Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Sygnifikatory wiedzy profetycznej
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 123
TEMAT: Sygnifikatory wiedzy profetycznej
#15569
Re: Sygnifikatory wiedzy profetycznej 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Recepcja zachodzi raczej na pewno.Podam taki przyklad.Jestem milosnikiem gry w szachy, a to typowa gra dla ukladu Mars - Merkury. To gra wojenna , strategiczna , gdzie Merkury i Mars musza wspolpracowac.
Najlepsze rezultaty w tej grze uzyskuje grajac w tzw. Blitze czyli gre blyskawiczna na zegar (3-5 min. na cala partie! - :)

Mars - bo szybkosc ataku jest decydujaca , Merkury bo strategia i taktyka to clue calej tej krolewskiej gry..
Nie mam cierpliwosci do wielogodzinnych analiz (Mars), a najwieksza frajde sprawia mi blyskawiczny "nokaut" w ciagu 1-szej minuty...znowu Mars.Gdyby bylo odwrotnie i Merktury by dominowal nad Marsem wtedy prawdopodobnie sleczalbym na deska godzinami rozwazajac warianty do kilkudziesieciu posuniec ...

To moja ulubiona gra...
jaklu
Posty: 16
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15570
Re: Sygnifikatory wiedzy profetycznej 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Witam,

Szachy sa raczej Merkurialno-Neptuniczno-Plutoniczne w swojej podstawowej wersji bez zegarow. W glowie odgrywa sie juz znane partie i laczy rozne stare uklady z nowymi.

Wlasciwie to szachy nie maja nic z Marsem wspolnego, jesli pominac samo bicie figur i odgrywanie "wojny" ;-) Mars - Merkury to typowy uklad juz dla tego rodzaju szybkiej gry, ale ogolnie to wlasnie Twoim Merkurym rzadzi Baran, wiec dlatego tak Ci sie podoba. Dodatkowo Slonce w Baranie, Venus nie dziwie sie, ze Ci sie tak podoba.

www.astroakademia.pl/n12/lect.php?id=19
"Z Baranim Merkurym łączy się też szybkie podejmowanie decyzji, po swojemu, bez konsultowania z innymi i bez oglądania się na to, co powiedzą inni i jakie są ich interesy. To jest zresztą cecha ogólno-barania i działa także przy Słońcu, Księżycu i innych planetach w Baranie. Baran szybko podejmuje decyzje, idzie do przodu i nie ogląda się na innych."

"Baran i Panna. Dodatek Panny dodaje Baranowi dyscypliny, opanowania, kieruje energię Barana w zorganizowane ramy. Dodatek Barana pozwala Pannie uzewnętrzniać swoje myśli, idee i potrzeby w sposób zdecydowany i energiczny. Barano-Panna jest bardziej dynamiczna i przebojowa, impetyczna od Panny typowej i inaczej niż typowe Panny nie oszczędza się. Od typowego Barana różni się intelektualizmem, główkowaniem, i raczej najpierw pomyśli, potem zrobi - inaczej niż czysty Baran. Wadą jest brak naturalnej empatii i ciepłych więzi."

Pozdrawiam
reppp
Posty: 31
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15571
Re: Sygnifikatory wiedzy profetycznej 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  
reppp napisał:
Witam,

Szachy sa raczej Merkurialno-Neptuniczno-Plutoniczne w swojej podstawowej wersji bez zegarow. W glowie odgrywa sie juz znane partie i laczy rozne stare uklady z nowymi.

Wlasciwie to szachy nie maja nic z Marsem wspolnego, jesli pominac samo bicie figur i odgrywanie "wojny" ;-)



Widac ze w szachy moze tylko grywales , ale po prawdzie to NIE MA szachow bez zegarow na poziomie wyczynowym...Kazde mistrzostwa swiata ZAWSZE maja zegar i sedziego...Co do strategii , taktyki i zlozonosci tej gry to wylano morze opaslych tomow ksiazek teorii debiutow , koncowek i gry srodkowej...I kazda zawsze ma tylko jeden cel : ZAMATOWAC PRZECIWNIKA, inaczej mowiac "pojmac go w niewole" albo zmusic przeciwnika do przekroczenia limitu czasu lub wpedzenie go w "niedoczas" - to sie nazywa fachowo "przymus ruchu w niedoczasie wywolany bledna ocena pozycji.."

Zgodze sie ze Pluton moze pomoc w analizie wglebnej bo to wyzsza oktawa Marsa , ale musi tam byc polaczenie z Merkurym. Neptun to zupelnie inna bajka jak dla mnie bo jest przeciwienstwem analizy merkurialnej , co zreszta w zodiaku jest pokazane iz Ryby ktorymi wlada leza dokladnie naprzeciw Panny..., dlatego Merkury tam jest w upadku.

Gdyby programami szachowymi rzadzil Neptun toby sie kazdy komputer zawiesil po pierwszych sekundach od jego odpalenia...:)

ale ogolnie to wlasnie Twoim Merkurym rzadzi Baran

Znak nie moze rzadzic planeta, to planeta przejawia zawsze cechy znaku...zatem to Merkury moze TYLKO I WYLACZNIE przejawiac cechy znaku Barana, nigdy znak nim rzadzic nie bedzie bo to tylko "kostium dla aktora", a dom horoskopowy to jego scena i jej aranzacja...Natomiast Mars w Baranie wiele z tych cech Marsa ZWIELOKROTNIA...

I jeszcze jedno: czym innym jest Merkury a czym innym znak Panny i nie nalezy utozsamiac jednego z drugim...Merkury w Baranie to "atak slowny" , "zlosliwosc", "uszczypliwosc" , a Mars w Pannie to "atak fizyczny na slowna prowokacje","blyskawiczna diagnoza lekarska", "blyskawiczny porzadek" lub "blyskawiczny ruch szachowy" itd..Ale gdyby nie bylo inteligencji merkurego w szybkosci ruchu spowodowanego przez Marsa wtedy kazdy Mars w Baranie (lub Merkury w Pannie) dostalby lanie w tej grze wojennej gdzie szachista jest GENERALEM swoich bierek..szachowa deska to jest pole bitwy gdzie zwycieza jedna ze stron , no chyba ze sily sa wyrownane i czasami pada remis...
Dlatego twierdze ze wzajemna recepcja Marsa w Pannie i Merkurego w Baranie sygnifikuje tutaj najlepszych w grze w "Blitza" szachowego poniewaz wzmacnia zarowno szybkosc ruchow Marsa oraz glebokosc analizy Merkurego wymieniajac sie energiami we wspolnym celu osiagniecia zwyciestwa, a rodzaj aspektu Merkury - Mars lub jego brak swiadczy o poziomie mistrzostwa..

Pozdrawiam
jaklu
Posty: 16
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/02/26 03:37 Przez jaklu.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15572
Re: Sygnifikatory wiedzy profetycznej 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  

jaklu napisał:

ale ogolnie to wlasnie Twoim Merkurym rzadzi Baran

Znak nie moze rzadzic planeta, to planeta przejawia zawsze cechy znaku...zatem to Merkury moze TYLKO I WYLACZNIE przejawiac cechy znaku Barana, nigdy znak nim rzadzic nie bedzie bo to tylko "kostium dla aktora", a dom horoskopowy to jego scena i jej aranzacja...Natomiast Mars w Baranie wiele z tych cech Marsa ZWIELOKROTNIA...


Przejęzyczyłem się oczywiście, miało być, że Mars rządzi Twoim Merkurym, z reszta rowniez Slońcem i Venus.
Merkury jest tylko posłańcem, który przekazuje to co do niego dociera w dla siebie odpowiednim przekazie energii, a jeśli nie ma dróg łączności to i wiadomości mało dociera.

jaklu napisał:
Gdyby programami szachowymi rzadzil Neptun toby sie kazdy komputer zawiesil po pierwszych sekundach od jego odpalenia...:)

To jest wzięte w ogóle z nikąd, ja tak nie napisałem, a równość pomiędzy szachami, a komputerami jest fałszywa i nie manipuluj proszę w ten sposób.
De facto nic niczym nie rządzi to jest tylko dziedzina dla lepszego zrozumienia właściwości enrgii różnych planet, a Ty wykorzystujesz różne swoje właściwości dlatego aktywność może być Merkurialna czy Marsowa, a nie na odwrót.

Szachy są w swojej istocie zajęciem głównie Merkurialno-Saturnicznym (uklady/limit czasowy) jeśli miałbym to sprecyzować i tyle, nie ma o czym dyskutować.

Pozdrawiam
reppp
Posty: 31
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/02/26 11:22 Przez reppp.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15573
Re: Sygnifikatory wiedzy profetycznej 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Moral z tej dyskusji jak dla mnie jest taki:

1. Jesli sie zabierasz do komentowania horoskopu Barana uwazaj czy przypadkiem nie podpaliles beczki z prochem..

2. Astrologia i szachy maja ze soba wiele wspolnego : sa dziedzina "krolewska". Dlaczego tak ludzie je nazywaja pozostawiam bez komentarza...

AMEN
jaklu
Posty: 16
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15576
Re: Sygnifikatory wiedzy profetycznej 11 lat(a), 1 Miesiąc temu  
jaklu napisał:
Moral z tej dyskusji jak dla mnie jest taki:

1. Jesli sie zabierasz do komentowania horoskopu Barana uwazaj czy przypadkiem nie podpaliles beczki z prochem..

2. Astrologia i szachy maja ze soba wiele wspolnego : sa dziedzina "krolewska". Dlaczego tak ludzie je nazywaja pozostawiam bez komentarza...

AMEN

Nie obawiam się podpalać...

Porownywanie Marsa do Szachów jest tak samo adekwatne jeślibym napisał, ze skoki przez płotki są dyscypliną Neptuniczną.

Recepcja nie zachodzi, bo Mars musi sie wywiązać z bardzo bliskiej współpracy z Uranem, a do tego jeszcze Pluton. Jesli masz cos tak złączonego jak Mars i Uran to nie ma mowy o recepcji, są jak jedno.


Tak, a Baran jest Cesarzem... Ja na szczescie jestem Gwiazdą ;-)
reppp
Posty: 31
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15672
Re: Sygnifikatory wiedzy profetycznej 10 lat(a), 11 mies. temu  
reppp napisał:
Porownywanie Marsa do Szachów jest tak samo adekwatne jeślibym napisał, ze skoki przez płotki są dyscypliną Neptuniczną.
Uważam, że się mylisz. Kilka miesięcy temu pochłonęły mnie szachy. Czytałem kilka książek, obejrzałem kilka filmów na YouTube. W kilku miejscach spotkałem się z porównaniem szachów do boksu. Autorzy argumentowali to tak, że: 1) rozgrywka toczy się między dwoma (i tylko dwoma) zawodnikami; 2) rozgrywa się na kwadratowym polu; 3) Ponoć trzeba nienawidzić swojego przeciwnika, być na ostrym wkur..., by przeciwnika dobić i zupełnie załatwić.

To jest też dobrze pokazane w tym filmie:



Główny bohater wyłamuje się z tego „marsowego” schematu, do którego zachęca go też trener, przez co wzbudza naszą sympatię.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123
Moderatorzy: panTo