Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Symboliczne połączenia znaków i planet.
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12345678...10
TEMAT: Symboliczne połączenia znaków i planet.
Re: Symboliczne połączenia znaków i planet. 11 lat(a), 5 mies. temu  
dla mnie ten pierwszy symbolizuje zwycięstwo ... ten drugi podwójny "krzyżyk"...
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Ten pierwszy jest jeśli chodzi o sposób połączenia oczywisty (dla mnie). I faktycznie zwycięstwo transformacji nad trudami życia. Drugi mroczny i symbolizuje śmierć, nie odrodzenie. Taką noc duszy.
michael
Admin
graphgraph
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy

W obu przypadkach kojarzy mi się z krystalizacją głębi.
W pierwszym przypadku przez dochodzenie prawdy od poznawania dogłębnego-potem strukturyzacja, w drugim na odwrót, najpierw struktury potem głębia. Kojarzy się z górnictwem, i wydobywaniem odkrywkowym Siarki-zapachniało piekłem, ale przecież Plutona ciekawią te sprawy.Ad. rys 2 szczególnie z Saturnem-cmentarze,kopanie grobów,ekshumacją - kości-Saturn, archeologią, czysto symbolicznie ten 2, kojarzy mi się z matką i dzieckiem zmarłymi podczas porodu-ale to nie ma nic wspólnego z astrologią, tak myślę:)takie skojarzenie pierwsze.
pozdarwiam.
she*
graphgraph

michael napisał:
Ten pierwszy jest jeśli chodzi o sposób połączenia oczywisty (dla mnie). I faktycznie zwycięstwo transformacji nad trudami życia. Drugi mroczny i symbolizuje śmierć, nie odrodzenie. Taką noc duszy.

Śmierci nie da się odłączyć od odrodzenia jak dla mnie. Najpierw trzeba umrzeć aby się odrodzić. Dla mnie drugi symbol niesie dużą energie. Takie kiełkujące ziarno... "Aby konary drzewa mogły sięgnąć nieba jego korzenie muszą sięgnąć piekieł" tak mi na myśl przychodzi.
jelon
graphgraph
jelongdynia
Ostatnio zmieniany: 2011/05/03 23:24 Przez jelon.
Hane personam induisti: agenda est.

Też uważam, że nie ma śmierci bez odrodzenia, ale w danym momencie coś jest na wierzchu, coś jest pod spodem. Ta noc duszy o której pisałem, to takie sięgnięcie piekieł.

@She* bardzo ciekawe skojarzenia.
michael
Admin
graphgraph
Fiodor Dostojewski
Eddie Murphy

Uważam że, skojarzenie " nie ma śmierci bez odrodzenia"-jest idealne w przypadku połączenia tych dwóch planet
"Aby konary drzewa mogły sięgnąć nieba jego korzenie muszą sięgnąć piekieł"- bardzo mi się podoba ten cytat, w końcu każdy człowiek metaforycznie na to patrząc, jest jak drzewo zarówno na poziomie biologicznym i jak i wyższym. Aby poznać oba bieguny, obojętnie "czego", trzeba najpierw poznać biegun (-). Nie od dziś wiadomo, że ludzie którzy doświadczą najgorszych, najniższych rzeczy, umieją docenić te położone wyżej.
"Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz" - taki cykl.
Przyglądam się tym obrazkom, i już wiem dlaczego dla mnie, graficznie tak manifestuje się głębia Plutona. Pluton u góry składa się jakby z dwóch kół-kojarzą się one z soczewkami, podwójnymi okularami, skupieniem na obrazie, a ponad wszystko z mikroskopem.Posiada u dołu krzyż, natomiast gdy nałożymy na niego Saturna, krzyżyk znajduje się centralnie w mniejszym okręgu Plutona. Stąd krystalizacja głębi, to co dojrzał Pluton, Saturn pomaga skonkretyzować, dosłownie ustawia to sobie na celowniku, stawia na tym krzyżyk. Obydwie planety tworzą jakby drabinę z krzyży do całkowitego poznania.
Nieudolnie mi to wyszło, Boże teraz kojarzy mi się z celownikiem, komórką jajową i strzykawką.Pozdrawiam.
she*
graphgraph

Tak może być:
michael
Admin
graphgraph
Fiodor Dostojewski
Eddie Murphy

Do góryStrona: 12345678...10