Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123456
TEMAT: Naturalni władcy domów
#9070
Re: Naturalni władcy domów 13 lat(a), 5 mies. temu  
wg mnie należałoby chyba trochę inaczej szukać ... może należałoby porównywać aspekty w synastrii ... czy Księżyc odpowiada w jakiś sposób partnerowi/partnerce

w moim przypadku wygląda to w ten sposób, że w znaku mojego Księżyca mój eksmąż ma 3 planety osobiste ... dla odmiany u niego tam gdzie Księżyc tam moje Słońce

u mojej koleżanki i siostrzenicy Księżyc w znaku Skorpiona - mąż ASC w Scorpionie itp
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9072
Re: Naturalni władcy domów 13 lat(a), 5 mies. temu  
neptis napisał:
Chciałam znaleźć jeszcze kogoś z Księżycem w 7 domu, a propos tematu „Księżyc jako symbol niebiańskiego małżeństwa” ale niestety nie udało mi się.


Marilyn Monroe i Diana Spencer- o ile się nie mylę... Chociaż odbiegają jednak od tematu, który obrałaś.
ederlezi
Posty: 62
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/10/18 20:39 Przez ederlezi.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9075
Re: Naturalni władcy domów 13 lat(a), 5 mies. temu  
Współcześni uważają, że naturalnym władcą 7 domu jest Wenus i poprzez nią określają jak człowiek darzy uczuciami, jak je przyjmuje i co w związku sprawia mu przyjemność.
Właściwie nie jest to zbyt duża pomyłka, bo Wenus jako naturalny władca domu 5 m.in. związana jest czerpaniem radości z seksu w związku.

Tymczasem naturalnym władcą 7 domu jest Księżyc i przez jego pryzmat chciałam zobaczyć jak to działa.

Istnieje niezwykle elastyczna linia oddzielająca "poważne" związki w domu 7 od tego, co dzieje się w domu 5, chociaż najbardziej libertyńscy astrologowie kastrują wszystkie te związki, długoterminowe czy przelotne, poprzez umieszczenie seksu bezpiecznie daleko w 8 domu.

Osoba należy do siódmego domu, działanie do piątego. Zatem obojętnie, czy jest to żona, czy dziewczyna z randki w ciemno, jest w 7 domu, natomiast piwiarnia czy tawerna, gdzie ją zabrałem, jest w 5 : czym innym jest osoba, a czym innym to, co robię z tą osobą.
"Astrologia rzeczywista" J.Frawley




czy Księżyc odpowiada w jakiś sposób partnerowi/partnerce
Czyli Księżyc jest tą osobą, a Wenus tym co z nią robię.

W takim razie można spróbować ocenić, na zasadzie porównania powiązań Księżyca z Wenus, czy osoba z jaką jestem współgra z tym, co lubię z nią robić ( mam taką propozycję).


Marilyn Monroe i Diana Spencer- o ile się nie mylę... Chociaż odbiegają jednak od
tematu, który obrałaś

Zgadza się Marilyn Monroe ma Księżyc w 7 domu. www.astro.com/astro-databank/Monroe,_Marilyn

Sama jego obecność w 7 domu nie załatwia sprawy – to byłoby za proste.

Trzeba spojrzeć na cały układ. Tutaj Księżyc jest atakowany przez Saturna, a poza tym włada 12 domem samozagłady i osobistych wrogów. Dlatego, mimo wielkich chęci, „niebiańskie małżeństwo” nie było jej pisane.
Co prawda przy Księżycu jest Jowisz władający 5 i 8 domem ale też atakowany i władany przez Saturna– rozkosz i śmierć.

Mam jeszcze jedno pechowe położenie Księżyca w 7 domu, w dodatku w Raku i bez ataku malefika. Z tym, że oprócz Księżyca w 7 domu są 2 malefiki, więc nawet mocny Księżyc ( Alicja Bachleda Curuś?) nie pomoże. Jeśli można uznać podane dane za wiarygodne, bo „rodden rating C”. www.astro.com/astro-databank/Farrell,_Colin
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9076
Re: Naturalni władcy domów 13 lat(a), 5 mies. temu  
Moim zdaniem o wiele czytelniejszy jest układ MM, jeśli weźmiesz pod uwagę Urana.
Drugi układ wcale nie wygląda na taki pechowy, napisz coś więcej.
ederlezi
Posty: 62
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9079
Re: Naturalni władcy domów 13 lat(a), 5 mies. temu  
Moim zdaniem o wiele czytelniejszy jest układ MM, jeśli weźmiesz pod uwagę Urana.

tylko że, w tym konkretnym wątku staramy się odnależć klasycznymi metodami to co teraz w astrologii humanistycznej pokazuje Uran

ja np. mam Urana w VII domu, jedno małżeństwo mam za sobą .. ale jak spojrzymy na Księżyc to tez pokazuje co nieco ... mój Księżyc jest chyba najbardziej atakowanym miejscem w moim natawniku ... sam jest słaby - peregrinum i odbiera dwie kwadratury od malefików ...

więc jakbym na forum ogłosiła że zakochałam się do szaleństwa i chcę ponownie wyjśc za mąż to bardzo proszę przypomnieć mi o młoteczku ;) ... żebym sobie to wybiła z głowy :P
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9080
Re: Naturalni władcy domów 13 lat(a), 5 mies. temu  
więc jakbym na forum ogłosiła że zakochałam się do szaleństwa i chcę ponownie wyjśc za mąż to bardzo proszę przypomnieć mi o młoteczku ;) ... żebym sobie to wybiła z głowy :P

Pozwolę sobie na życzenia w odwrotnej kolejności: zapomnij o młoteczku, a reszta....:)
ederlezi
Posty: 62
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#9083
Re: Naturalni władcy domów 13 lat(a), 5 mies. temu  
Drugi układ wcale nie wygląda na taki pechowy, napisz coś więcej

Wolałabym nie wypowiadać się na temat horoskopu Colina, bo nie wiem na ile można się na nim oprzeć ale spróbujmy..

Dwie złoczynne planety zawsze niosą zło, szczególnie jeśli znajdują się w niekorzystnym domu.

Jeśli po dobroczynnej planecie idzie złoczynna, to w takim przypadku ta ostatnia może neutralizować dobre wpływy pierwszej lub zmieniać je nie do poznania.

I w tym wypadku bardzo pouczający jest przykład horoskopu cesarza Karola I, w którym Księżyc znajdując się w X domu, w swoim domicylu wyjątkowo sprzyjał jego wejściu na tron. Jednakże Księżycowi mimo wszystko towarzyszy Saturn, w dodatku w znaku swego excilu, w Raku, co też wywołało wspólnie z innymi czynnikami zrzucenie go z tronu. Jeśli jednak za Księżycem szedłby Jowisz, to Karol I zostałby zapewne na swoim tronie do końca życia.
arsscripti-2.pl/index.php?option=com_con...;id=92&Itemid=49


Saturn jest u Colina wyjątkowo maleficzny – w Raku w, w 29 stopniu, a jest władcą Asc.
Wyobraź sobie tranzyt przez jego 7 dom, najpierw Księżyc i jest ok. , a potem Saturn, Mars i wszystko zapewne kończy się wielką kłótnią
neptis
Posty: 243
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/10/19 16:20 Przez neptis.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123456