Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Bóg w horoskopie
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1...1718192021222324
TEMAT: Bóg w horoskopie
#12557
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Jednak sprawa palenia żywcem dzieci nie do końca jest pewna. W ostatnich czasach naukowcy (archeologowie, historycy) twierdzą, że "ofiarami" były martwe dzieci (np. urodzone martwe), a palenie ich ciał było formą pochówku. Świadczyć ma o tym brak znalezionych pozostałości dzieci, które powinny być z racji, iż śmiertelność wśród dzieci w tym czasie była bardzo wysoka. Twierdzi się, że historie o paleniu żywych dzieci wymyślili Rzymianie, aby pokazać Kartagińczyków jako morderców dzieci.

Ks. Jeremiasza 32:65:

I zbudowali wyżyny Baala w dolinie Ben-Hinnom, by ofiarować swych synów i swoje córki ku czci Molocha. Nie poleciłem im tego ani Mi na myśl nie przyszło, by można czynić coś tak odrażającego i doprowadzać Judę do grzechu.

pl.wikipedia.org/wiki/Moloch
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12559
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Co jest zatem nauką chrześcijaństwa? Bóg czuł się obrazony z powodu naszych grzechów.
Trzeba to sobie wyobrazić. Naprawdę, trzeba to sobie wyobrazić. I potem ządał pokuty. A kto musiał odpokutować? Jego syn zabity na krzyzu. Pozwolił zamordować swojego syna na krzyzu.Nie było zadnego innego głosu, który wszedłby pomiędzy
Dzisiaj wielu jeszcze wierzy, ze Bóg chce dla zycia tego, co złe..
hellingerpolska.pl/LA.pdf


Ty, czy ja również jesteśmy synami, córkami Boga.

Bóg dał nam wolną wolę, więc "pozwolił" nam również się krzywdzić, zabijać.

Bóg pozwala na to, bo ludzie tego chcą, taka jest ich wola.


Teraz wejść w ruch Ducha, ponad rozróżnianie miedzy dobrem i złem, oznacza zwrócenie się w równym stopniu ku wszystkiemu takim, jakie ono jest. I to jest ruch pokoju, ten właściwy ruch zmierzający do osiągnięcia pokoju. I jest takze właściwym ruchem miłości, miłości bez rozrózniania.
hellingerpolska.pl/LA.pdf


To właśnie uczynil Jezus, pozwolil sie umęczyć i zabić, bo nie ocenił swoich oprawców. Zwrócił sie do ludzi takich, jakimi są, bez rozróżniania i dostał to, co mogli mu zaoferować.

..Adam iEwa jedli za namową węza z drzewa poznania i zostali potem wypędzeni z raju. Mówi się, jakie to było poznanie, umiejętność rozrózniania między dobrem a złem.

Czy jest to jakieś poznanie? Gdy to porównacie z tym, co wam wcześniej powiedziałem, czy
moze być to jakieś poznanie? A moze jest to odstępstwo od ruchu Ducha, gdy nagle zaczynamy
rozrózniać, kto jest dobry a kto zły i w ostatecznej konsekwencji, komu wolno zyć, a kto musi umrzeć? Poznanie, to tak zwane poznanie dobra i zła, jest początkiem wszystkich morderstw.hellingerpolska.pl/LA.pdf


Czlowiek posiadł nie tylko duchową umiejetnosc poznania dobra i zła ale rowniez fizycznie rozroznia, co mu szkodzi a co nie.

Spróbuj przyjąć cios psychiczny, czy fizyczny i nie broń się przed tym, nie ocenianiaj w oprawców. Pozwól sobie być najmniejsza, najbardziej znienawidzona, najgorsza w oczach innych.

Jezus przyjął na siebie, to czego ty czy ja nie potrafimy.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/06/02 00:36 Przez neptis.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12571
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
lucy napisała:
wg mnie ... dlatego człowiek wierzący poprzez astrologię podziwia Dzieło Stworzenia Świata ... precyzję i piękno z jaką działa Stwórca
Tak mi się skojarzyło:

Science, and particularly geometry and astronomy/astrology, was linked directly to the divine for most medieval scholars. The compass in this 13th century manuscript is a symbol of God's act of Creation. God has created the universe after geometric and harmonic principles, to seek these principles was therefore to seek and worship God.

Źródło: commons.wikimedia.org/wiki/File:God_the_Geometer.jpg

Pozdrawiam!
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12572
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Astrologia kontempluje moment narodzin, przez co umysły astrologów nieustająco skupione są na przeszłości. Zupełnie inaczej jest z chrześcijaństwem. Chrześcijanin, który jest zainteresowany swoim zbawieniem, swoją intencjonalną uwagę rzutuje w przyszłość. www.astrolabium.pl/czytelnia/panto/393-do-panny-elektrycznosc

O Boże mój
Gdy patrzę w przyszłość, ogarnia mnie trwoga,
Ale po cóż zagłębiać się w przyszłości?
Dla mnie jest tylko chwila obecna droga,
Bo przyszłość może w duszy mojej nie zagości.
Czas, który przeszedł, nie jest w mojej mocy,
By coś zmienić, poprawić lub dodać,
Bo tego nie dokazał ani mędrzec, ani prorocy,
A więc co przeszłość w sobie zawarła, na Boga zdać.
O chwilo obecna, ty do mnie należysz cała,
Ciebie wykorzystać pragnę, co tylko jest w mej mocy,
A chociaż jestem słaba i mała,
Dajesz mi łaskę swej wszechmocy.
A więc z ufnością w miłosierdzie Twoje,
Idę przez życie jak dziecko małe
I składam Ci codziennie w ofierze serce moje
Rozpalone miłością o Twoją większą chwałę. www.faustyna.pl/index.php?option=com_con...36&search=Przyszłość&numer_w_dzienniczku=2
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12575
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
panTo napisał:
lucy napisała:
wg mnie ... dlatego człowiek wierzący poprzez astrologię podziwia Dzieło Stworzenia Świata ... precyzję i piękno z jaką działa Stwórca
Tak mi się skojarzyło:

Science, and particularly geometry and astronomy/astrology, was linked directly to the divine for most medieval scholars. The compass in this 13th century manuscript is a symbol of God's act of Creation. God has created the universe after geometric and harmonic principles, to seek these principles was therefore to seek and worship God.

Źródło: commons.wikimedia.org/wiki/File:God_the_Geometer.jpg



www.celtoslavica.de/imago/_vindob.html
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/06/03 06:59 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12577
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/06/03 07:09 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12578
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1...1718192021222324
Moderatorzy: panTo