Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Kosmogram Jezusa (wg Sathya Sai Baby)
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 12345
TEMAT: Kosmogram Jezusa (wg Sathya Sai Baby)
#2820
Re: Kosmogram Jezusa (wg Sai Baby) 19 lat(a), 2 mies. temu  
Gdybym jednak miał zinterpretować niektóre elementy w kosmogramie Jezusa wg Sai Baby, to zrobiłbym to tak:
-Merkury (okres dzieciństwa) w kwadraturze do Plutona w domu 10: zagrożenie życia w dzieciństwie ze strony ludzi u władzy;
-Uran w domu 4 w opozycji do Plutona: z powodu zagrozenia śmiercią ze strony ludzi u władzy zerwanie związków z domem rodzinnym, jeżeli do tego dołożyć kwadraturę Saturna, to Jezus nie czuł się za dobrze w rodzinnych stronach; są niepotwierdzone wzmianki w hinduskich pismach o jego podróży do Indii. Prawdą jest, że w Biblii nie pisze nic o jego okresie życia między 12 a bodajże 30 rokiem jego życia;
- podróż za granice rodzinnych stron może potwierdzać Jowisz w domu 10 w trygonie do Słońca. Napewno za granicą czuł się lepiej niż u siebie, jak wynika z kosmogramu;
-Saturn w domu 7 w Byku: przeszkody i ograniczenia ze strony ludzi-posiadaczy, nic dziwnego skoro głosi się takie poglądy, "I odszedł zasmucony młodzieniec, bo wiele miał majętności";
-zdolności mediumiczne musiałby zastapić Neptun na ASC w trygonie do Urana w Rybach, chyba ze to były moce jogiczne, podobno był w Indiach i Himalajach, w każdym razie nie czytałem w Biblii, żeby jako mały dzieciak robił jakies cuda, poza bajką o zwierzętach, które przemówiły ludzkim głosem (wg mnie to metafora do zwierzęcej czasami natury człowieka);
-wjazd na osiołku do Jerozolimy postawiłbym na koniec roku 39, Jowisz wtedy ostatni raz przechodzi przez natalne Słońce, będąc tym samym w trygonie do Jowisza. Biorąc pod uwagę Słońce w Koziorożcu i Jowisza w domu 10 nie dziwimy się, że wjeżdża do Jerozolimy i obwoływany jest Królem :) ;
-ukrzyżowanie kilka miesięcy później: 18 marca 40 roku. Miałby wtedy 40 lat (a wygladał tylko na 30, wakacje za granicą zrobiły swoje ;) ) Wtedy mamy:
- Plutona na Merkurym (orb.4 st); (kwadratura w natalnym)
- Saturn kwadrat Księżyc (orb. 1 st.);
- Uran na Plutonie (orb. 2 st.); (opozycja w natalnym)
- Neptun kwadrat Mars (orb. 20 minut); (koniunkcja w natalnym)
- Merkury kwadrat Saturn (orb. 4 st.);
- Wenus opozycja Jowisz (orb.3 st.);
- Mars opozycja Pluton (orb. 4 minuty);
- Słońce opozycja Pluton (orb. 1,5 st.);
- Słońce progresywne kwadrat Mars (orb. 20 minut)

Co ? Nieźle zakręciłem? :)
Gandalf
Posty: 18
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3142
Re: Kosmogram Jezusa (wg Sai Baby) 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ze wszystkich znanych mi wersji daty urodzenia Jezusa najbardziej przekonuje mnie to co podał Sathya Sai Baba. Myślę że to jest horoskop Jezusa. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić kim był Jezus. Był to człowiek doskonały moralnie, człowiek można powiedzieć super dobry. Zatem horoskop Jezusa powinien tą cechę pokazywać. No i właśne w tym horoskopie jest to niezwykle widoczne. Co w horoskopie urodzeniowym mówi o dobru człowieka?. Przede wszystkim dobro w psychice człowieka pokazują wg mnie harmonijne aspekty Księżyca. Proszę zwrócić uwagę jak w tym horoskopie jest aspektowany Księżyc- tworzy on aż 11! harmonijnych aspektów i 0 nieharmonijnych. Jest to niebywały wynik. Poza tym Jowisz ma same harmonijne aspekty. Ponadto pasuje wg mnie do Jezusa to, że Słońce i Księżyc są w Koziorożcu. Przecież cały świat obchodzi urodziny Jezusa gdy słońce jest w Koziorożcu i to już powinno dawać do myślenia.
michal

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3146
Re: Kosmogram Jezusa (wg Sai Baby) 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Michal, skad wiadomo ze Jezus byl chodzaca dobrocia i ze byl doskonaly moralnie? Moze to tylko takie nasze wyobrazenie o nim.
Co do Bozego Narodzenia w fazie Koziorozca, to calkiem niedawno (chyba przed Wigilia) czytalem wyjasnienie skad to sie wzielo. Otoz ustanowil to ktorys z cesarzy rzymskich, ktory przyjal chrzescijanstwo. po prostu wyznaczyl ten dzien bo we wczesniejszych czasach swietowano wtedy ku czci jednego z bogow. mowie to wszystko z pamieci a poza tym malo sie interesuje ta religia wiec mam nadzieje ze ktos skoryguje moja wypowiedz. ale na pewno Jezus nie urodzil sie w fazie Koziorozca!
Astromarket
Posty: 72
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3154
Re: Kosmogram Jezusa (wg Sai Baby) 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Zgadzam się z Chironem. Ani nie wiemy, czy aby do końca była aż tak moralny, anie co to znaczy być moralnym. To znaczy w ramach której moralności to osądzać - tej którą sam wprowadził, czy tej, która wówczas obowiązywała.
Wg Sai Baby większość i to tych najbardziej energetycznych planet jest poniżej lini horyzontu, co - poprawcie mnie jesli się mylę - świadczy generalnie o przewadze skłonności introwertycznych. Trochę dziwne jak na człowieka, który tyle mówił i sporo zdziałał.
Horoskop powienien odzwierciedlać nie tylko dobroć, ale też inne jego cechy, które znamy: np. to, że miał niezłą inteligencję - świadczą o tym liczne przypowieści które po nim zostały, a które w powszechnej opinii egzegetów są ipssissima verba Jesu. Wypadałoby mieć zatem jakiś ciekawy III dom, albo GE, tymczasem jest tu tylko Księżyć, cóż, niezbyt inteligentne światło.
Słońce w II domu mnie zupełnie nie przekonuje a Jowisza w X spodziewałbym się raczej u św. Pawła.
A propos, mógłbyś powiedzieć jak policzyłeś te aspekty księżyca? Jakoś mi to nie wychodzi...
Generalnie, o czym już wspominałem, mam poważne wątpliwości co do samego Sai baby. Z tego co o nim wiem wynika, że służy, delikatnie mówiąc, nieco odmiennym siłom niż Joshua...
Czy ktoś ma astro-"namiary" na samego sai babę? Warto by porównać jego horoskop z jego propozycją horoskopu Jezusa, mogłoby być ciekawie.
Pozdrawiam
mvagner
Posty: 34
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3174
Re: Kosmogram Jezusa (wg Sai Baby) 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
W odpowiedzi na pytanie jak policzyłem aspekty Księżyca podaję je po kolei:
z Merkurym półsekstyl, z Wenus sekstyl, z Marsem sekstyl, z Jowiszem trygon, z Saturnem trygon, z Uranem sekstyl, z Neptunem sekstyl, z Plutonem trygon, z Węzłem koniunkcja, z Ascendentem sekstyl, z MC bikwintyl - razem 11.
Nie rozumiem dlaczego Jezus nie mógłby być introwertykiem, ja nie widzę w tym nic dziwnego.
Jeżeli chodzi o inteligencję to w tym horoskopie widać zdolności umysłowe.
michal

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3175
Re: Kosmogram Jezusa (wg Sai Baby) 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Dziękuję za odpowiedź, ale gdy się przyjmuje orby dla trygonu 12st. to można już w zasadzie dowodzić wszystkiego.
O horoskopie Jezusa wg pana S.B. nie chce mi się już dyskutować. Ale polecam zajrzeć do kosmogramu jego samego: pychota! Również dla badaczy znaczenia księżyca.
23/11/1926 06:26 (+5:30 IST) 77E45 14N15 Puttaparthy (IND)
mvagner
Posty: 34
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3176
Re: Kosmogram Jezusa (wg Sai Baby) 19 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Nie przyjmuję orby 12 stopni tylko 10. Nie wiem dlaczego piszesz że 12.
michal
Posty: 24
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 12345
Moderatorzy: panTo