Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123456
TEMAT: Cztery Temperamenty
*
#7787
Re: Cztery Temperamenty 13 lat(a), 10 mies. temu  
Czy to jest takie strasznie ważne by wyznaczyć sobie ten temperament wg. horoskopu?
Co nam ta wiedza daje? Po co to robić?
Przecież sposób nastawienia do ludzi, czy reakcji na sytuacje stresowe, czy inne określające ten czy inny temperament cechy można zazwyczaj wyczytać z natalnego i bez mozolnego określania temperamentów.
panna_lemurek
Posty: 11
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Miejsce: Bytom Urodziny: 09/09
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Tam skarb twój gdzie serce twoje"
 
#7793
Re: Temperamenty - obliczanie 13 lat(a), 10 mies. temu  
stargazer napisał:
Według tej metody wychodzi na to, że jestem sangwinikiem, podczas gdy zawsze identyfikowałam się z melancholikiem. Ciekawe...

być może przyjełaś oceny innych o sobie, którzy Ciebie odbierają przez pryzmat Twojej melancholicznej Wenus ;)

pozdr
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7795
Re: Cztery Temperamenty 13 lat(a), 10 mies. temu  
panna_lemurek napisała:
Czy to jest takie strasznie ważne by wyznaczyć sobie ten temperament wg. horoskopu? Co nam ta wiedza daje? Po co to robić?
1. Temperament ma związek nie tylko z psychologią, ale też ze zdrowiem i ciałem fizycznym. Poczytaj sobie tutaj: pl.wikipedia.org/wiki/Patologia_humoralna i to przejrzyj: books.google.com/books?id=r3i6Dvn2Ym0C&a...ge&q&f=false

2. Określenie temperamentu jest jakby tłem całej dalszej interpretacji. Dzięki temu wiesz z kim masz do czynienia, co możesz powiedzieć, a czego nie etc... Zresztą od czegoś trzeba zacząć. Astrolodzy tradycyjni podobno zaczynali od tego.

Przecież sposób nastawienia do ludzi, czy reakcji na sytuacje stresowe, czy inne określające ten czy inny temperament cechy można zazwyczaj wyczytać z natalnego i bez mozolnego określania temperamentów.
Jaki typ temperamentu wg Ciebie reprezentuje właściciel tego horoskopu?




Pzdr.
panTo
Admin
Posty: 1636
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Ostatnio zmieniany: 2010/05/31 20:14 Przez panTo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7798
Re: Cztery Temperamenty 13 lat(a), 10 mies. temu  
Oceniłabym go jako coś pomiędzy melancholikiem - perfekcjonistą a jowialnym flegmatykiem, ale to raczej intuicja niż cokolwiek innego.
A możesz to jakoś omówić tzn. napisać jak jest i z czego ro wynika?
panna_lemurek
Posty: 11
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Miejsce: Bytom Urodziny: 09/09
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Tam skarb twój gdzie serce twoje"
 
#7800
Re: Cztery Temperamenty 13 lat(a), 10 mies. temu  
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#7806
Re: Cztery Temperamenty 13 lat(a), 10 mies. temu  
Ale pod tym linkiem jest jedynie przepis, ale ja chciałabym spojrzeć jak "kucharz gotuje" czyli zobaczyć użycie przepisu.Łatwiej nauczyć się na kursie praktycznym.
panna_lemurek
Posty: 11
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Płeć: Kobieta Miejsce: Bytom Urodziny: 09/09
Ostatnio zmieniany: 2010/06/01 09:29 Przez panna_lemurek.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
"Tam skarb twój gdzie serce twoje"
 
#7808
Re: Cztery Temperamenty 13 lat(a), 10 mies. temu  
fakt ... nie precyzyjnie się wyraziłam ... chodziło mi o to że tu są dobrze opisane poszczególne temperamenty

co do "jak kucharz gotuje" to chętnie sama sie dowiem, bo utknełam

1. Znak Ascendentu – Ryby ZiM
2. Władca Ascendentu – Jowisz w Skorpionie (?)
3. Planety aspektujące Ascendent – Saturn w Byku (?)
4. Znak Księżyca i jego faza – Lew Od pełni do 2 kwadry GiS oraz ZiS
5. Planety aspektujące Księżyc – Jowisz i Mars w Skorpionie (?)
6. Pora roku (Słońce w ćwiartce zodiaku) ZiM
7. Władca Urodzenia (Lord of Geniture, czyli planeta o największej godności) – Mars w Skorpionie (?)
8. Władca Księżyca – Słońce w Koziorożcu (?)

wszędzie gdzie wstawiłam (?) to nie wiem czy chodzi o planetę czy o znak w jakim planeta przebywa

pozdr
lucy
Posty: 1178
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 123456