Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12345678
TEMAT: Animodar
Re: Animodar 9 lat(a), 2 mies. temu  
Horoskop urodzeniowy

_KUNENA_BBCODE_HIDDENTEXT

Horoskop na moment pelni przedurodzeniowej

Prawdopodobna godz urodzenia po polnocy ale przed 3 w nocy.
Panie Piotrze dziekuje za zainteresowanie :)
Magnolia
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Urodziny: 03/01
Ostatnio zmieniany: 2011/05/11 14:55 Przez Magnolia.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Magnolia napisał:
Prawdopodobna godz urodzenia po polnocy ale przed 3 w nocy.
Panie Piotrze dziekuje za zainteresowanie :)

Przedurodzeniowa pełnia była horoskopem dziennym, więc musi Pani wziąć pod uwagę troistości Słońca Rybach (w tym przypadku chodzi o te same planety, ale w innej kolejności: Wenus, Mars, Księżyc).

Księżyc jest peregrine, więc nie można brać go pod uwagę. Wenus jest w egzaltacji, ale – tak jak myślałem – silniejszy jest od niej Mars w domicylu. Dlatego to Mars jest tutaj animodarem. Znajduje się on 25° 41´ Barana, zaś ascendent 18° Strzelca. Bliżej stopnia animodara jest jednak MC (22° Wagi).

W tym przypadku można więc MC przesunąć nieco bliżej stopnia animodara, czyli gdzieś około 25° Wagi, przy założeniu, że urodzenie nastąpiło między 2:00 a 3:00, a nie między północą a 3:00.

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Bardzo dziekuje za poswiecony czas:)
Tylko jeszcze jedno pytanie, jesli moge, z tego wynika ze jesli pelnia przedurozeniowa wypada w dzien to rozpatrujemy wladce zywiolu w ktorym jest Slonce, jesli w nocy to rozpatrujemy zywiol w ktorym jest Ksiezyc-czy dobrze zrozumialam? Kiedys probowalam ta metoda uscislic asc moich dzieci i chyba wlasnie ten blad robilam bo cos mi nie pasowalo, ale z drugiej strony tez do glowy mi nie przyszlo ze domicyl jest mocniejszy niz egzaltacja-coz dluga droga jeszcze przede mna.
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam :)
Magnolia
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/05/02 23:03 Przez Magnolia.

Magnolia napisał:
Tylko jeszcze jedno pytanie, jesli moge, z tego wynika ze jesli pelnia przedurozeniowa wypada w dzien to rozpatrujemy wladce zywiolu w ktorym jest Slonce, jesli w nocy to rozpatrujemy zywiol w ktorym jest Ksiezyc-czy dobrze zrozumialam?

Tak, jeśli w horoskopie pełni Słońce jest nad ASC, to bierzemy pod uwagę Słońce (jest to wówczas horoskop dzienny); jeśli natomiast Księżyc jest nad osią ASC (horoskop nocny), to bierzmy władców troistości Księżyca.

Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph

PiotrPiotrowski napisał:
Magnolia napisał:
Tylko jeszcze jedno pytanie, jesli moge, z tego wynika ze jesli pelnia przedurozeniowa wypada w dzien to rozpatrujemy wladce zywiolu w ktorym jest Slonce, jesli w nocy to rozpatrujemy zywiol w ktorym jest Ksiezyc-czy dobrze zrozumialam?

Tak, jeśli w horoskopie pełni Słońce jest nad ASC, to bierzemy pod uwagę Słońce (jest to wówczas horoskop dzienny); jeśli natomiast Księżyc jest nad osią ASC (horoskop nocny), to bierzmy władców troistości Księżyca.

Piotr Piotrowski

Dziekuje za pomoc i wyjasnienia -to bardzo ciekawy temat :)a poniewaz mam kilka horoskopow gdzie godzina niezbyt dokladna to na pewno niezmiernie przydadza mi sie Pan podpowiedzi.Pozdrawiam i zycze dobrej nocy :)
Magnolia
graphgraph

Witam. Nieudolnie próbuję rektyfikować swój radiks. Bo godzina jest podobno poprawna, ale podejrzanie okrągła: 2:00:00. Więc pozwolę sobie dopytać, może animodar pomoże. Niemniej chyba robię coś źle. A może z urodzinami w czasie "niepełnej" pełni jest trochę inaczej z patrzeniem na syzygię? Chociaż Zet9 podpowiada, że najbliższą fazą jest Nów kilka dni wcześniej w Wadze.

O tej godzinie zaczęła się już pełnia, ale orba aż 7º31' ścisła opozycja Świateł była dopiero później wieczorem (czyli chyba nie liczy się, że była to syzygia, prawda?)

Syzygia (Nów) była 1985-10-14 (orba 0º00' od 5:33:19 do 5:34:08)
Nów w Wadze 27º46'37"
www.iv.pl/viewer.php?file=26854848317542469582.jpg"

Albo coś mi nie wychodzi z ustaleniem którą planetę rozpatrywać
Waga, lunacja nocna w I domu - rozpatrywałem Saturna, Merkurego, Jowisza (w radiksie, wg ich pozycji stopnia w horoskopie lunacji. Ale ich stopnie (26, 5, 7) są tak odległe od Asc czy MC w moim radiksie (I 17º39', X 13º42'), że przesuwałoby to moment narodzin o niemal godzinę w tą czy w tamtą. Trochę w to nie wierzę, chyba że jakiś kołomyjarz z czasem letnim/zimowym gdzieś powstał albo rodzicom tylko wydaje się, że pamiętają a powtarzają to co jest na Akcie Urodzenia...

Próbowałem patrzeć na termy radiksu - wygląda mi na to że termy lub dekanaty saturna są aktywowane przez wiele planet, w tym saturna. Nie wiem czy to ma znaczenie, zastanawaim się też czy nakszatry Księżyca lunacji mają jakieś znaczenie dla człowieka - tak już zbaczając z tematu

Pozdrawiam
Odo
graphgraph
Płeć: Mężczyzna Miejsce: Warszawa (Inflancka) Urodziny: 10/28
Ostatnio zmieniany: 2011/05/03 18:19 Przez Odo.

Odo napisał:
Witam. Nieudolnie próbuję rektyfikować swój radiks. Bo godzina jest podobno poprawna, ale podejrzanie okrągła: 2:00:00. Więc pozwolę sobie dopytać, może animodar pomoże.

Urodził się Pan po nowiu, bo pełnia była dopiero kilkanaście godzin później, o 18:38, a więc już po Pańskim urodzeniu.

Syzygia (przedurodzeniowy nów) znajduje się 20° 47´ Wagi i jest to horoskop nocny, więc trzeba rozpatrywać władców troistości w następującej kolejności: Merkury, Saturn, Jowisz.

W Pana horoskopie Merkury i Jowisz są peregrine, a Saturn ma godność jedynie przez termy. Można byłoby wziąć pod uwagę Saturna, ale faktycznie trzeba by sporo poprzesuwać osie. Z kolei dyspozytor władców troistości, a więc Mars (w Skorpionie Merkury i Saturn) nie może być rozpatrywany, ponieważ jest w deterymencie. Pozostaje więc do rozważenia Wenus, która jest nie tylko władcą ascendentu syzygii, ale przede wszystkim władcą przedurodzeniowego nowiu. Wenus w Pana horoskopie jest bardzo silna (domicyl) i przebywa 14° 17’ Wagi, a więc blisko stopnia urodzeniowego ASC i MC. Moim zdaniem nie potrzeba Pana horoskopu rektyfikować, przynajmniej nie metodą animodara.

O nakszarty proszę pytać Rafała Gendarza.

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph

Do góryStrona: 12345678