Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Manifest - analiza przypadku
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1234
TEMAT: Manifest - analiza przypadku
*
Re: Manifest - analiza przypadku 12 lat(a), 2 mies. temu  
Witaj Lucy

> 1. wyliczyłam swój temperament
Jak pewnie się zorientowałaś od naszej ostatniej korespondencji wiele się w tym temacie zdążyło pozmieniać. Mam tu na myśli wypowiedź Beaty, która pokazała, jak wylicza się temperament metodą Frawley'a (www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...=7&start=21#7857)

> 2. jak zaczełam się przyglądać horoskopowi natalnemu w takiej wersji to "odkryłam" na nowo znaczenie starych formuł astrologicznych ... np. zwrot "aspekty do Księżyca okreslają to czy tamto" ... w tym horoskopie mam tylko 2 aspekty do Księżyca
Porównaj z tym:

23. Aspekty między Księżycem a planetami dają urodzonemu wielką aktywność. Gdy są silne, zaznacza się czynne nastawienie do działania, jeśli zaś słabe - występuje ociężałość w tym kierunku. Źródło: www.logonia.org/archiwalia/passwd/astrologia/as4-6.htm
Reguła dość interesująca i warta zapamiętania. Pamiętam, jak kiedyś siedziałem nad jednym horoskopem i i wtedy ta reguła przyszła z pomocą w zrozumieniu dlaczego właściciel tak mało w życiu robi.

> 3. ale np brakuje mi mojego Plutona w VII domu, który ładnie opisuje zmiany jakie zachodzą w moim życiu pod wpływem innych ludzi
A dlaczego nie miałabyś tego wywieźć z położenia władcy domu VII w domu X?

> 4. jaki powinien być następny ruch przy analizowaniu horoskopu natalnego?
1. Możesz znaleźć – jak to mówią angilicy – Lord of Geniture, czyli planetę o największej godności: www.skyscript.co.uk/gl/geniture.html

2. Przypatrz się jeszcze uważnie władcy władcy Ascendentu, tam tak wiele się z nim dzieje. Przez sam fakt, że jest już na skraju znaku wydaje się nieść jakąś wartość interpretacyjną. Popatrz czym włada, kto nim włada, zwróć uwagę, że jest w koniunkcji z gwiazdą Bungula (www.constellationsofwords.com/stars/Toliman.html), popatrz na jego aspekty do innych planet w horoskopie, etc... Ogólnie bym się jego przytrzymał i wycisnął z niego możliwie wszystko...

Pzdr.
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

wracając z pracy właśnie próbowałam analizować jak Beata rozpracowała ten horoskop pokazowy ... jutro (chyba już dziś) siądę i przeliczę jeszcze swój tym sposobem i sprawdzę czy wychodzi to samo ...

co do reszty to również prześledzę co i jak ...

pozdr i dziekuję za wskazówki
lucy
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

liczę temperament wg wskazówek Beaty ... i utknęlam przy LOG ... wcześniej uznałam że to Mars ... tak uznałam na podstawie godności podstawowej ... Mars jest we władztwie (jako jedyna planeta w moim horoskopie) ... ale ... Mars jest w VIII domu

a wyczytałam ze przy ustaleniu LOG bierze się pod uwagę raczej godność przypadkową planety ... że planeta w VIII domu raczej do mocnych nie należy

i tu moje myśli skierowały się ku Merkuremu w X domu

która więc z planet jest w moim horoskopie LOG?

pozdr
Lucyna
lucy
graphgraph

Re: Manifest - analiza przypadku 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
zerknęła na horoskop korzystając z Antisci ... Wenus jest cieniem Słońca ... a Merkury leży w punkcie przesilenia ... niestety nie wiem jak to interpretować
lucy
graphgraph

lucy napisała:
> liczę temperament wg wskazówek Beaty ... i utknęlam przy LOG
> tak uznałam na podstawie godności podstawowej
> a wyczytałam ze przy ustaleniu LOG bierze się pod uwagę raczej godność przypadkową planety

Witaj Lucyna, tak na prędce:

Lord of the Geniture
(Also known as Lord of Nativity / Figure)
The most powerful planet in the chart as defined by essential and accidental dignity. This is often confused with the Almuten of the Figure but whereas the Lord of the Geniture recognises accidental dignity, generally the Almuten of the Figure does not.
Źródło: www.skyscript.co.uk/gl/geniture.html

Almuten
- The strongest planet when all essential dignities are considered. The term is Arabic and derives from al-mateen, meaning 'the firm one' or 'strong in power', but the concept exists in the works of Ptolemy and other early classical astrologers.
www.skyscript.co.uk/gl/almuten.html

Trzeba podpytać Beaty, co ona rozumie przez LOG, albo poszukać to u Lilliego. Tutaj masz link do źródeł: www.auxmaillesgodefroy.com/traditional_authors#lilly

Pzdr.
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/06/16 00:32 Przez panTo.

materiały żródłowe super

pozdr
lucy
graphgraph

lucy
graphgraph

Do góryStrona: 1234
Moderatorzy: panTo