Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12345678
TEMAT: Animodar
Re: Animodar 9 lat(a), 2 mies. temu  
lucy napisał:

mam jeszcze jedno pytanie ... czy jest jakaś metoda która pozwala na dokładniejsze ustalenie ASC? bez tej orby 3 stopniowej?

Znana jest jeszcze metoda rektyfikacji przez monomorie. Polega ona na dokładnym korygowaniu stopnia ascendentu. Z uwagi na fakt, że każdy stopień zodiaku (monomoria) ma przyporządkowaną planetę (w porządku chaldejskim), toteż należy wybrać taki stopień ascendentu, który najlepiej będzie pasował do władcy horoskopu (który bynajmniej nie jest władcą ascendentu). Jakkolwiek, żeby posługiwać się tą metodą, trzeba najpierw posiąść biegłość w wyznaczaniu władcy horoskopu (według kryteriów dawnej astrologii, rzecz jasna).

Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

PiotrPiotrowski napisał:
lucy napisał:

mam jeszcze jedno pytanie ... czy jest jakaś metoda która pozwala na dokładniejsze ustalenie ASC? bez tej orby 3 stopniowej?

Znana jest jeszcze metoda rektyfikacji przez monomorie. Polega ona na dokładnym korygowaniu stopnia ascendentu. Z uwagi na fakt, że każdy stopień zodiaku (monomoria) ma przyporządkowaną planetę (w porządku chaldejskim), toteż należy wybrać taki stopień ascendentu, który najlepiej będzie pasował do władcy horoskopu (który bynajmniej nie jest władcą ascendentu). Jakkolwiek, żeby posługiwać się tą metodą, trzeba najpierw posiąść biegłość w wyznaczaniu władcy horoskopu (według kryteriów dawnej astrologii, rzecz jasna).
Piotr Piotrowski

a gdzie taką wiedzę można znaleźć?
lucy
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

stargazer napisał:
Jeśli chodzi oś MC/IC, to parę bardzo wyraźnie odczuwalnych zdarzeń w moim życiu zaistniało przy pobycie Saturna między 21 a 24 stopniem Lwa (okolice IC) oraz Urana między 21 a 24 Wodnika (okolice IC), więc szukam w tym zakresie.

Być może więc trzeba przesunąć osie nieco dalej. Wystarczyłoby właściwie tylko 2,5 stopnia, tak, żeby MC było ok. 23° Wodnika (a więc w aspekcie do animodara, którym jest Wenus), co daje godzinę urodzenia 3:38., a ascendent 1° 36´ Raka.

Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph

Tak sie zastanawiam, czy jezeli wszystkie z wymienionych sposobow wskazuja na jedna planete to czy mozna uznac ze jest to pewnosc prawie 100%?
Tez mam problem z uscisleniem asc-wszystkie w/w metody wskazuja na moja Wenus, w natalnym mam ja w Rybach, w horoskopie lunacji asc wypada w Byku dla pewnosci sprawdzilam jeszcze horoskop nowiu-asc wypada w 17^ Ryb-a w natalnym moja Wenus jest w 18^ Ryb-czy mozna uznac za uscislilam swoje asc ustawiajac je na 18^ Strzelca?
Pzdr.
Magnolia
graphgraph
Urodziny: 03/01

Magnolia napisał:
Tak sie zastanawiam, czy jezeli wszystkie z wymienionych sposobow wskazuja na jedna planete to czy mozna uznac ze jest to pewnosc prawie 100%?

O pewności na 100% niech się wypowiada kto inny. Ja tylko przedstawiam reguły.

Tez mam problem z uscisleniem asc-wszystkie w/w metody wskazuja na moja Wenus, w natalnym mam ja w Rybach, w horoskopie lunacji asc wypada w Byku dla pewnosci sprawdzilam jeszcze horoskop nowiu-asc wypada w 17^ Ryb-a w natalnym moja Wenus jest w 18^ Ryb-czy mozna uznac za uscislilam swoje asc ustawiajac je na 18^ Strzelca?

Władcę ascendentu horoskopu przedurodzeniowej pełni (nów bądź pełnia, w zależności, co było bliżej) rozpatrujemy jako ostateczną ewentualność. W pierwszej kolejności trzeba rozważyć władców troistości. Pisałem o tym dokładnie w "Astrologii Profesjonalnej" (1/2010) s. 25-39.

Pozdrawiam
Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph

Pelnia przedurodzeniowa wypadala w Pannie a wiec w gre wchodza wladcy zywiolu ziemi (urodzenie nocne) Ksiezyc, Wenus i Mars.W horoskopie natalnym Ksiezyc w Strzelcu, Wenus w Rybach a Mars w Baranie.Na dodatek Wenus w luznej koniunkcji ze Sloncem a wiec bardzo mocna jest,czy to wystarczy aby uznac ja za wladce troistosci?Z drugiej strony Mc wypada w Wadze czyli znaku Wenusowym-
i dylemat(przepraszam ale dylemat to moj "brat"-Ryba jestem :))jesli juz to co ustawic na 18 stopien-asc czy mc
Rowniez pozdrawiam i slicznie dziekuje za podpowiedz:)
Magnolia
graphgraph
Urodziny: 03/01

Magnolia napisał:
Pelnia przedurodzeniowa wypadala w Pannie a wiec w gre wchodza wladcy zywiolu ziemi (urodzenie nocne) Ksiezyc, Wenus i Mars.W horoskopie natalnym Ksiezyc w Strzelcu, Wenus w Rybach a Mars w Baranie.Na dodatek Wenus w luznej koniunkcji ze Sloncem a wiec bardzo mocna jest,czy to wystarczy aby uznac ja za wladce troistosci?

Nie, bo z tego, co Pani napisała, wynika, że to Mars jest silniejszy od Wenus (Mars jest przecież w domicylu, a Wenus w egzaltacji). Ale gdyby Wenus była dodatkowo w swoich granicach, wówczas to ona byłaby silniejsza od Marsa. Trzeba podać więc dokładne stopnie, a najlepiej wkleić tu swój horoskop i horoskop syzygii (tak jak to zrobiła stargazer) i dopiero wtedy będzie można coś sensownego o Pani przypadku powiedzieć.

Piotr Piotrowski
PiotrPiotrowski
graphgraph

Do góryStrona: 12345678