Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Bóg w horoskopie
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1...3456789...24
TEMAT: Bóg w horoskopie
#12182
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
lucy napisał:
neptis napisał:
Czy obecność godnie położonych planet w 9d. gwarantuje człowieka religijnego?

Nie sądzę, dlatego, że 9d. opisuje nie tylko duchownych ale także filozofów, którzy wcale nie muszą być ani wierzący, ani religijni.
Przykładowo zastanawiałam się tu www.astrolabium.pl/forum/2-podstawy-astrologii/928-satellitium nad ateizmem Woodego Allena.
Dlaczego taki silny znak Strzelca z dyspozytorem w stellium daje takiego silnego ateistę?
U Woodego władcą 9d. jest Mars w egzaltacji, a więc albo religia, albo filozofia sa u niego dość mocne. Jednak człowiek filozoficzny, a nie religijny..


no tak tylko, że ... Woody Allen ma w IX domu na wierzchołku Barana a nie Strzelca ... to własnie wina interpetacji horoskopów za pomocą "zodiaku alfabetycznego" o którym wspominał wczesniej Tomasz ...

Strzelec u Woodego Allena jest w IV domu ...na dodatek jest w znaku zamknietym ...

poza tym władca ASC Merkury jest w Strzelcu czyli w znaku swojego detyrmentu

pozdrawiam Lucyna


Dlaczego baran na wierzchołku IX domu jest nie dobry dla osoby religijnej?
Zamknięty znak rozumiem, ale to dom IX mówi o religijności, czy znak strzelca?
(zodiak alfabetyczny).
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#12184
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
nie twierdzę że znak Barana nie jest dobry dla osoby religijnej ... tylko że znak Strzelca nie wskazuje na religijnośc w horoskopie Woody Allena ... bo IX dom jest w znaku Barana i tam trzeba szukać wskazówek ;) a nie w Strzelcu


wydaje mi się że trzeba patrzeć na IX dom a nie na znak Strzelca ...
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/05/12 07:55 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12186
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Ja też tak myślę. Zodiak alfabetyczny lubię, ale służy on raczej do filozofowania. ;)
Pytałem, bo w odpowiedzi napisałaś:
Strzelec u Woodego Allena jest w IV domu ...na dodatek jest w znaku zamknietym ...
poza tym władca ASC Merkury jest w Strzelcu czyli w znaku swojego detyrmentu
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#12187
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
lucy napisał:
neptis napisał:
Czy obecność godnie położonych planet w 9d. gwarantuje człowieka religijnego?

Nie sądzę, dlatego, że 9d. opisuje nie tylko duchownych ale także filozofów, którzy wcale nie muszą być ani wierzący, ani religijni.
Przykładowo zastanawiałam się tu www.astrolabium.pl/forum/2-podstawy-astrologii/928-satellitium nad ateizmem Woodego Allena.
Dlaczego taki silny znak Strzelca z dyspozytorem w stellium daje takiego silnego ateistę?
U Woodego władcą 9d. jest Mars w egzaltacji, a więc albo religia, albo filozofia sa u niego dość mocne. Jednak człowiek filozoficzny, a nie religijny..


no tak tylko, że ... Woody Allen ma w IX domu na wierzchołku Barana a nie Strzelca ... to własnie wina interpetacji horoskopów za pomocą "zodiaku alfabetycznego" o którym wspominał wczesniej Tomasz ...

Strzelec u Woodego Allena jest w IV domu ...na dodatek jest w znaku zamknietym ...

poza tym władca ASC Merkury jest w Strzelcu czyli w znaku swojego detyrmentu


pozdrawiam Lucyna


wytłuszczone trzeba przeczytac jednym tchem ;) ... wówczas jest sensowna odpowiedz ... jak rozbijemy na pojedyńcze zdania to niczemu nie służą ;)

pozdrawiam Lucyna
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12190
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Jeśli jest mowa o Bogu, to nie należy zapominać, że nazwy planet pochodzą od imion greckich i rzymskich bóstw. Powiązanie Jowisza jako z władcą pozostałych bogów, ze znakiem strzelca i IX domem, tłumaczy przynajmniej w części znaczenie tego ostatniego.

Najstarszy i najbardziej pierwotny bóg (nie licząc ziemi-Gai) z tych od których nazwy wzięły planety to Uranos.

Według mnie trudno też zapomnieć o słońcu jako bogu, które w horoskopie pełni bardzo ważną rolę.
"Zwykle bóstwa solarne zajmują w panteonie główne miejsce, często jednocześnie są to bogowie wszechwiedzy, sprawiedliwości, zdrowia." wikipedia
Podobnie o księżycu: "Księżyc przyciąga uwagę swoim rytmem stawania się, rodzenia i umierania – wydaje się podlegać tym samym uniwersalnym prawom co człowiek. Prawdopodobnie ta cecha sprawiła, że Księżyc stał się tak powszechnym przedmiotem refleksji religijnej." wikipedia

Myślę, że wiara w te wszystkie bóstwa związane z planetami trwa nadal, poprzez uwagę jaką im dajemy studiując horoskopy. Nie chcę przez to powiedzieć, że to źle, tylko moim zdaniem powinny nam one służyć i nie powinniśmy oddawać się w ich władanie. Czy to możliwe?

"Wiara jest terminem wieloznacznym. W mowie potocznej oznacza przekonanie o czymś. Stanowisko, pogląd, w danym momencie (przy obecnym stanie wiedzy naukowej) nie znajdujące jednoznacznego potwierdzenia w rzeczywistości. W religioznawstwie polega przede wszystkim na przyjęciu istnienia czegoś bez żadnego dowodu wiarygodnie potwierdzającego ten fakt. Świadoma decyzja przyjęcia takiej wiary nazywa się aktem wiary. W epistemologii wiara to "uznawanie za prawdziwe nieuzasadnionego twierdzenia". Zarówno uzasadnienie jak i jego brak nie implikują prawdziwości lub fałszywości treści wiary (zob. problem uzasadnienia). Występowanie wiary uznaje się za konieczne w początkowej fazie rozwoju nauki (przyjmuje się, że dużej mierze zawdzięcza ona wierze swoje istnienie kiedy to pierwszy raz w dziejach świata ludzie podeszli rozumowo do mitycznej materii, narodziły się filozofia i nauka, które zresztą wówczas stanowiły jedno - tymi pionierami racjonalizmu byli Grecy). Jest też nierozerwalnie związana z religią, a zbyt daleko posunięta prowadzić może do powstania dogmatów." wikipedia

Żeby było jaśniejsze, o co mi w ogóle chodzi:
"Nieteizm
Określenia "religia nieteistyczna" używa się w stosunku do buddyzmu. Nie jest to zaprzeczenie istnienia boga, lecz uznanie, iż nie posiada on takowej mocy, jaką mu się przypisuje – nie jest on stwórcą, sędzią ani władcą. Mahabrahma, którego uznaje się za "Boga Najwyższego", jest ofiarą własnej ułudy i ignorancji, gdyż ponad nim są jeszcze doskonalsze istoty i inne światy." wikipedia
To mój pogląd jeśli chodzi o Boga, moja wiara; przy czym nie jestem buddystą, a raczej gnostykiem.

PS. brakuje mi w wątku, konkretnych przykładów (horoskopów ludzi i opisów ich religijności i wiary), ale fakt że sam się do tego przyczyniam :)
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#12191
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
michael napisał:
Według mnie trudno też zapomnieć o słońcu jako bogu, które w horoskopie pełni bardzo ważną rolę.

Słońce jest w IX domu w domu swojej radości ...
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12193
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Woland
Posty: 68
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna
Ostatnio zmieniany: 2013/07/31 00:34 Przez Woland.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Cechą czekania jest to, że nie jest nagradzane.
 
Do góryStrona: 1...3456789...24
Moderatorzy: panTo