Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Manifest - analiza przypadku
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1234
TEMAT: Manifest - analiza przypadku
*
Re: Manifest - analiza przypadku 12 lat(a), 3 mies. temu  
znalazłam w pozycji J. Frawley "RZECZYWISTA ASTROLOGIA" str. 284 informację nt planet wschodnich i zachodnich ... bardzo cenna wskazówka więc zacytuję tu
... może się komuś to przyda

"Aby ustalić, która jest ktora w konkretnym horoskopie, po prostu w wyobrażni obróć wszystkie planety, aż Słońce znajdzie się na ASC (swojej pozycji o świcie). kazda planeta powyżej Ziemi jest wtedy wschodnia, a poniżej zachodnia."

"Mars, Jowisz i Saturn sa wzmacniane przez bycie wschodnimi i osłabiane przez bycie zachodnimi; z Wenus, Merkurym i Księzycem jest dokładnie na odwrót"

"W czasie nowu, kiedy Księzyc wcale nie świeci, nie ma też mocy. Kiedy odsuwa się od Słońca, stopniowo nabiera światała, a tym samym także mocy. jednakże w pełni, kiedy ma maksymalną ilośc światła, jest równie słaby jak w nowiu. Jest całkowiecie napełniony światłem Słońca i nie ma własnej mocy. Po pełni Księzyc poczatkowo znów nabiera siły lecz stopniowo ją traci, kiedy traci światło.

Kiedy Księzyc nabiera światła, jest również zachodni; kiedy traci, jest wschodni."

pozdr
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/07/01 22:37 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Dzięki za wskazówkę. Tak się składa, że ostatnio przeczytałam Frawleya, ale ta informacja jakoś mi umknęła.
stargazer
Admin
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

no tam jest tyle informacji ze ma prawo umknąć ;) ... ja czytam po kawałeczku i wracam i wracam i wertuje ... dla mnie to totalna nowośc .. wczesniej wszystko co czytałam dot astrologii humanistycznej ... a tu jest tyle nowych dla mnie informacji że przemyśleń mam całe mnóstwo ...

robię sobie takie porównania... humanistycznej i klasycznej ... byłam ciekawa jak się ma mój silny Mars w stellum w VIII domu do astrologii klasycznej ... zrobiłam sobie porównanie wzajemnych recepcji wg punktacji z ksiązki ... no i co się okazało że Mars w moim horoskopie zbiera max punktów i jest zdecydowanie "guru" ... inne planety go kochają uwielbiaja przyjaznią się i lubią go ....

podobnie z moim Księzycem, który w humanistycznej odbiera bardzo wiele nieharmonijnych aspektów (całe mnóstwo aspektów małych, których astrologia klasyczna nie uznaje) ... i po zrobieniu recepcji wzajemnych okaało się że Księzyc jest poprostu nie lubiany ... jest albo w upadku albo na wygnaniu przez inne planety ... tylko Saturn go lubi ;) ale Księzyc nie lubi Saturna ....

w humanistycznej mam kwinkunks Słońca i Księżyca ... i byłam ciekawa czy w jakiś sposób będzie ten dyskomfort pokazany w klasycznej ....

okazało się ze Księzyc jest we władaniu (władzctwo) Słońca i darzy go sympatią (żywioł) ... podczas gdy Słońce nie lubi Ksiezyca (detryment)

jak spojrzałam na recepcje właśnie w ten sposób to zobaczyłam wiele rzeczy które wcześniej mi umknęły

pozdr
lucy
graphgraph

Do góryStrona: 1234
Moderatorzy: panTo