Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123
TEMAT: ?
Re: ? 11 lat(a), 2 mies. temu  
Co do Frawleya - nie wydaje mi się, żeby był jakoś celowo promowany, po prostu jego książki budzą zaciekawienie (w tym moje), a wykład na konferencji PSA naprawdę zrobił na mnie wrażenie. O Lilly'm pamiętam, swego czasu było sporo na jego temat na Astrolabium.

Dom 7 bowiem ma znaczenie generalnie dla oceniającego astrologa.

Dlatego też Ptolemeusz w p.14 swojego Centiloquim mówi:

Astrolog zostanie uwikłany w labirynt pomyłek, gdy dom 7 i jego władca są uszkodzone.

Moim zdaniem, jeśli pytający znajduje się na etapie uczenia, to horoskop staje się mało czytelny i trudny do zinterpretowania.

Muszę się z tym zgodzić. Czyli, po pierwsze - nie ignorować reguł i nie interpretować horoskopu za wszelką cenę, po drugie - zaczynać od prostych zagadnień, a nie fundamentalnych życiowych pytań.
stargazer
Admin
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/04/17 15:06 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Moim zdaniem, jeśli pytający znajduje się na etapie uczenia, to horoskop staje się mało czytelny i trudny do zinterpretowania

horoskop był czytelny ... i stosunkowo prosty do interpretacji ... z tym że pusty bieg Księżyca zawsze mówi o stanie pytającego ... i dlatego należało ostrożnie wyrażac poglądy

Beata Kibil na warsztatach mówiła, ze można to odczytać jako wskazówkę i mówiła, ze ona interpretuje dalej horoskop ... to samo pisze Frawley ... ale ja osobiście spotkałam się po raz kolejny z tym, że "stare reguły" sprawdzają się ... i dlatego traktuję je coraz częsciej jako "znak Nieba"

pozdrawiaam Lucyna

ps. mam nadzieję, że jednak nie pójdzie na marne ;)
lucy
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

lubeka napisał:
Ja Frawleyą nie czytam i wiem, że przez pewne kręgi astrologiczne w Polsce jego teorie zostały dość krytycznie przyjęte. Na astrolabium promuje się pana Frawleya wyjątkowo skutecznie, zapominając o takich tuzach jak chociazby William Lily.

zarówno Frawley jak i Astrolabium często powołuje się na pisma W. Lilly
lucy
graphgraph

jelon napisał:
Taka luźna uwaga. Zauważyłem pewną zależność. Następny wątek został ukryty jak pełnia się zbliżała...
Tak, również na to zwróciłem uwagę. :) -> www.astrolabium.pl/forum/6-hyde-park/10420-o-anaretycznej-kotni

Pozdrawiam
Tomasz
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

lula322 napisał:
Okropna jest ta maniera tutaj , coś się nie spodoba- wykasuję wątek, nie licząc się z innymi osobami, które starały się coś w temat wnieść.

[...]

niektóre jednak rzeczy nie przynoszą pożytku temu forum - patrz wątek o 29 stopniu w horoskopie, przepadł i nie wrócił - a na pewno do pewnego momentu był wartościowy.

Witaj Lula!

Zgadzam się z Tobą, również wolałbym nie usuwać tych wątków.

Wątek o 29 stopniu został schowany dlatego, że dziewczyny gotowe były już ciągać się po sądach. Wątek ten po najbliższych Świętach po faceliftingu przywrócę. Jakby co, to pisz, ponaglaj tutaj: www.astrolabium.pl/forum/6-hyde-park/10420-o-anaretycznej-kotni

Co do dzisiejszego wątku, to został usunięty na życzenie właścicielki, czemu się nie dziwię...

Pozdrawiam i czekam na następne artystyczne inspiracje.
Tomasz
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

panTo napisał:

Wątek o 29 stopniu został schowany dlatego, że dziewczyny gotowe były już ciągać się po sądach. Wątek ten po najbliższych Świętach po faceliftingu przywrócę. Jakby co, to pisz, ponaglaj tutaj (...)

No bez przesady:)

Nie chcę sprawiać wrażenia opętanego Cerbera,

aż tak bardzo nie przejęłam się tymi wątkami , chodziło mi tylko o fakt:)

Co do artystycznych inspiracji- to wciąż jest ich u mnie nieustająca fontanna,

jednak pewnie nieprędko tutaj- wolę działać na własnym terytorium:)

Pozdrawiam serdecznie:)
lula322
:)
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/12/27 08:12 Przez lula322.

Do góryStrona: 123