Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12345678
TEMAT: Animodar
Re: Animodar 9 lat(a), 2 mies. temu  
lucy napisał:
jeszcze znalazłam to:

animodarem może być również:
- jeżeli żaden z władców troistości nie jest silnie postawiony w horoskopie to można rozpatrywać dyspozytorów tych planet ...

- jeżeli i dysporzytorzy są słabi ... do rozważenia pozostaje władca ASC horoskopiu lunacji przedurodzeniowej ...

Jakby nie patrzeć, u mnie tu też wszystko wychodzi jako słabe. Jedynie władca ASC horoskopu syzygii jest w swojej termie - ale czy to nie za mało? Jeśli wziąć tego władcę (Wenus) pod uwagę, wypada ona w 15°31 Bliźniąt. Od ascendentu (zapisana w dokumentach godzina jest dość dokładna) dzieli ją ok. pół znaku, więc bardziej podciągnęłabym pod to stopień MC.
stargazer
Admin
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/04/30 12:12 Przez stargazer.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

stargazer napisał:

Tutaj z kolei jest informacja o nowiu przed urodzeniem Galileusza, w 2°53 Ryb.
"Planetą o największej godności esencjalnej w tym stopniu była Wenus, która rządziła znakiem przez wywyższenie i stopniem poprzez termę. Według metody Animodara osie horoskopu należy skorygować, by się zgadzały z pozycją w stopniach planety, która dominowała w poprzedzającej lunacji (podkreślenie moje) - wydaje się więc, że Galileusz próbował zrektyfikować tą metodą swój horoskop do 21°37 Lwa, by zgadzało się to ze stopniem Wenus, który wyliczył na 21°37 Ryb".

I to jest jakiś trop!

Wiesz ja też tak zrobiłem że wyliczyłem sobie stoień planety i mi zadziałało ale uznalem swoje rozumowanie za błędne :)
jelon
graphgraph
jelongdynia
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Hane personam induisti: agenda est.

Offtopic 9 lat(a), 2 mies. temu  
Zapamiętałam takie zdanie o różnicach między wedyjską a zachodnią astrologią. Zasady wedyjskiej są w całości zapisane, natomiast zachodnia to co rusz nowe koncepcje astrologów.

Nie wydaje się Wam , ze to dość prawdziwa teoria ? Taka chwiejność i granie jak jakiś astrolog zagra. W ostatecznym rozrachunku czy się dojdzie do pewnych prawd, tudzież wiedzy?

Czy ja wiem

Lula
lula322
:)
graphgraph

jelon napisał:
stargazer napisał:

Tutaj z kolei jest informacja o nowiu przed urodzeniem Galileusza, w 2°53 Ryb.
"Planetą o największej godności esencjalnej w tym stopniu była Wenus, która rządziła znakiem przez wywyższenie i stopniem poprzez termę. Według metody Animodara osie horoskopu należy skorygować, by się zgadzały z pozycją w stopniach planety, która dominowała w poprzedzającej lunacji (podkreślenie moje) - wydaje się więc, że Galileusz próbował zrektyfikować tą metodą swój horoskop do 21°37 Lwa, by zgadzało się to ze stopniem Wenus, który wyliczył na 21°37 Ryb".

I to jest jakiś trop!

Wiesz ja też tak zrobiłem że wyliczyłem sobie stoień planety i mi zadziałało ale uznalem swoje rozumowanie za błędne :)

ja mam jeszcze jedną wątpliwość ... godz ur bliskich znam dokładnie ... i wczoraj się przyglądałam, że żadna z planet nie znajduje się w tym stopniu co ASC ... musiałabym przesunąć ASC do 3 stopni do planety która "stopniami" najbardziej pasuje ... tak więc nie wiem jak mam to traktowac ...
lucy
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/07/14 15:08 Przez lucy.

lucy napisał:

żadna z planet nie znajduje się w tym stopniu co ASC ... musiałabym przesunąć ASC do 3 stopni do planety która "stopniami" najbardziej pasuje

Przecież orba animodara wynosi właśnie 3 stopnie, więc w takim przypadku nie trzeba przesuwać ascendentu.

Jeżeli coś w moim artykule o animodorze jest niejasne, bądź chcielibyście Państwo rozwiać swoje wątpliwości, bardzo proszę pytać.
W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph

A już miałam nadzieję , że to był komentarz do mojej wypowiedzi w tymże wątku:)

Pozdrawiam :)
lula322
:)
graphgraph

PiotrPiotrowski napisał:

Jeżeli coś w moim artykule o animodorze jest niejasne, bądź chcielibyście Państwo rozwiać swoje wątpliwości, bardzo proszę pytać.
W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski

Chciałabym zadać dwa pytania, gdyż mam problem z wyborem planety w moim horoskopie, która mogłaby być animodarem.

1) Czy siłę planet rozpatrywanych jako władcy bada się tylko dla horoskopu urodzeniowego? Czy w razie braku silnych władców (planety pozbawione godności podstawowych) można pod tym kątem zbadać horoskop samej lunacji? Czytałam informację o władcy ascendentu lunacji - a czy można też brać pod uwagę władcę znaku i stopnia przedurodzeniowego nowiu w horoskopie tegoż nowiu, a nie w radiksie?

2) Czy jeśli spośród rozpatrywanych planet jedna jest w swojej granicy, a pozostałe nie mają żadnych godności podstawowych, to czy siła tej pierwszej jest na tyle znacząca, żeby była ona animodarem?

Pozdrawiam
stargazer
Admin
graphgraph

Do góryStrona: 12345678