Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

O determinizmie w astrologii
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 12345678
TEMAT: O determinizmie w astrologii
#3075
Re: Zaczytane - do Tych którzy nie widzą dystansu 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Nie sądzę aby Pan Leon obraził się o moje pytanie, które gotowa jestem zadać mu osobiście. Uważam go za jednego z lepszych astrologów jakich dane było mi studiować, ale gdyby się obraził znaczyłoby to dla mnie raczej, że miałam niewłaściwe lub raczej nieprawdziwe o nim wyobrażenie. Jestem pewna, że nie obraziłby się, ale mogę się mylić. pozdrawiam
dada
Posty: 49
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3076
Re: Zaczytane - do Lilith 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Witam!
Widzę,że mamy wiele wspólnego, cieszę się i bardzo mi miło. Pytanie nie było podchwytliwe tylko precyzyjne, tak uważam, ale może nie wszyscy to rozumieją. pozdrawiam
dada
Posty: 49
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3084
Re: Zaczytane - do Dada 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Adminie! Chyba nie sądzisz, że LZ nie jest gotów do dyskusji ? Przecież mimo "plutoniastej" natury posiada jeszcze Wenus w Wadze, a ta jest salonowa i elegancka:). Sądzę, że jeśli rozmówcy będą prowadzić ją na odpowiednim poziomie (bez natarczywości, argumentów "ad personam" i agresji) chętnie podejmie temat.. a "astrolabijni forumowicze" spełniają przecież te kryteria:).
Co się tyczy dyskusji o determinizmie, prześledziłam z zainteresowaniem, bo temat frapował mnie, odkąd zaczęłam podczytywać o astrologii. Astrologia klasyczna przeraża (poniekąd), bo niejednokrotnie podsyca lęki, fatalizm, a jej determinizm (jednak) bardzo zniechęca. Właściciel horoskopu z ostrymi aspektami (np. słońce opozycja saturn, saturn kwadratura pluton), któremu powiedzmy brakuje odwagi,woli, oświecenia (bo kto powiedział że spadnie ono na właściciela jak grom lub tenże wł. zdąży w ogóle go doświadczyć w ciągu żywota swego?) zaczyna intuicyjnie szukać ratunku. I tu przydatna staje się tzw. astrologia humanistyczna (nie neguję jej). Zatem: wszystko lub prawie wszystko zależy od wł., radix pomaga rozpoznać słabe i mocne strony, mamy wolną wolę, wszystko należy przepracować, itd., itd.... Lata biegną, nie każdy chce zostać aż mędrcem, pracuje za to nad swoim charakterem (tak mu się wydaje), stara się nie zjadać swojego ogona, przełamuje egoizm (jeśli dasz wróci do Ciebie podwójnie - z tym że nie napewno wróci do Ciebie na Ziemi:) ). I powinien się w zasadzie do tego przyzwyczaić . Kamień Syzyfa "bankowo" spadnie - nie teraz to później, to po prostu misja właściciela radix. Misję łatwiej spełnić, jeśli towarzyszy temu świadomość. Niestety, "bramy Raju są zamknięte", a jeśli się uchylają, to na moment - można zajrzeć, ale kto to wytrzyma? Tylko Mędrzec.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3186
Re: Zaczytane - do Dada 19 lat(a) temu  
Nie sądzę, aby apelacja do Boga czy Opatrzności w sprawie przeznaczenia coś dawała. Nikt nie jest bardziej zdeterminowany niz Bóg - w sensie heraklitejskim, przez swoją naturę, istotę, charakter czy jak to chcecie nazwać.
Wszystko jest dokładnie takie, jak powinno być!
Let's enjoy! :laugh:
mvagner
Posty: 34
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3187
Re: Zaczytane - mvagner 19 lat(a) temu  
Cała rzecz w tym by nie odebrać sobie PRAWA ŁASKI. Proponuję aby Opatrzności pozostawić odpowiedż na to czy raczy w sprawie naszego przeznaczenia poruszyć Niebo i Ziemie i Gwiazdy. Nam dał prawo do odwołań "Ojcze jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich".
dada

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3188
Re: Zaczytane - mvagner 19 lat(a) temu  
Prawo do łaski? Ha! Czy to nie wewnętrzna sprzeczność? Przepraszam, ale przypomina mi to biadolenie, że niby "każdy ma prawo być szczęśliwym".
Cóż, od Jezusa nie odsunięto kielicha, więc ja też bym na to nie liczył. Wszystko co ma się wydarzyć, widać musi się wydarzyć, i z pewnością się wydarzy. Dobrze, aby tylko rozumieć PO CO, sądzę, że zrozumienie daje wstęp do pogodzenia się a ostatecznie akceptacji i bycia szczęśliwym.
mvagner
Posty: 34
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3189
Re: Zaczytane 19 lat(a) temu  
Słowa, słowa, słowa.... ale wszak nimi się tu posługujemy.

ŁASKA - "Każdy nie zasłużony dar lub pomoc darmo i z miłości udzielone przez Pana Boga... "
Słowa świętej Teresy z Lisieux: "wszystko jest łaską".
Dodam: krzyż jest łaską... radix jest łaską

http://www.fund.pl/wyklad.htm
:y32b4:
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
Do góryStrona: 12345678
Moderatorzy: panTo