Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Wyniesienie i upadek Merkurego
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 12345
TEMAT: Wyniesienie i upadek Merkurego
*
Re: Wyniesienie i upadek Merkurego 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ciąg dalszy mojej subiektywnej listy.
Właściciele Merkurego w Rybach

Bessie Smith, Bobby Mc Ferrin, Brigitte Helm, Tadeusz Kantor, Angelo Badalamenti, A Techine, Abe Kobo, Renoir, Ravel, Camille Paglia, Catherine Millet, E Gombrich, Nagisa Oshima, Jiri Novak, Hrabal, Z Brzeziński, Cayce, Bernstein, von Karajan, David La Chapelle, Lou Andreas Salome, Tinto Brass, Mikołaj Bierdiajew, Steiner, Ramakrishna, B.F Skinner, Heath Ledger, Rachel Weisz, Serge Gainsbourg, Steve Mc Queen, V. Hugo, Jean Paul Belmondo, Johnny Cash, Fanny Ardant, Linda Fiorentino, Adien Brody, David Letterman, Marcel Pagnol, Paco Rabanne, Marcel Marceau, Michele Morgan, Simone Signoret, G. Masina, Maya Angelou, Ayrton Senna, Glenn Close, Bette Davis, Jennifer Jones, Dirk Bogarde, Lena Olin, Barbara Hershey, Harry Houdini, Bugsy Siegel, Casanova, Michel Houellebecq, Louise de Vilmorin, Eric Emmanuel Schmitt, Bela Bartok , Gogol

Jak myślę o tych wszystkich postaciach, to trafne wydaje mi się spostrzeżenie, że Neptun obdarza swoje dzieci charyzmą

Lula
lula322
:)
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/03/25 20:03 Przez lula322.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Re: Wyniesienie i upadek Merkurego 12 lat(a) temu  
Gdyby Merkury był wyniesiony w znaku Wodnika, starożytni z pewnością by zauważyli ten fakt, skoro wszystkim pozostałym planetom zasadnie przypisali władztwa i wyniesienia w znakach. Myślę, że można im zaufać w kwestii wyniesienia Merkurego w znaku Panny. Poza tym nie ma podstaw do przypisywania upadku Merkurego w znaku Lwa. Każda planeta w Lwie może dawać skłonności do skoncentrowania na sobie. Osoby posiadające ten aspekt nie mają problemów z komunikacją. Natomiast osoba z Merkurym w Rybach jest często nieśmiała, ma trudność z jasnym formułowaniem swoich myśli, jest przesądna i często nie całkiem logiczna, a pamiętajmy, że ww. cechy lubi Merkury. Zalety Merkurego w Rybach - twórczość, poetyckość, intuicja, głębia itd. pochodzą od Jowisza i Neptuna, ale nie są zasadniczo związane z naturą Merkurego.
Upadek oznacza, że planeta napotyka na obce sobie cechy w znaku, w którym się znajduje - np. Saturn z natury ostrożny i powolny, napotyka w Baranie na przeciwne cechy - spontaniczność i szybkość, a Mars posiadający siłę i ostrość jest w upadku w łagodnym znaku Raka. Tak samo Merkury w znaku Ryb napotyka obce sobie cechy, natomiast trudno wskazać jakie cechy przeciwne naturze Merkurego miałby napotykać w znaku Lwa. Napotyka tam natomiast cechy, które są mu bliskie np. zdolności organizacyjne, jasność umysłu, czy też ogólną żywotność.
Teraz Merkury tranzytuje przez znak Panny, więc jak ktoś ma wątpliwości co do natury Merkurego to jest dobry czas na ich rozwiązanie.
WD
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

trudno wskazać jakie cechy przeciwne naturze Merkurego miałby napotykać w znaku Lwa.

Może dzialanie oparte bardziej na impulsie niż logicznym rozumowaniu? No i brak obiektywizmu " ja mogę wszystko"

To tylko luźne propozycje

Pozdrawiam :)
lula322
:)
graphgraph

polozenie merkurego we lwie pozytywnie : myslenie konstruktywne, aktorstwo i latwosc nawiazywania kontaktu z publika, w negatywnym aspekcie: chwalipienctwo, przekonanie o tym, ze Ja wiem najlepiej, a wiec ograniczenie otwartosci umyslu na inne idee niz moja, ta najlepsza.
Pani Świstak
graphgraph
"Take nothing on trust, see everything for yourself"

Do góryStrona: 12345
Moderatorzy: panTo