Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Księżna Diana - horoskop klasyczny
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Księżna Diana - horoskop klasyczny
*
Re: Księżna Diana - horoskop klasyczny 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Wychodzi na to, że mimo iż w 7 domu, Merkury ma bardzo słabą pozycję, najsłabszą ze wszystkich planet. Słońce też jest słabe, a zaraz za nim Jowisz. Natomiast najsilniejszy wpływ ma Wenus. 7 dom jest związany z partnerstwem, małżeństwem. Jeśli Słońce symbolizuje męża, króla, a Merkury sposób komunikacji to dogadanie się z partnerem będzie utrudnione. Słońce i Merkury w Raku, którymi rządzi Księżyc – trudności w życiu rodzinnym, z posiadaniem rodziny. Mam też skojarzenie, że ten związek, małżeństwo to tylko prawna procedura - Merkury, 7 dom i władztwo Merkurego w 9 domu – dokument prawnie zalegalizowany jednak zbyt słaby by przetrwać.
Merkury włada też Marsem w 8 domu – dziedzictwo w postaci Marsa – syna wojskowego?
Z drugiej strony Wenus jest naturalnym władcą 7 domu, a jej pozycja jest silna. Poza tym Słońce jest naturalnym władcą 5 domu, w którym jest Wenus. Ten mąż i ten związek mimo trudności nadaje tej osobie wspaniałą reputację, wysoki prestiż. Wenus się raduje w 5 domu i jest w swoim władztwie i do tego jest władcą 10 domu i współwładcą 1. Ze związku tego, z męża króla może wyniknąć też wspaniałe potomstwo ( Słońce w 7 domu włada silną Wenus).
O gwieździe Algol znalazłam coś w Ariadna Misterium L. Zawadzkiego : „ Algol sygnifikuje też wielkie wyniesienie, albo uzyskiwanie czegoś w sposób gwałtowny, na skutek przemocy, gwałtu…Algol obcina głowy z mocy prawa lub podczas wypadków. W kulminacji, na szczycie horoskopu daje ogromną sławę, często złą z powodu osiągania jej w sposób zbrodniczy.”
Stąd moje niepokoje i skojarzenie z wypadkiem Diany (choć nie wiem czy głowę miała odciętą) i samą sobą.
Co to za połączenie między Słońem a Asc, nie wiem jak to ustawic?
Pozdrawiam
Aga
neptis
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Wenus i Aldebaran u Diany 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Połączenie Wenus z Aldebaranem w horoskopie Księżnej Diany:

Deklinacja Wenus: + 15°59"
Deklinacja Aldebarana: + 16°26"

Tak więc mamy paralelę w obrębie pół stopnia, wydaje się być bardzo silna...

Więcej o Aldebaranie: www.astrolabium.pl/forum/24-gwiazdy-stal...-oko-byka--alfa-byka
Paralela do gwiazd stałych: www.astrolabium.pl/forum/24-gwiazdy-stal...la-do-gwiazd-stalych
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/20 23:33 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Wenus i Algol u Diany 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Dla porównania połączenie poprzez rzutowanie na płaszczyznę ekliptyki Wenus i Algol w horoskopie Diany:

Rysunek ze Stellarium:

Stellarium jest programem dla astronomów i ma tę wadę, że nie daje możliwości rzutowania układu na płaszczyznę ekliptyki. Ale w takich przypadkach program Zet jest niezastąpiony:

Rysunek z programu Zet, zwróćcie uwagę, jak daleko od ekliptyki jest Algol, i że Wenus jest bliżej Aldebarana:

A oto klasyczny horoskop z programu Zet:

Długość ekliptyczna Wenus: 24°24" Byka
Długość ekliptyczna Algol: 25°37" Byka

Czyli koniunkcja w zakresie 1°11"
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/20 23:44 Przez panTo.

neptis napisała:
> Wychodzi na to, że mimo iż w 7 domu, Merkury ma bardzo słabą pozycję, najsłabszą ze wszystkich planet.

Ok, dodatkowo Merkury jest spalony. O spaleniu poczytaj tutaj: www.astrolabium.pl/forum/18-astrologia-w...oroskop-horarny#7407 Zwróć uwagę na to, co na moje pytania odpowiada Rafał i Beata.

> Jeśli Słońce symbolizuje męża, króla, a Merkury sposób komunikacji to dogadanie się z partnerem będzie utrudnione.
> Słońce i Merkury w Raku, którymi rządzi Księżyc – trudności w życiu rodzinnym, z posiadaniem rodziny.

Wnioskujesz po sygnifikatorach ogólnych. Przeczytaj to: www.astrolabium.pl/astrologia/zrodla/doktor/347-sygnifikatory Staraj się wnioskować nie po sygnifikatorach ogólnych, tylko szczegółowych. Piszesz, że Merkury to komunikacja. Ok, ale w astrologii humanistycznej, która we wnioskowaniu korzysta z sygnifikatorów ogólnych. Tutaj starajmy się wnioskować po sygnifikatorach szczegółowych, więc, Merkury, jako władca VII domu, sygnifikuje jej sprawy związane z partnerstwem, małżeństwem, etc... To ważne jest, niech Ci to nie umknie.

> Merkury włada też Marsem w 8 domu – dziedzictwo w postaci Marsa – syna wojskowego?

Ósmy dom, to dom śmierci. Połączenie Władcy I i VIII domu może oznaczać rozwód lub koniec związku. Popatrz, jak ten władca ósmego domu spala tego władcę związanego z partnerstwem. I to wszystko jeszcze w domu kątowym, więc to szybko na jaw wyjdzie, szybko się ujawni. Należy sprawdzić odległość kątową między Słońcem a Merkurym, popatrzeć, co tam się dzieje w dyrekcjach symbolicznych oraz w progresjach sekundarnych.

> Z drugiej strony Wenus jest naturalnym władcą 7 domu, a jej pozycja jest silna.

Nie, nie, nie. Nie tak, Wenus zostawmy na razie jako władcę X domu. To bardzo ważna planeta. Oznacza jej cel życiowy i miejsce, gdzie zostanie on zrealizowany. Władca X domu w domu V może wskazywać, że celem życia będzie macierzyństwo. Zwróć uwagę na silne połączenie Wenus z Aldebaranem. Zrodziła dwóch władców, silnych władców.

> Co to za połączenie między Słońem a Asc, nie wiem jak to ustawic?

Antiscia, czyli punkty lustrzane. Więcej na ich temat poczytasz tutaj: www.astrolabium.pl/forum/28-astrologia-k...cia-punkty-lustrzane

W programie Zet ustawia się je tutaj:

Pozdrawiam
Tomasz
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/04/21 00:16 Przez panTo.

Ciężko mi z ta klasyczną astrologią, postanowiłam sobie ułatwic i spojrzec na tranzyty Saturna i Jowisza.
„Małżeństwo Karola i Diany zaczęło się rozpadać po narodzinach młodszego syna. Karol był niezadowolony z faktu urodzenia syna (chciał córkę), "w dodatku rudego", jak miał się wyrazić.” ( 15.09.1984 – data narodzin drugiego syna) - drugi obraz

Merkury będąc władcą 7 domu oznacza w takim razie męża, a Słońce władające Lwem, który jest zamknięty w 8 domu, dziedzictwo po mężu, czyli może oznaczać syna. 7 dom to drugie dziecko, więc Słońce oznaczać tu może 2 syna. W dniu narodzin 2 syna Jowisz pada na 1 dom Diany i staje w opozycji do Merkurego. Znaczenie Diany się rozrasta, staje się bogatsza o drugie dziecko ale to staje w opozycji do jej męża, który jest połączony z synem. Merkury jest spalony przez Słońce, jakby to dziecko umniejszało ojcu, i retrograduje, jakby ojciec chciał odsunąć się od dziecka, uciec, i jeszcze raz spłodzić inne.
Za ok. 3 miesiące 01.01.1985 Saturn staje w opozycji do Wenus, kwadracie do Jowisza i w antiscion Jowisza - pierwszy obraz
Aktywuje się układ natalnego półkrzyża Wenus, Księżyc, Mars. Saturn pada na 11 dom Diany, czyli przyszłość Diany w związku – opozycja do Wenus. Na tym przykładzie widać, działanie Saturna na związek Diany z Karolem, a więc Wenus sygnifikuje tu małżeństwo, i jednocześnie związana jest z macierzyństwem – obie sprawy w tym przypadku są ze sobą powiązane. Siłę planety rozumiem jako jej silne wyrażanie się, niekoniecznie dobre. O tym czy skutki są pozytywne świadczą aspekty, a tutaj Wenus ma same trudne aspekty.
28.08.1996 nastąpił rozwód, natomiast kilka miesięcy wcześniej, 15.01.1996 Jowisz staje w opozycji do natalnego Merkurego, sytuacja się powtarza, identyczny układ jak w dniu narodzin drugiego dziecka.

Teraz trochę zejdę z tematu, przy okazji dyskusji o spalonym Merkurym.
Chciałabym się więcej dowiedzieć o spalonych planetach. Sama mam spalonego Merkurego ( Orba 1.48) i na dodatek jest on władcą Asc. Zaraz za Merkurym jest Neptun ( 0.54), więc też spalony przez Słońce. Opinie, że osoby ze spalonym Merkurym mają mniej chłonne umysły jakoś do mnie nie trafia – mam ścisły umysł, jestem dobra z matmy, chemii, skończyłam farmację.
Znalazłam jeszcze takie opinie, które bardziej mnie przekonują:
Spalony Merkury może się objawiać zwiększeniem wrażliwości funkcji mowy i komunikacji. Możemy mieć wrażenie, że ktoś nas nie słyszy lub źle rozumie. Takie osoby boją się słowami domagać o swoje, bo wiedzą, że jeśli coś pójdzie nie tak, będą bardzo zdenerwowane. Dlatego starają się złagodzić swoje słowa, przypochlebiać, żartować, a potem gdy pójdzie coś nie tak, mogą nagle eksplodować.
Pojęcie spalenia planety znalazłam w astrologii klasycznej i horarnej. A jak się to ma do Urana, Neptuna i Plutona, czy one w ogóle mogą być spalone przez Słońce? Bo np. spalenie nie dotyczy Marsa jako planety gorącej i suchej.
Położenie Merkurego przed Słońcem jest pomyślne, Merkury nosi wtedy nazwę Światłonośny – pochodnia rozumu niesiona przed ludzkim duchem. Jeśli Merkury stoi w kolejności znaków za Słońcem, wówczas uzdolnienia umysłowe są ujemne. Ja mam Merkurego za Słońcem, więc znów powinnam mieć defekt intelektu.

Pozdrawiam
Agnieszka
neptis
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/04/22 22:33 Przez neptis.

Do góryStrona: 12