Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 123
TEMAT: Trutine of Hermes
Re: Trutine of Hermes 7 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Bona napisał:
Na jakiej zasadzie program liczy przybliżony dzień poczęcia?
Nie mam już PC-ta i tego programu również. Ma go Magda, która być może wypowie się w tym wątku i coś tam razem ustalicie...

Znalazła ten pierścionek w końcu?
Z tego, co pamiętam — a znając mój umysł mogę trochę koloryzować — pierścionek znalazł się przypadkiem.
panTo
Admin
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
astrolabium.pl
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Sprawdziłam, jak to wygląda w programie Astrolog. Akurat w moim przypadku datę poczęcia można ustalić ze sporą dokładnością, bo wiem, że urodziłam się na ok. 3 tygodnie przed terminem - ale trzeba to jednak wiedzieć, a mam świadomość, że wiele osób nie wie. Najpierw program każe wybrać jedną z dwóch dat i wygląda na to, że bierze pod uwagę nie tylko koniunkcję Księżyca do Ascendentu w okolicy prawdopodobnej daty poczęcia, ale i opozycję - tymczasem coś pamiętam z zajęć Piotra Piotrowskiego, że jednak powinno się patrzeć tylko na koniunkcję. Potem z kolei program pokazuje mi kilka opcji możliwych godzin - i tu znowu uwzględnia opozycję Ascendentu w chwili poczęcia do urodzeniowego Księżyca; tę możliwość odrzucam i wybieram godzinę, w której wystapiła koniunkcja. To, co mi ostatecznie wyszło, jest całkiem prawdopodobne (z dokładnością do paru stopni), ale zdaję sobie sprawę, że gdy data poczęcia i godzina urodzenia nie jest znana nawet w przybliżeniu, program Astrolog nie będzie tu specjalnie pomocny.
stargazer
Admin
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/05/03 15:59 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Mam wrażenie (nie znam tego programu), że mówimy tu o dwóch różnych metodach.

U Ptolemeusza była również opozycja.
Mam jeden przypadek: czas narodzin co do minuty i czas poczęcia co do dnia ( w sumie to ciekawa jestem, czy Ptolemeusz za czas poczęcia uważał moment wytrysku, dotarcia plemnika do komórki jajowej czy też połączenie się chromosomów). I tylko opozycja pasuje. Tzn. Asc poczecia jest w opozycji do Księżyca urodzeniowego.
Bona
graphgraph

Bona napisał:
w sumie to ciekawa jestem, czy Ptolemeusz za czas poczęcia uważał moment wytrysku, dotarcia plemnika do komórki jajowej czy też połączenie się chromosomów
To żart?
panTo
Admin
graph
astrolabium.pl

Następny przykład to Thatcher, Margaret ur. 13 października 1925r. o godz. 9 rano w Grantham, England, 52n55, 0w39.

Księżyc nad ziemią w odległości 3 znaków i ~13°od Dsc.
267 dni- 3zn i 18°
266 dni- 3zn i 6°
Odejmując 266 (267) dni od daty urodzenia otrzymamy 20 (19) stycznia 1925 r.
I odpowiednio pozycje Księżyca - 0°52' Strzelec (16°36' Skorpion)(g. 9 rano)
Przesuwam Asc na pozycję ur. Księżyca 28°38'Lew -> g.19.10(18 stycznia). Księżyc przesuwa się na 8°33' Skorpiona. Co daje nam 8:21 jako godzinę urodzenia.
Lub przesuwamy Asc na opozycję Księżyca urodzeniowego (28°38' Wodnika) -> g. 9:18(19 stycznia). Księżyc przesuwa się na 16°46'40'' Skorpiona, co daje nam 9:09 jako godz. urodzenia.
Zostaje nam jeszcze taka możliwość : g. 19:06(19 stycznia) i odpowiednio 9:42 jako godz. urodzenia.

Panto
Rozumiem, że o to Ci chodzi? Mamy parę możliwości i którą wybrać?
Czego ja szukam? Czy oprócz tych trzech możliwości są jeszcze inne tzn. na ile dokładne jest to przyrównanie pozycja Księżyca ur = pozycja Asc pocz. Jeśli jest dokładneco do minuty kątowej(~) to mamy w tym przypadku tylko te trzy możliwości i jedna z nich jest prawdziwa. Im bardziej niedokładne jest to przyrównanie tym więcej możliwości mamy do wyboru.
Ja na razie sprawdzam czy moje założenie wynikające z jednej danej jest prawdziwe.

panTo napisał:
Bona napisał:
w sumie to ciekawa jestem, czy Ptolemeusz za czas poczęcia uważał moment wytrysku, dotarcia plemnika do komórki jajowej czy też połączenie się chromosomów
To żart?

:)
Mamy horoskop "poczęcia" (ten, który liczymy metodą opisaną powyżej). Co dzieje się w tym momencie?
Bona
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/05/02 13:35 Przez Bona.

Re: Trutine of Hermes 6 lat(a), 10 mies. temu  
Bujakiewicz Katarzyna urodzona 28 września 1972 o 21:30 w Poznaniu. Informacja pochodzi z Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Księżyc nad ziemią w odległości 5 znaków i ~18°od Dsc.
272 dni - 5 znaków i 18°
Odejmując 272 dni od daty urodzenia otrzymamy 31 grudnia 1971 r.

Jeśli przesuniemy godzinę urodzenia o 40 sekund wcześniej, to pozycje Asc i Księżyca pasują co do minuty kątowej(').

Bona
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2013/07/18 10:52 Przez Bona.

Do góryStrona: 123