyba my wyprzedzamy w tym Żydów ;) . Ta wspolna faza wyjasnia osiedlenie sie Żydów na ziemi Polskiej.
Lew, dom 5, spekulacje na gieldzie, banki, w tym najlepsi sa Żydzi, Soros - najwiekszy spekulant gieldowy, Alan Greenspan - szef Banku Centralnego w USA, u nas Hania Gronkiewicz-Waltz ;)

Japonia: przede wszystkim Skorpion i Lew. Dlaczego Skorpion:
-samuraje, wojownicy gotowi zginac dla swego pana czy kraju popelniając samobojstwo, kamikadze podczas II wojny swiatowej;
-legalne walki w klatkach, K1 (Saleta mial walczyc w Japonii), UFC itp. legalne walki psów i kogutów bodajże ;)
- Japonczycy uwielbiaja zaczytywac sie w mangach, w ktorych jest duzo przemocy, seksu itp.

Mała uwaga na koniec: fakt, że Japonczycy maja wysoka kulture osobiste, sa bardzo zyczliwi, uprzejmi, nie znaczy, że nie przynależy do nich faza Skorpiona! Kazdy znak ma swoje zle i dobre strony. Wg mnie skorpion potrafi byc najwierniejszym przyjacielem ze wszystkich znakow zodiaku, takim wlasnie jak samuraj dla swego pana ;)


Angla -oczywiscie pełan zgoda
Francja - faktycznie cos w tym jest. Waga pasuje jak ulal (bone tone), choc ja bym jednak dodal spora domieszke Lwa (moze ASC?).
Niemcy - Slonce -Skorpion (cechy juz wymienione), Ksiezyc -Panna (nudna natura ;) ) . Moze tak?
Polsce dal bym cos z Panny jeszcze. Ta nasza marudnosc ;) a moze to byczek?
Japonia ewidentnie Rak (lojalnosc do bolu, kastowosc,tradycja, pietyzm w sztuce, te ogrody i domy) z Baranem (oczywiscie bushido, samuraje itp HAI ;) ).
Moze tak Japonce:
Slonce - rak,
Ksiezyc Baran ,
ASC - skorpion
JS69
Posty: 6
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2529
Re: astro stereotypy 19 lat(a), 3 mies. temu  
W Columbi Mars na ASC.
Zrobiłam sobie na stronie www.astro.com wybrałam opcję astro click travel.

Noi powiedzcie mi czy dobrze myslę ze jesli tam jest Jowisz na asc to chodzi o to ze to jowisz
Wenezuelii jest na moim ascedencie??
Czyli że Wenezuela ma ASC w skorpionie?


Nie; Jowisz Wenezueli nie jest na Twoim ascendencie.
To jest tak, że Tobie zmienia się ascendent tak, że Twój Jowisz jest na Twoim nowym ascendencie. Ascendencie, który zyskujesz po przeprowadzce do Wenezueli.

Na tym z grubsza polega astrokartografia, ale nie wiem, czy czegoś innego na AstroCom'ie nie wymyślili - nie wiem, bo nie korzystam (nic osobistego :) ).
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#2530
Re: astro stereotypy 19 lat(a), 3 mies. temu  
Korzystam i potwierdzam, tak jest na astro.com :)
Przy okazji - teraz rozumiem moją fascynację Finladią, przebywając w niej miałam bowiem Wenus na MC.
Z komórek też jedynie Nokia mnie "kręci" :lol:
mucha
Posty: 468
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2534
Re: astro stereotypy 19 lat(a), 3 mies. temu  
Dziękuję Michaelu za odpowiedź i jesli zmienia mi się mój ascedent tak, ze tam jest mój Jowisz a z tego wynika ze MC tez mi sie zmienia tak że mam na nim wenus a dotyczy to : Boliwi i Wenezueli więc rozumiem choćby to dlaczego czuję taką symatię do tych miejsc.

Bo jednakwenus odpowiada za piekno i takie estetyczne sprawy a Jowisz też dośc poztywnieale to tak bardzo ogólnikowo bo wszystko zalezy od aspektów itp.

Jednak coś wtym wszystkim jest.
astrei
Posty: 195
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2535
Re: astro stereotypy 19 lat(a), 3 mies. temu  

Angla -oczywiscie pełan zgoda
Francja - faktycznie cos w tym jest. Waga pasuje jak ulal (bone tone), choc ja bym jednak dodal spora domieszke Lwa (moze ASC?).
Niemcy - Slonce -Skorpion (cechy juz wymienione), Ksiezyc -Panna (nudna natura ;) ) . Moze tak?
Polsce dal bym cos z Panny jeszcze. Ta nasza marudnosc ;) a moze to byczek?
Japonia ewidentnie Rak (lojalnosc do bolu, kastowosc,tradycja, pietyzm w sztuce, te ogrody i domy) z Baranem (oczywiscie bushido, samuraje itp HAI ;) ).
Moze tak Japonce:
Slonce -> rak,
Ksiezyc ->Baran ,
ASC -> skorpion


Rzeczywiscie, wyodrebnianie jednej najbardziej wyraznej fazy zodiaku danego kraju nie wystarcza.
Dodam jeszcze od siebie:
Polska to przede wszystkim Lew, Byk, Skorpion, w nastepnej kolejnosci mozna dodac Strzelca, no i moze Wagę. Dlaczego:
- sukcesy Polakow w bitwie powietrznej o Anglie, mamy bodajze najlepszych szybownikow na swiecie, nasz kraj slynie tez z koni Arabów (choc malo kto o tym wie), przebywanie Plutona w Strzelcu pewnie zwiazane jest z nasza misja w Iraku, ascendent Kwasniewskiego jest w Strzelcu,
-dlaczego Waga? Polki bodajze sa najpiekniejsze, wszyscy chwala ich urode, tak naprawde chodzi tu o to, ze nasze dzierlatki potrafia sie ubrac gustownie, szykownie, ladnie, nie tak jak amerykanki, ktore potrafia do miniowki ubrac adidasy (przykladowo) :)
-Lech Walesa ma Slonce i Ksiezyc w fazie Wagi, a jest on symbolem waznych przemian w Polsce i nie tylko, przy okazji Karol Wojtyła: silna faza Byka, nastepnie Lwa, no i ascendent w Wadze :);
-przy okazji naszych znakow: silnego Lwa i Wagi, te znaki przeciez przynaleza rowniez Francji, no i mamy nasz snobizm (moze juz nie tak silny jak kiedys): zapozyczanie slowek z jezyka francuskiego i poslugiwanie sie nimi przez lwy salonowe :); Napoelon przeciez ozenil sie z nasza Polka, docenil jej wdzieki, i dal nam wymarzona wolnosc; z czym że Francja ma silniejsza faze Wagi, a my zdecydowanie faze Lwa;

O Japonii wiem za mało na ta chwile, ale Skorpion jest pewny, nastepnie Baran, Rak. z tym Lwem byc moze sie zagolopowalem. O Skorpionie moze jeszcze przemawiac atak na Pearl Harbor, ktory byl calkowitym zaskoczeniem i kleska Amerykanow. Skorpion zwykle atakuje wtedy, gdy najmniej sie tego spodziewamy! Przy okazji: atak niemieckich u-botów byl wlasnie takim atakiem (Niemcy: skorpion i panna).
Idac tym tropem archetypowy Skorpion przezywa od czasu do czasu glebokie transformujace doswiadczenia (zwykle traumatyczne, bolesne), ktore na zawsze zmieniaja system wartosci, za ktorego wczesniej potrafil nawet zginac (niektorzy zreszta wybieraja ta droge: samuraj, kamikadze). Dla Japonii byl to z pewnoscia wybuch dwoch bomb jadrowych. Zaden kraj nie doswiadczyl tego oprocz Japonii, a przeciez to wydarzenie nierozerwalnie kojarzy sie wlasnie z faza Skorpiona.
I tu sie zastanawiam, czy aby nie zamienic "lojalnosci az do bolu" Raka na obrone systemu wartosci wyznawanych przez Skorpiona i bezwzgledne wcielanie go w zycie, lacznie z likwidowaniem dysydentów.
Gandalf
Posty: 18
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2536
Re: astro stereotypy... 19 lat(a), 3 mies. temu  
Gandalf napisał(a):

Angla -oczywiscie pełan zgoda
Francja - faktycznie cos w tym jest. Waga pasuje jak ulal (bone tone), choc ja bym jednak dodal spora domieszke Lwa (moze ASC?).
Niemcy - Slonce -Skorpion (cechy juz wymienione), Ksiezyc -Panna (nudna natura ;) ) . Moze tak?
Polsce dal bym cos z Panny jeszcze. Ta nasza marudnosc ;) a moze to byczek?
Japonia ewidentnie Rak (lojalnosc do bolu, kastowosc,tradycja, pietyzm w sztuce, te ogrody i domy) z Baranem (oczywiscie bushido, samuraje itp HAI ;) ).
Moze tak Japonce:
Slonce -> rak,
Ksiezyc ->Baran ,
ASC -> skorpion


Rzeczywiscie, wyodrebnianie jednej najbardziej wyraznej fazy zodiaku danego kraju nie wystarcza.
Dodam jeszcze od siebie:
Polska to przede wszystkim Lew, Byk, Skorpion, w nastepnej kolejnosci mozna dodac Strzelca, no i moze Wagę. Dlaczego:
- sukcesy Polakow w bitwie powietrznej o Anglie, mamy bodajze najlepszych szybownikow na swiecie, nasz kraj slynie tez z koni Arabów (choc malo kto o tym wie), przebywanie Plutona w Strzelcu pewnie zwiazane jest z nasza misja w Iraku, ascendent Kwasniewskiego jest w Strzelcu,
-dlaczego Waga? Polki bodajze sa najpiekniejsze, wszyscy chwala ich urode, tak naprawde chodzi tu o to, ze nasze dzierlatki potrafia sie ubrac gustownie, szykownie, ladnie, nie tak jak amerykanki, ktore potrafia do miniowki ubrac adidasy (przykladowo) :)
-Lech Walesa ma Slonce i Ksiezyc w fazie Wagi, a jest on symbolem waznych przemian w Polsce i nie tylko, przy okazji Karol Wojtyła: silna faza Byka, nastepnie Lwa, no i ascendent w Wadze :);
-przy okazji naszych znakow: silnego Lwa i Wagi, te znaki przeciez przynaleza rowniez Francji, no i mamy nasz snobizm (moze juz nie tak silny jak kiedys): zapozyczanie slowek z jezyka francuskiego i poslugiwanie sie nimi przez lwy salonowe :); Napoelon przeciez ozenil sie z nasza Polka, docenil jej wdzieki, i dal nam wymarzona wolnosc; z czym że Francja ma silniejsza faze Wagi, a my zdecydowanie faze Lwa;

O Japonii wiem za mało na ta chwile, ale Skorpion jest pewny, nastepnie Baran, Rak. z tym Lwem byc moze sie zagolopowalem. O Skorpionie moze jeszcze przemawiac atak na Pearl Harbor, ktory byl calkowitym zaskoczeniem i kleska Amerykanow. Skorpion zwykle atakuje wtedy, gdy najmniej sie tego spodziewamy! Przy okazji: atak niemieckich u-botów byl wlasnie takim atakiem (Niemcy: skorpion i panna).
Idac tym tropem archetypowy Skorpion przezywa od czasu do czasu glebokie transformujace doswiadczenia (zwykle traumatyczne, bolesne), ktore na zawsze zmieniaja system wartosci, za ktorego wczesniej potrafil nawet zginac (niektorzy zreszta wybieraja ta droge: samuraj, kamikadze). Dla Japonii byl to z pewnoscia wybuch dwoch bomb jadrowych. Zaden kraj nie doswiadczyl tego oprocz Japonii, a przeciez to wydarzenie nierozerwalnie kojarzy sie wlasnie z faza Skorpiona.
I tu sie zastanawiam, czy aby nie zamienic "lojalnosci az do bolu" Raka na obrone systemu wartosci wyznawanych przez Skorpiona i bezwzgledne wcielanie go w zycie, lacznie z likwidowaniem dysydentów.


Nie obraz sie Gandalfie ale pozwole sobie wprowadzic kilka poprawek.

Napoleon nie ozenil sie z Marysia Walewskątylko ją ze tak powiem wyobracał, zrobił bachora i tyle go widziala ;)
Ale fakt ze Napoleon chyba tylko w Polsce i Francji jest uwoielbiany. W Polsce nawet bardziej. Czyli co Lew - na ksiezycu? ;)

- sukcesy Polakow w bitwie powietrznej o Anglie, mamy bodajze najlepszych szybownikow na swiecie,
Irak i ine wojny--- to chyba raczej by pasowalo do Barana albo Skorpiona. Predzej Baran, ten nasz temperament i porywczoosc.

Waga - mogla by byc na ASC ale piekno daje tez Panna a ta mi bardzo pasuje do naszego marudnictwa

dysydentow to likwiduje a Chinach a nie Japonii gdzie panuje zady prawa.
Faktycznie przekonujesz mnie co do Skorpiona w przypadku Niemiec i Japonii. W przypadku Niemiec transformacja to 1945 rok. Norymberga i okupacja. Z agresorow zamienili sie w najbardziej pokojowy narod w Europie. Podobnie z Japon. Moj kolega Japonczyk powiedzial mi ze Amerykanie zabrali im miecz ale dali im pracę. CZyli kodeks samurajski przeksztalcil sie w pracocholizm i lojalnosc dla firmy zamiast dla suwerena.
JS69
Posty: 6
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#2576
Re: astro stereotypy... 19 lat(a), 3 mies. temu  
JS69 napisał(a):

Nie obraz sie Gandalfie ale pozwole sobie wprowadzic kilka poprawek.

Napoleon nie ozenil sie z Marysia Walewskątylko ją ze tak powiem wyobracał, zrobił bachora i tyle go widziala ;)
Ale fakt ze Napoleon chyba tylko w Polsce i Francji jest uwoielbiany. W Polsce nawet bardziej. Czyli co Lew - na ksiezycu? ;)

- sukcesy Polakow w bitwie powietrznej o Anglie, mamy bodajze najlepszych szybownikow na swiecie,
Irak i ine wojny--- to chyba raczej by pasowalo do Barana albo Skorpiona. Predzej Baran, ten nasz temperament i porywczoosc.

Waga - mogla by byc na ASC ale piekno daje tez Panna a ta mi bardzo pasuje do naszego marudnictwa

dysydentow to likwiduje a Chinach a nie Japonii gdzie panuje zady prawa.
Faktycznie przekonujesz mnie co do Skorpiona w przypadku Niemiec i Japonii. W przypadku Niemiec transformacja to 1945 rok. Norymberga i okupacja. Z agresorow zamienili sie w najbardziej pokojowy narod w Europie. Podobnie z Japon. Moj kolega Japonczyk powiedzial mi ze Amerykanie zabrali im miecz ale dali im pracę. CZyli kodeks samurajski przeksztalcil sie w pracocholizm i lojalnosc dla firmy zamiast dla suwerena.


Słowa 'dysydent' nie uzyłem w znaczeniu politycznym, ale tak jak wynika z kontekstu zdania, w znaczeniu człowieka, ktory posiada odmienny system wartości, od czlowieka-skorpiona w tym przypadku.

Nie ulega watpliwosci, że Polacy sa dobrymi zolnierzami, cenionymi na calym swiecie bodajze (nie wiem, czy nie przesadzam :) ). Sa takze najlepszymi na swiecie himalaistami (wszystkie osmiotysieczniki zdobyte do tej pory zima, byly po raz pierwszy zdobyte przez Polakow,Kukuczka, Wielicki, 2 z 5, ktorzy zdobyli Korone Himalajow).
I teraz nie wiem, jakie znaki przypisac tym wydarzeniom.
Skorpion: wytrwałość, igranie ze śmiercią (himalaje, bo wojna tu nie ma znaczenia), GROM ma charakter Skorpiona niz Barana, atakuje znienacka;
Lew: Polacy bili sie zwykle za innych, robia to do tej pory (Irak), zeby sie pokazac na arenie miedzynarodowej (autoekspresja), i chodzic pozniej dumni jak pawie :) , bo GROM jest najlepszy... , zdobywanie osmiotysiecznikow, to "wznoszenie sie na piedestaly" itp. itd. ...

Wydaje mi sie, ze Polscy zolnierze maja raczej charakter Skorpiona niz Barana. Takze dwa znaki: Lew, Skorpion najlepiej chyba nas opisują. Nasza marudność to raczej Byk, ktorego stan posiadania wydaje się niezadowalajacy, niewystarczajacy.
Panna odpada chyba, nasza organizacja pracy zwykle pozostawia wiele do zyczenia :).
Baran to raczej Wlosi niz Polacy, ktorzy bardziej skorzy sa do zabawy niz skorpionowaci Polacy.(Patrz: Aleksander Wielki i imperium rzymskie w Erze Barana. Wlochy to raczej napewno Baran). Polacy sie nie bawia, ale chleja i jedza za duzo, a to mi sie predzej kojarzy z przyjemnosciami Lwa niz zabawą Barana. Baran poza tym szybko zapomina o porazkach i zaczyna zajmowac sie czyms innym, a my zwykle nosimy porazki dlugo w sobie, bo urazona zostala nasza duma... :)
Nie jestem pewien czy nie mamy zaznaczonego w jakiejs mierze Strzelca. W koncu, gdy wchodzilismy do UE, zawarlismy krotkotrwaly sojusz z Hiszpania, ktora zdaje sie byc silna faza Strzelca. (Patrz: igrzyska w Barcelonie, zapalenie znicza za pomoca strzaly! Pluton w Strzelcu: wybuchy w Madrycie. Najlepsza bodajze liga pilkarska.) Choc to nasze wejscie do UE i sojusz z Hiszpania, wojna w Iraku, moze byl podyktowany tylko tym Plutonem w Strzelcu i wiekszego zwiazku z tym znakiem nie posiadamy, kto wie...


P.S. Ja sie nie obrazam. Nie mam zbyt duzego doswiadczenia w astrologii, dlatego uwazam, ze tworcza dyskusja moze przyczynic sie do lepszego zrozumienia przeze mnie znakow Zodiaku :) .
Gandalf
Posty: 18
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12