Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Bóg w horoskopie
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1...15161718192021...24
TEMAT: Bóg w horoskopie
#12474
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Mnie chodzi o to, że nie byłbym gotowy złożyć swego syna w ofierze jak Abraham Izaka.
A taka ofiara to również zaparcie się siebie.
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Ostatnio zmieniany: 2011/05/25 06:24 Przez michael.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#12475
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Mnie chodzi o to, że nie byłbym gotowy złożyć swego syna w ofierze jak Abraham Izaka.
A taka ofiara to również zaparcie się siebie.


Ja w tej chwili też nie byłabym gotowa ale myślę, że do tego się dochodzi.

Biblia mówi symbolami, nie sądzę, że chodzi o dosłowne zabicie dziecka i oddanie go w ofierze.
Przykładem może być Matka Boża. Jako matka nie wyobrażam sobie zniesienia bólu męki krzyżowej własnego dziecka, być przy tym, godzić się na to i mieć nadzieję..

Wola Boża jest wolą Bożą i nie mamy wpływu na to, że coś podobnego nas nie spotka.
To jednak spotyka ludzi i muszą oddać Bogu np. swoje nieuleczalnie chore dziecko.

Czy to jest zaparcie się siebie? – w tym czasie możesz to tylko znieść z Bogiem, oszaleć albo przekląć Boga.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12476
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Te symbole są zbyt dosłowne.

Co innego poddać się woli Boga, co innego być jego ślepym narzędziem.
Nie chcę dojść do tego, że będę mordował w imię wiary w Boga jedynego.
Morderstwa religijne

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz

Myślę, że decyzja o tym czy będę zabijał należy do tej drugiej kategorii.
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#12477
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Bóg dał Abrahamowi tak długo wyczekiwanego syna, spełnił jego najgorętsze życzenie, po to by potem mu go odebrać.

Albowiem co człowiek chętnie chciałby mieć, bądź to cielesnego, bądź to duchowego, przeboleje to jednak i wyrzeknie się dla Boga, to wszystko odnajdzie w Bogu, tak jak gdyby to posiadał i chętnie się tego wyzbył; albowiem człowiek dla Boga powinien chętnie pozwolić pozbawić się wszystkich rzeczy i w miłości i z miłości zrzec się i zrezygnować ze wszelkiej pociechy www.ugrewicz.internetdsl.pl/eckhart/rozdzial10.html.

To wydarzenie z Abrahamem i Izaakiem według mnie obrazuje te słowa. Przez to , że wola Abrahama zgodziła się oddać Izaaka Bogu, Bóg mu oddał Izaaka.

Nie powinien człowiek ten mniemać, że przez to utracił łaskę; albowiem co człowiek chętnie oddaje z miłości, to zostanie mu dane o wiele szczodrzej, jak powiedział Chrystus: "Kto dla mego imienia opuści (...) stokroć tyle otrzyma"www.ugrewicz.internetdsl.pl/eckhart/rozdzial10.html.

Po tym zdarzeniu Abraham odzyskując Izaaka stokroć tyle otrzymał.

Gdyby nie usłuchał woli Boga, według mnie stracił by Boga i syna.

Jakie może być to podobieństwo do ludzi, którzy bezpowrotnie tracą dziecko, mimo iż ufają Bogu i są mu posłuszni? – jeśli wierzą w nieśmiertelność duszy i zgadzają się z wola Boga to Bóg „zwraca” życie ich dziecka ( w sensie wiary w życie dziecka w Królestwie Bożym ) i wynagradza im po stokroć. Gdy nie godzą się z wola Boga, tracą dziecko i Boga.


Morderstwa nic nie usprawiedliwia, przecież jest przykazanie Boże „ nie zabijaj” albo :

Na pytanie, jakie jest pierwsze przykazanie, Jezus odpowiada: "Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych" (Mk 12, 29-31).

A czy usprawiedliwia morderstwo wojna? – według mnie nie usprawiedliwia, tylko nie wiem co bym zrobiła, gdyby mnie pod obowiązkiem służby ojczyźnie na tą wojne wysłali..

Co mnie jeszcze zastanawiało w gnostycyzmie, to dostęp ludzi do gnozy.

Jedyną drogą do zbawienia jest zdobycie tajemnej wiedzy (gnosis); posiada ją wybraniec Boży, a więc ktoś, kto pozostaje w łączności z Bezimiennym Bogiem. pl.wikipedia.org/wiki/Gnostycyzm

Chodzi mi o to, że są ludzie, których rozwój duchowy nie interesuje.

Bierne przeżywanie życia to dla mnie ślizganie się po powierzchni, po znanym, namacalnym terenie. Szukanie doktryny to już jest krok w głąb siebie, gorzej gdy ktoś wcale się nad tym nie zastanawia.

Dla kogo gorzej?

Jeśli dla nich nie istnieje coś takiego jak nieśmiertelność duszy, czy życie po śmierci, to są nieświadomi tego, że może być dla nich „gorzej”. Nie są według gnostyka „wybrańcami Bożymi”.

No właśnie, co z nimi?

Mi pozostaje modlitwa za takiego człowieka, prośba do Boga o łaskę wiary dla niego.

Gnoza przynosi człowiekowi wewnętrzne rozpoznanie sieci biologicznych, socjologicznych i kosmologicznych uwarunkowań, w których żyje, iluzji "ja" napędzanej poprzez identyfikację ze światem materii. Gnoza jest także postrzegana jako siła umożliwiająca wyrwanie się z tej sieci.
W gnostycyzmie taki człowiek pozostaje sam ze swoim iluzorycznym życiem doczesnym, uwikłany w tą sieć, bez możliwości wyrwania się z niej, bo nie ma świadomości, że w nią wpadł.
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12478
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
YOU TUBE Zeitgeist ( Religion) Part 1

Pozdrawiam Marianna
Antares
Nie mam butow, pani nie kupila, mowi ze kryzys
Posty: 345
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#12479
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Nie mądrze odczytałem biblię zbyt dosłownie.


‎Nie wiem co z ludźmi, którzy nie interesują się rozwojem duchowym.
Myślę, że każdy w życiu ma moment, kiedy zastanawia się nad sensem cierpienia.
To jest szansa.

"Pytasz mnie, co jest dobre, a co złe. Odpowiadam: cokolwiek robisz uważnie i świadomie - jest dobre. Cokolwiek robisz nieuważnie i nieświadomie - jest złe..." Osho
michael
Admin
Posty: 829
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy
 
#12481
Re: Bóg w horoskopie 12 lat(a), 10 mies. temu  
Antares napisała:
YOU TUBE Zeitgeist ( Religion) Part 1

Pozdrawiam Marianna


Kuku Marianna :-)

Ciekawy film...dzieki

www.filmweb.pl/film/Duch+epoki-2007-470529/cast

forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=13402

Pozdrawiam serdecznie
Pani Świstak
Posty: 426
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Take nothing on trust, see everything for yourself"
 
Do góryStrona: 1...15161718192021...24
Moderatorzy: panTo