Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Bóg w horoskopie
(1 wejść) (1) Gość
Forum dla astrologów i zaawansowanych, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z astrologią. Forum zawiera kilka kategorii: astrologia wydarzeniowa, prognostyczna, wedyjska, czy studium horoskopów.
W dółStrona: 1...13141516171819...24
TEMAT: Bóg w horoskopie
Re: Bóg w horoskopie 11 lat(a), 4 mies. temu  
hallina napisał:

podobnie, nigdy nie zgodzę się z równaniem BÓG = CHRZESCIJAŃSTWO.
Użyłam tego słowa "chrześcijaństwo" z racji tego, iż dla poparcia pewnych poglądów zaczerpnięto tu z cytatów reprezentujących tradycje chrześcijańskie.
Miło byłoby także, gdyby Neptis dla odmiany zacytowała np. Sri Ramana Maharishiego lub innych mistrzów duchowych innych tradycji wypowiadających się na temat ego, wtedy być może nie dałabym się zwieść pewnym skojarzeniom...

myślę, że Neptis ... podobnie jak mi... bliższa, w sensie doświadczenia, jest perspektywa chrzescijańska stąd wypowiedzi z tą nutą ... trudno żebym się wypowiadała na temat o którym nie mam zielonego pojęcia ... a tak by było gdybym np cytowała Sri Ramana Maharishiego ... jest mi to temat totalnie obcy ...

osobiście nie widzę tu problemu, bo każdy przecież może przytoczyć to co wydaje mi bliskie ... ukazać swoją perspektywę ... a forum jest po to by nim dyskutować

pozdrawiam Lucyna
lucy
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

hallina napisał:
Nawet jeśli ten alpinista jest na codzień skończonym ateistą, i tak dojdzie do Boga szybkiej niż ci, którzy całe życie łykają bezkrytycznie ideologie "zapodane" na talerzu przez otoczenie i tak jadą aż do śmierci

bo?
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/05/24 10:28 Przez lucy.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

kruk
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/05/26 15:13 Przez kruk.

kruk
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/05/26 15:11 Przez kruk.

kruk
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/05/26 15:14 Przez kruk.

"...Gdy umysł gada i papla, serce nie otworzyło się w pełni. Umysł obwinia siebie lub kogoś innego. Albo uskarża się 'jestem do niczego', albo narzeka, że kto inny jest niewiele wart. Czy rozumiesz, że w każdej dowolnie wybranej chwili umysł chwieje się, waha jak wahadło? Albo jest zły na kogoś, albo na siebie. A to gniew go porywa na coś, co minęło i ubolewa nad przeszłością, a to niepokoi się o przyszłość.
Umysł nie lubi prostoty. Wszystko by komplikował. A komplikując wszystko nie pozwala sercu być niewinnym, prostym, naturalnym. Lubowanie się w tym co trudne, bardzo skomplikowane, leży w naturze ego. A serce wprost przeciwnie. Serce jest proste, naturalne i niewinne. Serce nie jest zdolne kogokolwiek obwiniać. I siebie też nie potępi, ponieważ serce, które się roztopiło, całe otwiera się na nieskończoność, na boskość. Kto ma serce w pełni otwarte, w nikim nie znajdzie winy, bo każdego widzi jako siebie, jako część siebie samego." Sri Sri Ravi Shankar
michael
Admin
graphgraph
Płeć: Mężczyzna kwinkunks23 Kwinkunks Blog Miejsce: Gdańsk Urodziny: 10/10
s1.polchat.pl/chat.php?_room=chat_astrolabium
"Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą."
Fiodor Dostojewski
"Wniosek to punkt w którym nie masz już siły dalej myśleć."
Eddie Murphy

kruk
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/05/26 15:10 Przez kruk.

Do góryStrona: 1...13141516171819...24
Moderatorzy: panTo